Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jellemző a szlovák mentalit...

Mi jellemző a szlovák mentalitásra?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En megtanultam a nyelvuket, szeretem oket. Nyitottak, szeretik a termeszetet nagyon. Ha tudsz szlovakul azt is nagyon ertekelik. Minden viszonyitas kerdese: ha jol allsz hozzajuk ok is jol fognak hozzad allni. Mire vagy pontosan kivancsi?
2020. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy megtudtak, hogy magyar vagyok, onnantol kezdve megvaltoznak, es nem jo iranyba.

Biztos van normalis is, csak en meg nem talalkoztam eggyel se.

2020. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(Elso vagyok)

Nem ertek egyet a magyarozassal: Szerintem ez oda vissza mukodo dolog, es a magyarok sokkal jobban kepesek gunyt uzni a szlovakokbol, mint forditva. Nem egyszer megkapok rasszista megnyilvanulasokat, ugyanakkor sokszor hallom ezeket en is felvidekiektol (nem ram, hanem akik ott elnek)

19 vagyok, lassan c1 nyelvtudas fele (nem vagyok felvideki)

Egy honapot toltottem Szlovakiaban osztondijon, emellett szamtalan alkalomkor voltam kinn. Nekem csak pozitiv tapasztalataim vannak veluk: engem szerettek es azert mert csodalom oket a termeszetukert, a turistak es turazok borzaszto kozvetlenek es segitokeszek.

Szerintem ha normalisan allsz hozzajuk es kepes vagy tullepni a trianoni dolgokon, nem lesz nezetelteres ha nem generalod, es kimerem jelenti mert rengetegszer voltam huzamosabb ideig Szlovakiaban.

Szeretnek nagyon kirandulni es imadjak a Tatrat. Kozvetlenek es szeretnek segiteni

2020. jan. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!