Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire hátrány manapság...

Mennyire hátrány manapság csúnyának születni?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodtam minap. Bizonyos szeleteit az életnek nem tapasztalhatják meg azok akik nem szépek. Ti hogy látjátok?

2020. jan. 14. 09:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
35%

A szépekkel szemben nemcsak pozitív előítéletek is vannak, hanem negatívak is. Pl. buták, nem alkalmasak komoly pozícióba, ha jó munkájuk van, biztosan valaki alá feküdtek, vagy ha férfi, akkor valakit megizélt.

Annyi a hátránya a nem szép embereknek, hogy nem indulhatnak szépségversenyen, nem lesznek szupermodellek, stb. Minden másra ugyanúgy van lehetőségük, mint bárki másnak. Na, meg az emberek nagy része inkább átlagos, nem pedig kifejezetten csúnya.

2020. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%
#11: Amilyen hátrányt leírtál a szépekkel kapcsolatban, azok egy része nem áll, egy másik részük nem hat ki az életükre. Ellenben a csúnyákkal.
2020. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanolyan hátrány, mintha nagyon szegénynek születnél. Mind a kettőt csak erős akaratúak tudják meghaladni.
2020. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
40%

12: de látom érvek nincsenek, csak annyit tudsz, hogy nem így van.

De sajnáljuk nagyon a csúnyákat. Mindjárt elmorzsolok egy könnycseppet :(

Egyébként én se vagyok szép, de nem vagyok ilyen önsajnáltató szerencsétlenség. Van életem. Nem ilyen hülyeségekkel kell foglalkozni.

2020. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem az számít. És nem tudok rá jönni mi számít. Szóval itt én vagyok egy életképtelen sz#r XD
2020. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%

#14: Milyen érveket vársz? Mire vársz érveket? Amint leírod, hogy egyáltalán mit szeretnél, írok érveket... :D Te miről írtál érveket?

Senki sem kérte, hogy bárkit is sajnálj. Mi sem azt írtuk, hogy bárkit is sajnálnánk vagy siránkozni kéne. Egyszerűen leírtunk egy tárgyilagosan egy tényt, ami valamiért téged láthatóan nagyon frusztrál.

2020. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
49%

Relatív, hogy ki mit tart csúnyának.

Akinek esztétikus arcvonásai vannak, azt is csúfolhatják gyerekként egy csomó mindenért (a neve, a magassága, a fogai, az öltözködése, a jelleme, képességei miatt).

Nálunk volt a gimis osztályomban egy lány, aki (bocsánat, de) nem rendelkezett túl szép arcvonásokkal. Mégis egy kis pukkancsként felfújta a képét, a legdivatosabb ruhákban járt, soha nem láttuk pasi nélkül, - szóval, azzal, hogy önjelölt kis hercegnőcskének képzelte magát, elhitte, hogy ő egy Miss Universe, és meg sem fordult a fejében, hogy azzal foglalkozzon, hogy a közmegítélés szerint ő valóban szép-e vagy nem. 😐

De így utólag igazat is adok neki. Erre az egész “szép/nem szép” kérdésre rengetegen hajlamosak felhúzni akár az egész életüket.

Pedig abszolút RELATÍV, hogy ki mit tart szépnek.

Pl. rengetegen áradoznak különféle pasikról, hogy “mennyire szexi”, de én elég nagy százalékukra azt mondom, hogy “jó, jó, valakinek biztos, de nekem más típusú hímnemű személyek jönnek be”.

2020. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
63%
16: Te minden vagy csak nem tárgyilagos :D
2020. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
9%
#18: Ahelyett, hogy 3 kérdésre válaszoltál volna, egy mondatot ragadtál ki és arra reagáltál. Miről beszélünk? Bocs, de ezt a debil szintet inkább offolom.
2020. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Egyébként ne értsetek félre. Az emberek hajlamosak azt gondolni, ha én felteszem ezt a kérdést biztos egy önsajnáló szűz 30 éves elhízott, ronda férfi vagyok.

Holott nem. Nő vagyok, fiatal, van párom is és relatíve nem nézek ki rosszul (oké szép valóban nem vagyok).

Nem az foglalkoztat igazából, hogy mennyire arányos valakinek az arca, hanem azok az előnyök az életben amiket kap vele. Én pl beletörődtem, hogy sosem fogom megtudni milyen az, mikor tetszek az embereknek, pedig rohadt kíváncsi vagyok. Nem leszek az az ember akire valaki gondol mikor "szép nő"-re kell gondoljon. És ez nem esik rosszul csak idegesít a tudat, hogy egy életem van, és nem kapok meg benne olyan dolgokat amiket akarok.

2020. jan. 14. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!