Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktátok legyőzni...

Ti hogyan szoktátok legyőzni a szégyenérzetet, mikor valamit nagyon elcsesztek?

Figyelt kérdés

Nem rég volt egy dolgozatom és hát a tanár is azt mondta, hogy elvéreztem. Nem rám vall. Nagyon szégyellem most magam, pedig megtettem mindent, ami az adott helyzetből tőlem telhető volt, de most olyan szarul érzem magam. A tanár szemébe is olyan fájdalmas nézni. Gyárthatnám a kifogásokat, miért nem szerepeltem jól, de valahogy azok sem segítenek.

Ti hogyan szoktátok az ilyen helyzeteket kezelni? Mikor múlik el ez az érzés?



2020. jan. 20. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétig rágódom rajta és tanulok az esetemböl.Aztán tul teszem magamat rajta és igyekszek kijavitani amit elrontottam.
2020. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
persze ha rajtam mulik csak.
2020. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, engem nem érdekel nagyon más emberek véleménye.


29F

2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Te komolyan egy dolgozat miatt aggódsz ennyit? Fogadjunk valami stréber vagy, aki egy hétig sír, ha kap egy négyest, mintha azon múlna az élete. lol
2020. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha semmi miatt ne szégyelld magad, kivéve, ha valakinek ártottál azzal, amit tettél. Akkor is, ha trehányságból vagy direkt történt a dolog. Ha magadnak ártottál, mint most, akkor nincs miért restelkedned. Az a tanár nem törődik veled, hogy meg akarj felelni a számára. Van neki saját élete, nem téged figyelget. Ez egyszemélyes ügy, ami történt, csak a tied. Vond le belőle magadnak a következtetést, hogy többé így ne, hogy többet kell tanulnod ilyen alkalmakra máskor, és kész.
2020. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tévedni emberi dolog. Iskolában egy dolgozat, munkahelyen is ugyanugy elcsesznek dolgokat amely pld a kollegam eseteben egy hiba 40 000 euros kart okozott a cégnek, maganeletben is, mindenhol. Műtéti hiba miatt emberek halnak meg, közlekedési hibák miatt emberek is meghalhatnak, repülők emberi gondatlansagbol zuhannak le több 100 ill 1000 áldozattal, te meg egy dolgozaton buslakodsz? Nem semmi vagy. Azt hiszed, hogy egyszer nem fogsz tevedni az eletben ? Dehogyis nem. Az a tanar akinek nem mersz a szemebe nezni ugy gondolod, hogy ő mindent tud ? Semmit nem cseszett el? Ő az Isten? Egy lószart, csak egy tanár. Annyira ügyes lenne akkor nem ott tartana ahol van. Ez van tudom, hogy hibazok vallalom a következmenyeket es kesz megyek tovabb.
2020. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen, rettentően szégyelltem magam, bőgtem egy sort, aztán idővel jobb lett és mikor beszélgettem a proffal ő is megnyugtatott hogy ok ez mindenkivel megesik, legközelebb jobb lesz és tudja hogy én egyébként egy okos lány vagyok.
2020. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy "minden csoda három napig tart", ha ciki helyzetbe kerültem.

Általában ez így igaz, lehet, 1-2 napig még érdekes, hogy milyen hülyeségeket írtál a dogába, de aztán jön majd úgyis egy új dolog, amin lehet valakinek szégyenkeznie.

Amúgy no para, megesik a legjobbakkal is. :-) Pár nap (vagy pár óra az adott tanárral), és elhalványul az élmény.

2020. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem keresek kifogásokat, hanem elismerem, ha miattam b-szódott el a dolog és vállalom érte a felelősséget. Nem próbálok másra meg a körülményekre mutogatni. Amint elismertem, hogy én hibáztam illetve hogy miben, onnantól kezdve ezt tanulópénzként könyvelem el, és legközelebb már tudni fogom, mit és hogyan csináljak jobban.

Felmérem a lehetőségeimet, hogyan tudom az adott hibát kijavítani, aztán megteszem a szükséges lépéseket ennek érdekében, és örülök a fejemnek, mert okosabb és ügyesebb lettem, mert nem a külvilág igazságtalanságára fogtam a hibámat, és ezáltal nem is maradtam ugyanaz a gyökér, aki voltam.

2020. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy rossz zh/beugró/mérés után mindig ez a mondat jut eszembe: "Elk*rtuk. Nem kicsit, nagyon!"


:D

2020. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!