Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lettek ilyen az emberek?

Miért lettek ilyen az emberek?

Figyelt kérdés
Manapság már tisztelet a kivételnek mindenki facebookon él meg a messengeren. Sőt ha két ember ott ismerkedik meg egymással aztán ha nem úgy válaszolsz vagy nem olyan smileykat teszel oda akkor a másik megharagszik aztán személyes találkozó sem lesz. Tehát ez elképesztő meg az hogy facebookon mindenkinek nagyobb a szája de élőben nem mer a másik emberhez szólni miközben facen odamondott neki de élőben a két szemébe már mem meri mondani. Aztán ott vannak az emberek utaznak a buszon metrón aztán mindenki nyomogatja az okostelefont meg a facebookot. Nem lehet emberekhez hozzászólni személyesen de még ismerkedni sem nagyon. Az hogy az emberek a virtuális világba merülnek a valóság helyett például ha elmennek utazni akkor egyből fotó meg instagram de mobil nélkül megse nézi a helyet ha már ot van hanem lefotózza és megy tovább. Tehát nem élnek az emberek a valóságban úgymond és ettől magányos sok ember is mert teljesen elveszett a személyes kapcsolatok értéke.
2020. jan. 31. 11:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert rossz körökben mozogsz. Én pl alig ismerek egy-két embert akikre igaz lenne amit leírtál.
2020. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Én tömegközlekedésen azért nyomkodom a telót, mert így minden kínos szituáció elkerülhető, nem nyomaszt, ha esetleg néznek vagy nem szemezek legalább senkivel véletlen. Na meg ha zenét hallgat közben az ember, akkor legalább nagy ritkán jönnek csak oda.


Honnan tudod, hogy aki lefotóz egy helyet és kiposztolja az meg sem nézi rendesen?


Csak azok magányosak, akik amúgy is azok lennének. Azért ne okoljuk a technikát, mert nem tudnak beilleszkedni/ismerkedni normális keretek között az emberekkel. Ezek általában a visszahúzódóbb, introvertáltabb emberekre jellemzőbbel, tehát ha nem lenne telóba "menekülés", akkor sem tudna élőben kapcsolatokat kialakítani. Akik meg emiatt az elszigetelődés miatt vesztették el azokat akikkel jóban voltak, tudnak új emberek után nézni. Az, hogy ennyire tért nyert az internet többek között az is az előnye, hogy akik élőben nem tudnak ismerkedni azoknak neten több lehetőségük van és számukra könnyebb is. (Ha így sem megy, akkor tényleg nem mindenki más a hibás, hanem az alany)


Igen, az valóban igaz, hogy online mindenkinek nagyobb a szája, akiknek élőben frusztrációi vannak, de ezzel nem lehet mit kezdeni, együtt kell tudni élni ezzel.

2020. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát a legtöbb ember az ilyen. Vannak persze kivételek tehát nem mindenki az viszont az olyanokat meg nehéz megtalálni. Neked lehet szerencséd van. Nekem sajnos ilyen ismerős köröm van.
2020. jan. 31. 11:45
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Én se nagyon ismerek ilyeneket.

Metrón mondjuk én is nyomatom a messengert (amikor épp nem könyvet olvasok), valahogy tartalmasabb program váltani 1-2 mondatot a barátaimmal, mint bámulni az óbégató cickányokat.

2020. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

"Hát a legtöbb ember az ilyen"

Bizonyíték?

2020. jan. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

"emberek utaznak a buszon metrón aztán mindenki nyomogatja az okostelefont "


Jó akkor mondd meg mit csináljak egy 5 órás buszúton?

2020. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Bírom mikor valaki kiselőadást tart, aztán a vége az, hogy korlátoltabb, mint akiknek okoskodik:D
2020. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Régen meg az újságot olvasta mindenki tömegközlekedésen, akkor se álltak neki jópofáskodni.

Én külön direkt nyomkodom a telefonom, hogy ne is kelljen mégcsak az emberekre néznem se.

Viszont nem élek face-n, értem amit mondani akarsz, de nyavaly helyett bele kell törődni, hogy most ez a trendi és így lehet ismerkedni, beszélgetni.

Én pl marhára élvezem, hogy facebookon nem kell azonnal visszaírnom valakinek. Mert akivel akarok beszélni, azzal biztos megtalálom a lehetőséget, hogy élőben tárgyaljak, hidd el. Tehát a személyes kapcsolatokra nézve,- ha nem találkoznának, nem lenne mit lefényképezni a netre.

Régen se volt mindenki akkora nagy barát, most meg legalább el lehet menekülni egy másik világba, még ha ez abból is áll, hogy neten filmezek míg megyek valahova. Mert nem mindenkinek az élete az ismerkedés. Meg nem mindenki olyan amit leírtál. Lehet, hogy neked az az élmény, ha bámészkodsz valahol, másnak meg az, ha ejtőzik a telefonjával.

2020. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Kerdezo egy introvertalt pocs, es erre melyen magaban erre akarja fogni, hogy meg nem volt csaja. Meg ugye abban bizna, hogy ha nem telot nyomkodna mindenki, akkor egy fullos csaj meglatna ot az ikarus hatso ulesen, majd eloszor az ajkat nyalogatva szemezne vele, majd leszolitana. Novessz tokot inkabb.
2020. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Én a buszon nézek meg csomó mindent amivel otthon már nem akarok foglalkozni. Pl összehasonlítom az árakat. Műszaki cikknél, és a drogériákban sok ezer forintot spórolok meg így. Ahol élek a két konkurencia majdnem egymás mellett van, és így nem kell fél órát a nézelődéssel töltenem. Amúgy meg csak az ablakot bámulnék ki fél órát.

Én is rengeteg embert ismerek akik úgy néznek rám mint egy földönkívülire mikor azt mondom hogy nem használok semmilyen közösségi médiát. Megállíthatatlan a fejlődés, tehát nem vagyok ellene, csak engem nem érdekel hogy mindenhez odaszólogassak, és félinformációkból se szeretek ítélkezni. Persze a facebook-ot használó ismerőseim egy része csak csendben elvan, inkább nézelődik.Talán úgy lehetne a legjobban megfogalmazni hogy a rosszat könnyebben megragad.

2020. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!