Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne visszafogni a...

Hogyan lehetne visszafogni a költekezésből? Sajnos a főzés nem opció, nincs hozzá sem kedvem, sem energiám 8 óra szellemi munka után

Figyelt kérdés

A napi étrendbeosztásom:

Reggeli - 500-600 forint kávé, 4-500 forint friss croissant, vagy 800-900 forint tojás baconnel, változó

Tízórai - Ez szerencsére elég laza, általában csak saláták 4-500 forint értékben

Ebéd - Leves + Főtt étel + desszert 2000-2500 forint értékben, sajnos a teljes menü ennél olcsóbban nem jön ki

Uzsonna - Smoothie, szendvicsek látványpékségben - 1000 forint

Vacsora - 700-1200 forintig változó főtt ételek, tonhalsaláta, vagy ilyesmi


2020. jan. 27. 21:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
5 helyett legyen 2 étkezés inkább. Egy gazdagabb reggeli és egy főttétel estebédre. Egy étkezés így drágább, de összességében olcsóbb.
2020. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg pénz. Még összeadni sem merem. A reggelit és a vacsorát otthon készíts.

8 óra szellemi munka után nincs kedved? Felüdülés lenne pedig kretívkodni a konyhában. Én fél óra alatt összedobok meleg ételeket.

2020. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

6000 forintot elkoltesz egy nap kajara? Az 180 ezer havonta.

Sajnos az otthoni etelkeszites, szendvics/salata csinalas az egyetlen mod, ha csokkenteni akarod a koltsegeket, vagy a tizorait/uzsonnat hagyd el.

2020. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Innen nem lenne nehéz lefaragni...ha igaz lenne. Dehát úgy érzem egy trollal van dolgunk.
2020. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kapszulás kávégépet, azzal 100-120 ft-ra kijön egy kávé, és nagyon egyszerű kezelni. Salátához magad veszed a zöldségeket, magad vágod össze, így 100-150 ft-ból kihozható egy adag. Ebédnél lemondasz a desszertről, leves sem kell minden nap. Második körettel 1200-1400 ft egy irodaházas menzán. Veszel gyümölcsprést, saját magad facsarsz gyümölcslevet, 200-250 ft-ból megvan.
2020. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gondold át ez így napi 5000ft...akár csinálhatnád azt is hogy heti 2 órát rá szánsz a főzésre nem olyan nehéz a salátátt vagy 15 perc maximum megcsinálni és sokkal olcsóbban jössz ki.Reggelire tudsz simán gyümölcsöt enni mondjuk 2-3 banánt vagy a zabkása is jó,ha nem szereted próbáld ki a chia magot.(az annyi hogy tejbe bele rakod és Estére ott hagyod.)reggel szendvicset is tudsz enni ha úgy van.Ugye a smoothiek otthon könnyen elkészíthetőek ha annyira nincs időd akkor:

Még előtte jégkocka formába rakod és azt később már dobhatod a turmixba.Olyanról is hallottamhogy melegebb tej/vízbe rakod és úgy kevered bele.

A desszerthez:Vannak fagyasztott gofrik azt berakhatod a píritóba.

Igazából az a kérdés hogy neked mi bajod a főzéssel?Az idő amit rá szánsz?Maga hogy megcsinálod?Amúgy vannak gyors egyszerű receptek.Ami olcsóbb sokkal és egészségesebb.Akkár csinálhatsz magadnak is péksütitt.

2020. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Hol itt a 8 órás munka? Reggeli, tízórai és ebéd is? Én zabpelyhet eszek 9kor és délig nem is vagyok éhes, annyira telít. Nem megyek ki a munkahelyről a Starbucksba meginni egy kávét és croissant. Ez nagyon durva. Mondjuk csecsemő sem vagyok, hogy ennyiszer egyek egy nap, de így nem csoda, hogy ennyit költesz
2020. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

8.00 - 16.30-ig vagyok az irodában, ebből 30 perc ebédszünet, 10 perc szünet 10 óra körül, 10 perc szünet 14 óra körül, ezek az étkezések. Illetve persze itt-ott néhány perc szünet beiktatva.


Számolgattam, és emiatt vetődött fel a kérdés, valóban sokallom a kiadást. Nem Starbucks egyébként, ott 800-900 egy kávé.. és nem is olyan finomak, mint a Café Freiben.

2020. jan. 27. 22:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Be haragudj de azért otthon egs kávét meg egy szebdvicaet legyen mar erod osszedobni!

Ez szanalmaa

2020. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mekkora adagokról van szó, de ez leírás alapján egyszerűen soknak hangzik. Alsó hangon ejteném a desszertet ebédkor és az uzsonnát mindenestől. Én se nagyon szoktam főzni magamra, de 3000-3500 Ft körül költök egy nap ételre 'csak'.

Nálam jobban biztos nem utálsz főzni, de azért szendvicset én csinálok magamnak és egyszerű dolgokat, mint tojás még én is szoktam sütni vacsorára és ez sokkal gazdaságosabb, mint készen venni őket. Ha nem vagy hajlandó semmi áldozatot hozni, akkor nincs módja a költekezés visszafogásának.

2020. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!