Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elhagyni a...

Hogyan tudnám elhagyni a szekunder-szégyenérzetet?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=CAD3u07Jb7w


ilyen videók láttán nekem válik kellemetlenné, mások, közben nevetnek rajta



2017. júl. 13. 19:36
 1/2 zsoaberdeen válasza:
74%
Valószínűleg erős az empatikus készséged, ezért érzel mások helyett szégyent, vagy mások miatt ezért érzed magad kínosan. A mások helyetti szégyenkezés közeli rokonságban áll mások kinevetésével, a mások hülyeségén vagy ügyetlenségén való röhögéssel. Csak éppen ez utóbbiból hiányzik az empátia.Te valószínűleg nem szeretsz baki videókat és olyan műsorokat nézni, ahol más embereket zavarba ejtő vagy nevetséges helyzetekbe hozzák. Itt is, elképzelted mi lenne ha te lennél a lány helyében, mennyire zavarba jöttél volna. Hogy ez ellen mit tehetsz? Nem sok mindent, az empátia a személyiséged része, ez is hozzátartozik ahhoz aki vagy. Kerülheted az ilyen helyzeteket. De ha mégis megesik veled, hogy beszélsz valakivel, akinek mondjuk taknyos az orra, vagy a foga közé szorul egy kis petrezselyem vagy mák, próbálj meg szólni neki. Ja, még megjegyezném, hogy én is nagyon empatikus vagyok, és nagyon bele tudom élni magam mások érzéseibe. Edzéssel és gyakorlással javítható, de elhagyni nem lehet. Magyarul ha kínos is, próbálj meg a helyzet ura maradni vagy valami poénnal elvenni a dolog élét. Pl adj neki egy zsepit használd egészséggel szöveggel vagy mondd neki, látom valami mákosat ettél... ilyesmi. gyakorlás kérdése az egész.
2017. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. júl. 14. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!