Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért fognak rá...

Manapság miért fognak rá mindent a birtoklási vágyra? Régen is így volt?

Figyelt kérdés

Állítólag az is elfogadott, ha egy nő egy szál tangában lejt a kollégáinak, amíg nincs megcsalás, azt csinál, amit akar. Ezt egy hozzászólásban olvastam máshol, és sok egyetértést kapott.


Kérdem én: megcsalás és nem-megcsalás között nincs élet? A között nem létezik semmi? Értékrend, elvek stb.?


Társadalmilag, filozófiailag, pszichológiailag is elemzem már régóta ezt a kérdést, de mindig oda jutok, hogy én egy befásult, hülye birtokló ember vagyok (legalábbis a társadalom szerint), mert amíg nem csal meg valaki, addig azt csinál, amit akar. Pedig én személy szerint legbelül nem így érzem.


Egy kapcsolatban nincsenek értékrendek? Vagy rosszul lettek lehelyezve az alapok?


Nyilván ez mindkettő félre vonatkozik.


Hogyan van ez?


2020. jan. 19. 22:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Akkor eszerint nekem is régimódi az értékrendem, mert nekem sem férne bele a folyamatos flörtölgetés, sem a szexchat más személyekkel. Annak a híve vagyok, ha valakinek valami panasza van a másikkal, akkor ossza meg vele, vagy ha nem akarja megoldani a problémát, legyen annyi gerince, hogy vessen véget a kapcsolatnak.


De az eddigi kapcsolataim sajna nem így történtek, ahogy leírtam, tehát kezdem azt hinni, hogy a többségnek nem jelentenek ezek az „értékek” semmit. Magyarán, ha nem alkalmazkodok a mai kor viszontagságaihoz kb. örök magányra vagyok kárhoztatva. Pedig egyáltalán nem vagyok féltékeny típus, sem birtokló, és lehet pont ez vezet az állandó kudarchoz, hogy túlságosan naivan megbízom a másik félben. Szomorúságot kelt bennem az egész téma.

2020. jan. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1


Én eme téma miatt lassan háromnegyed éve vagyok teljes depresszióban. A normák a mai világban szerintem elvesztek.


Szakítottam egy lánnyal (nem megcsalás miatt), és folyamatosan azt sugallja a környezetem, hogy én egy birtokló ember vagyok. De nem gondolom így legeslegbelül.


De azért nem írtam le a konkrét történetet, mert a feministák tuti betámadnának, és magára a kérdésre akarok véleményeket kapni.

2020. jan. 19. 22:41
 3/18 anonim ***** válasza:

Az elvek az egy dolog. Nekem is vannak. A megcsalás nálam sem fér bele. De csak ha mindkét fél tesz ellene. Sajnos az a tapasztalatom - vagyis észrevételem - hogy az esetek 80%ban a házastárs, legyen nő vagy férfi, kis ujját se mozdítja azért, hogy a párjának jó legyen, és ne jusson eszébe másokkal flörtölgetni.

Könnyü az elvek mögé bújni, és hangoztatni hogy hűségesnek kell lenni. De ha a másiknak vannak vágyai - akkor azt el kell fogadni és kedvében járni vagy legalábbis megpróbálni. Most ezt nem csak a szexre értem, hanem hogy egy nő valóban nő legyen a házasságban. Ne takarító, ne csak anya, hanem nő. És akkor nem fog félremenni. Természetesen ugyanez vonatkozik a férfiakra. M

2020. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Nekem ugyan házzaságik nem fajult a dolog, de ettől még megpróbáltam mindig a legjobbat nyújtani. Sosem hoztam fel a sztereotípiákat, hogy most páromnak ezt nekem meg azt kell tennem. A kapcsolataimban egyáltalán nem valltam a fogyasztói társadalom álltal vetett normákat, tehát mindig próbáltam megoldást találni a problémákra. De hát ha a másik nem így gondolkozik, akkor cseszhetem. Persze, a kapcsolatok elején senki sem közli a frankót, hogy Ő igazából nem képes a másikhoz alkalmazkodni, vagy nem azok hajtják amit pl. engem. És ez azért van, mert kellesz a másiknak, de ahogy már nem annyira fényes a kapcsolat vagy valami nehézség adódik, akkor inkább kilép belőle valami általános dumával pl. „Te jobbat érdemelsz nálam”.

De az egésznek a lényege, hogy az emberek nem akarnak felelősséget vállalni a tetteikért, főleg ha az negatív kimenetelüek. Inkább elmenekülnek előle. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom, nem csak a saját károm által, hanem a barátaim elmondása szerint is.

2020. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

70%


Hát mi szerintem eléggé nagy sorstársak vagyunk.


Én úgy jártam a hölgyeménnyel, hogy azt mutatta, ami nekem tetszik. De sohasem kértem erre. Úgy viselkedett, ahogy az én értékrendemnek megfelel.


Aztán adódott az alkalom, amikor nem tudtuk találkozni, kibújt a kisördög, az angyali lány megmutatta valódi énét.


A végén azt mondta, nagyon meg akart felelni, de ő valójában nem olyan, mint amit mutatott.


Annyit kérdeztem a végén, miért nem mondtad a legelején, megspóroltunk volna egymásnak nagyon sok évet.


Nem jött válasz erre. Elbúcsúztunk.


De most nem is az én történetem a lényeg, hanem az, hogy miért akarnak mindent a birtoklási vágy mögé rejteni. Ja! És vonatkozik ez a férfiakra is, nehogy nőgyűlölet vádja érjen, mert egyébként nem vagyok ilyen.


((és most nem a megcsalás érdekel, mint legsúlyosabb bűn, nyilván arról szinte mindenki ugyanúgy gondolkodik))

2020. jan. 19. 23:06
 6/18 anonim ***** válasza:

"Kérdem én: megcsalás és nem-megcsalás között nincs élet? A között nem létezik semmi? Értékrend, elvek stb.?"


De van. KÉPMUTATÁSNAK hívják a legtöbb esetben, mert azt mindenki érzi, hogy mi az ami már nincs rendben, csak nem biztos, hogy fel meri vállalni az őszinte véleményét.


Nálam az számít megcsalásnak, ha hülyének néznek, a hibát elfogadom, és meg tudom bocsátani, ha érdemes.


Magammal szemben szigorúbb vagyok, mert nálam előbb történik szakítás mint megcsalás!


Volt már részem mindkettőben és szerintem a megcsalás sokkal rosszabb mint szakítani!


Ha már ide jut a dolog akkor inkább szakítok a lánnyal, semhogy megcsaljam, átverjem, megalázzam őt is, magamat meg főleg.

2020. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem teljesen ment át, úgy érzem.


Vegyünk egy normál kapcsolatot. Mi fér bele, mi nem fér bele. És most nem a megcsalás a lényeg, az nyilván nem fér bele...


Bár lehet a kérdés hibás, mert ez két ember értékrendétől függ. Ha különbözik, akkor ott gond lesz.


Én pl. olyan férfi vagyok, hogy mélyebb beszélgetésekbe sem bonyolódnák egy nővel (esetleg kényes témák), ha van párkapcsolatom. Még akkor sem, ha tudom, a másik megbízik bennem. Mert azt gondolom, lehet, hogy nem esik jól neki.


Na erről beszélek.

2020. jan. 19. 23:29
 8/18 anonim ***** válasza:

Értem mire gondolsz, és én is ezen a véleményen vagyok. Tehát vegyük alaoul, hogy nem minden tartozik a barátokra se, még ha alapjában véve szinte mindent meg is osztanak, főképp nem egy ismerősre, akivel max Facebookon tartja az illető a kapcsolatot. Ugyanez vonatkozik arra, ha a problémája van akár az önbizalmával az illetőnek (ami előfurdulhat, hogy én okoztam), akkor ne másba keresse a támogatást, ne közősségi médiákon, chaten, vagy éppen bulikban próbálja azt visszaszerezni mondhatni állatias visszajelzések alapján. De sokaknak derogál az is, hogy önmagukban belássák a hibájukat, és az sem tartom jobbnak, hogy ezt a partnerra vetítik ki, hogy az ő hibájából csinálta azt a dolgot.


Nagyon sok minden döntéseken alapul, ahogy a mások iránti tisztelet is, de sokan áthágják ezt valami egyszerű kifogással, úgy, hogy ők jöjjenek ki belőle jobban. Mondjuk ez nem csak a párkapcsolatokra igaz.

2020. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

70-es te valóban felfogtad.


Amúgy ha bulikról van szó; ez volt a fő szakító ok. Már leírom... Sajnos a hölgyemény nem tudta hol a határ, sem az italozásba. Amit a barátok mondtak, azt csinálta (ugorj kútba jelenség). De mivel nem történt megcsalás, így az lett a vége, mindenki engem állított be egy birtokló f***nak. Még a saját családom is.


Folyamatosan vita tárgya volt ez egyébként.


Már csak az a kérdés, lehet-e konzervatív nőket találni még, ha igen, hol...


Amúgy 70-es te hány éves férfi vagy? Én 26. Már kizárt, hogy a korom alatti ""nővel"" összejöjjek, mert azt látom, csak a buli, piálás, a nagy szabadság megy ezerrel. Tisztelet annak a kevés kivételnek.

2020. jan. 20. 00:18
 10/18 anonim ***** válasza:

A volt kapcsolatomban én is én jöttem ki a hibás személyként, meg, hogy miért nem tudom megérteni az efféle szükségleteket. Idősebbektől azt kaptam, hogy kompromisszumokat kell kötni... de ez a fajta elfogadás egyáltalán nem tenne hozzá az én boldogságomhoz, de ezt nem önzőségből gondolom így, hanem mint egy normálisnak titulálható „elvárásnak”.


Egyébként nem férfi vagyok, hanem nő, 22 éves.

2020. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!