Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan merítsek magamnak...

Honnan merítsek magamnak lelkierőt? Egy hónap múlva lesz a nyelvvizsgám, de valahogy nem tudom elhinni, hogy legalabb annyira össze tudnám magam szedni, hogy a minimum 60%-ot elérjem.

Figyelt kérdés
Most emiatt tiszta depressziós vagyok. Félek a bukástól.

2018. márc. 13. 18:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy hogyan fogjak neki például a listeninges feladatok gyakorlásának. Olyan bonyolult szövegeket szoktunk hallgatni, és a vizsgán lesz olyan, amit csak egyszer játszanak le.
2018. márc. 13. 18:36
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Gyakorolj online vagy ismerőssel személyesen .
2018. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ne görcsölj rá, ha izgulsz SOKKAL rosszabbul fog menni. Gyakorolj sokat és relaxálj. a nyelvvizsga előtti napon pedig csak pihenj, ne tanulj, maximum nézd át és fontos hogy friss, kipihent legyél.


Sok sikert :D én májusban fogok nyelvvizsgázni :D

2018. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Talán egy nyelvvizsgáztatásban jártas tanárral kellene konzultálni, aki felmérné a tudásod.
2018. márc. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam/járok. Írásbeli meglett elsőre, de a szóbelit mindig agyonizgulom és akkora marhaságokat hordok össze (állítmányokból egymás mögé 5-6 db stb.)

3 hónapja angol tanár foglalkozik velem heti 1x, az adott nyelvvizsgának meg van felkészítő könyve 15 listening résszel :)

Attól még rendesen rajtam van a frász...

2018. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgáztató tanár vagyok. Ne izgulj, mert mindig pozitívan állunk a vizsgázóhoz, nem a rosszra koncentrálunk. Sokkal jobb, ha hibázol néhányat és kommunikatív vagy, mintha csak tőmondatokkal, igen-nemmel válaszolsz. Nyelvvizsgán az egyik vizsgáztató mindig jegyzetel, itt szeretnélek megnyugtatni, hogy nemcsak a hibákat írja le, de a jó dolgokat is, például a szintnek megfelelően használt szerkezeteket. A hallás utáni értés feladatokat úgy is gyakorolhatod, hogy egy-egy már ismert feldolgozott, lefordított szöveget megpróbálsz a gépi szöveg után ismételgetni (a gépi szöveget leállítgatva), kezdd egy-két szó ismétlésével, aztán próbálj három-négyet egyszerre, majd egy egész tagmondatot. Ez ugyanis fejleszti a memóriádat, az éles vizsgán hosszabb részeket fogsz tudni észben tartani. A másik tippem az, hogy ha meg szoktál akadni pl. a számoknál, akkor írd le a számot úgy, ahogy hallod, betűvel, aztán amikor lesz gondolkodási idő, már szépen le tudod írni számjeggyel. Így nem fogsz leblokkolni és nem fogod elveszteni a szöveg felét. Ha nem sürgős, hogy most legyen meg a vizsgád, és úgy érzed, hogy még nem állsz készen, egy kisebb összeg fejében vizsgahalasztást is lehet kérni a következő ciklusra.
2018. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!