Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi akadályoz meg abban, hogy...

Mi akadályoz meg abban, hogy elérjem a célom?

Figyelt kérdés
Mintha lennék én itt valami fura meghatározhatatlan erő itt pedig a célom és ez a megmagyarázhatatlan erő visszatartana abban, hogy megtegyem az első lépést a rég áhított cél felé. Talán félek az újtól? Hogy küzdjem le? Segítsetek légyszíves!

2020. jan. 22. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Saját magad akadályozod benne. Ne logikázz folyton csak cselekedj és máris közelebb leszel a célodhoz.
2020. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

én—a fura meghatározhatatlan erő—célom*

Az első mondat arra utalna, hogy közém és a célom közé áll ez az “erő”

2020. jan. 22. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akarod a dolgot? Akarod? Mi a legrosszabb, ami történhet? A kudarc? A beégés? És? Más nem kezdte újra? Dehogynem! Akkor kalandra fel:)!
2020. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi agy kenyelmes.

Azon dolgok mentén akar haladni mindig, ami màr bele lett taplalva.

Ezert nehez pl életmodot is valtoztatni, meg eleve valtoztatni.

Minel többször rögzitesz be automatikus cselekedeteket vagy gondolati sémàkat(akar pozitivat akàr negativat) azaz minel több ev eltelik annal nehezebb lesz felülirni azokat.


Igy azt szoktàk javasolni hogy a vàltoztatàsokat apro lepesben kell megtenni.

Erre van is pelda ahol egy szemelyi edzö ugy kezdte az idös elhizott szemelynel hogy eleinte csak jàrjon az edzöteremhez es minden reggel kiment vele kezet fogni. Szoval eleinte csak annyit rögzitettek be ill taplaltak az agyba hogy automatikus legyen az ut neki az edzöteremhez.

Aztan fokozatosan törtenteka tovabbiak is. Hogy màr bement es mozgott is kicsit.

Ha mindezt kihagyva ugy kezdték volna hogy heti egy edzés, az nem lett volna tartos azaz 3 hét mulva màr be sem jar az illetö aki nem szokott hozzà.


En is igy kezdtem sajnos. Baratnömmel direkt vettünk berletet hogy motivaljon a penz hogy jàrni "kell", egyszer edzettünk együtt aztan hol neki hol nekem nem volt jo, vagy összevesztünk kibekültünk stb,es buktuk a berletet

2020. jan. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4.vagyok

Szoval barmit is szeretnél arra kell ügyelni hogy minden nap tegyél érte valami APROSÀGOT ami nem eröfeszitès. Igy elkezded berögziteni az agyadba azt. Es mint a jàràs, olyan automatikus lesz hogy kesöbb màr emlekeztetned sem kell rà magad, egyre jobban nyujthato az idö es az érte tett eröfeszitès, mindig addig a pontig amig Szivesen teszed azt.

Mert mihelyst nem a jutalomköpontra hat hanem kinnal teszed akkor az agyban a negativ asszociacioert felelös idegpalyakhoz fog csapodni pl jaj neee ma is edzés brü hü hü

2020. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Folyt

Es szoval ha barmi negativ asszociacio lesz hogy jaj neee onnanstol az meg is gàtol es nem lesz a cèlbol semmi

2020. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy te állsz a saját utadba. Hogy folytassam az előző válaszoló analógiáját a fogyással. Én mindig szerettem volna vékony lenni, és mikor el is értem arra a pontra, hogy elkezdtem tenni érte, lement néhány kiló és én redszeresen szabotáltam magam. Miért? Miért van hogy az emberek a siker előtt torpannak meg és esnek vissza, vagy bele se kezdenek?


Nos nálam arra kellett rájönni, hogy anyám világ életében lenézte és nem kedvelte a vékony embereket. Talán irigység? Ki tudja. Viszont én nem akarom, hogy anyukám ne szeressen. Azt hiszem nálam ez volt az akadály.

Most keresd meg mi van nálad. Megvan?


Én az enyémet úgy küzdöttem le, hogy nagyon figyeltem magamra. Mit csinálok automatikusan? Van egy célom és tudom mit kell csinálni de mikor nem figyelek magamra akkor rutinból nem a célom felé megyek. Ilyenkor kell lassan járni, nyitott szemmel, megnézni merre tudsz fordulni és egyszer az életben kipróbálni a másik irányt. Minden nap, aztán minden héten a másik irányba menni. Így tudsz megszabadulni rossz szokásoktól, rutinoktól és elkezdeni egy olyat ami a célodhoz visz. És nem mellesleg tudnod kell, hogy oda fogsz érni. Nem azt muszáj tudni, hogy hogy, hanem hogy ott leszel

2020. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, nem is gondolnátok milyen motiválóan hatott rám!

Az én esetemben valószínűleg a ‘félelem az újtól’ akadályoz meg abban, hogy megtegyem az első lépést. Már több, mint 1 hónapja stagnálok a témában és minden napom őrlődéssel telik, hogy meg akarom csinálni és aztán inába száll a bátorságom.. Viszont, tudom, hogyha nem teszem meg az első meghatározó lépést, akkor egész hátralévő életemben bánni fogom, mert ez már egy több éves célom és most jött el az idő/alkalom, hogy komolyabban is vehessem ezt az álmomat. Nem engedhetem, hogy a félelmem nagyobb legyen, mint az akaraterőm!! Ez alatt az időszak alatt megtapasztaltam, hogy tényleg az első lépés a legnehezebb és valóban bátorság kell az élethez! Ma megteszem azt a már-már ikonikus lépést!!!!

2020. jan. 23. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nincs közötted meg a célod között semmilyen "erő" csak ezzel nyugtatod magad. Te megtennél mindent, HA nem lennének ilyen sötét erők, amik visszahúznak. Hiszel a boszorkányokban is meg a mágiában? :D

Azzal sokra fogsz menni, ha otthon stagnálsz meg gondolkozol azon, hogy megkéne tenni, de nem teszed. Semmit nem érsz el ezzel, nem motiválgatni kell magad meg otthon örlődni rajta, hanem belevágni. Azok, akik elérték a céljaik, nem földönkívüliek, nem másabbak semmivel, mint te vagy én, szimplán nem otthon üldögéltek, hanem csinálták azokat a dolgokat, amik tudták, hogy a sikerhez kell. Nem értem ezt az egész dolgot, ez a gyenge emberek mentsvára, így soha nem fogsz elérni semmit..

2020. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gyógyíthatatlan beteg vagyok, ezért nem tudom a céljaimat elérni.
2020. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!