Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vannak korhatárkarikák,...

Miért vannak korhatárkarikák, és mi alapján és ki rakja rájuk?

Figyelt kérdés
A kizárólag felnőtteknek kerika még hasznos is lehetne, de az ilyeneket nem a sima csatornákon szokták sugározni. De mi értelme van a 6, 12, 16, karikákra?? Láttam olyan filmet, és tv műsort amit szerintem simán láthatna 6 éves is de mégis 12 vagy 16 karikás. Pl.: a Híradón, X-Faktron, politikai műsorokon, vagy a kabaré műsorokon minek vannak ilyenek? Szerintem nem kár ha egy gyerek megismarkadik a világgal amiben él, és nem hiszi azt hogy egy óriási, epres, rózsaszín vattacukorban él. De eleve az ilyenek egy 6 évest nem is érdekelnek tehát tök felesleges. Így is úgy is a szülők döntenek ha még is szeretné nézni. Semmi értelme sincs az egésznek. Tudom hogy egy 12 karikásban káromkodhatnak, vagy pofozkodhatnak de mi ebben a baj?? Meg fog tanulni káromkodni. Szerintem az is felháborító ha egy felnőtt vagy egy tini káromkodik, itt nincsenek fokozatok. Ha a szülők a gyereknek megmondják hogy miért nem szabad, akkor nem is fog. Szerintetek?

2020. febr. 1. 22:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem azt írom hogy helyes az hogy egy 6 éves kamaszként, vagy felnőttként viselkedik az a legnormálisabb, hanem arról hogy teljessen felesleges, mert nem egy karika hanem a szűlő dönt, és hogy nem minden tartalom olyan mint amilyennek beállítják a karikák.
2020. febr. 1. 22:36
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok nem azt a célt szolgálják, hogy az az alattiak NE nézhessék, csak szimplán nem ajánlott. Egy gyermek fejlődésére még sok minden hatással van. A híradót hiába nézi egy 6-12 éves, felét sem fogja fel, szóval értelmetlen néznie, nem fogja abból még ilyen korban megtudni, hogy nem olyan a világ, ahogy elképzeli.
2020. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én erről személyes tapasztalatot tudok írni.

Mikor kicsi voltam, kb 8 éves akkor egyszer megnéztem egy híradót a tvben. Nyilván a politikai részét nem értettem, de viszont láttam a sok balesetet és beszéltek arról, hogy a baleset elkerülése érdekében vezessenek óvatosan. Én tudtam a fateromról, hogy elég gyorsan vezet így onnantól kezdve bármikor amikor elmentek otthonról egy teljes traumát éltem át mert állandóan azon agyaltam, hogy mikor karamboloznak és halnak meg. Nagyon sokszor sírtam is, főleg amikor sokára jöttek haza. Végig kísért ez az élet ciklus addig míg nem lett jogsim. Amióta elkezdtem vezetni és megismerkedtem a sebességgel akkor jöttem rá, hogy nem úgy működik, hogy 100 fölé kerül a kilóméter óra mutató akkor irányíthatatlanná válik az autó és biztosítva van a sírhelyed. De ez már más kérdés. A lényeg, hogy lelkileg hatalmas traumát okozott és mély nyomott hagyott bennem.

Na ezért nem ajánlott nézniük és ezért van rajta a karika.

2020. febr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én is ezeken nőttem fel, és értettem belőle mindent. Soha nem viselt meg semmi sem. Persze nem 5-6 évesen, de akkor nem is volt bennem a vágy hogy ilyet nézzek, akkoriban elvoltam én a ki rajzfilmeimmel. Sima 12 karikás műsorokat (ami nem ilyen tartalmú mint pl.: politika, hírek stb.) már olyan 8 évessen is néztem (pl.: zenei műsort), a többit olyan 10 évesen, de a szüleim arra neveltek hogy nem szabad káromkodni és verekedni ezért nem is csináltam. Hírműsorokat, közéleti műsorokat, és heti/napi magazinokat pedig olyan 11-12-13 évesen kezdem el nézni (bár 12-13 éves már nézheti is). 6-7 évesen nem is motoszkált bennem a vágy hogy ilyet nézzk. A Hiradót uncsinak tartottam, a vértől undorodtam, a meztelen nőktől/férfiaktól szintén undorodtam, a többi ilyet pedig nem igazán néztem. De most őszintén melyik kisgyerekben merül fel ez "Hú nézzük meg a híradót a tv-ben, hátha meglátom a politikai helyzetet, a mai és a holnapi valamint a heti időjárást, hogy mit csinált az angol elnök és a mai híreket", vagy hogy "Nézzük meg az Az 2. részét olyan annyira kíváncsi vagyok hogy kit csábít el és kit eszik meg már megint", vagy hogy "Na, nézzük Sas bácsi hogyan csinál már megint viccet mindenből". Szerintem 1000-ből 1 és annak sem minden nap. Szerintem a gyerekeket még nem érdekli az ilyesmi.
2020. febr. 2. 00:20
 5/14 A kérdező kommentje:
De mi a baj abban hogy nem érti?? Ha nem érti minek nézi?
2020. febr. 2. 00:22
 6/14 A kérdező kommentje:
A 6 karikának mi az értelme? A Micimackót még egy embrió is megértené... De a 12 karikát akkor meg minek nézi ha nem érti... A 16-ot meg főleg minek ha a kicsik azt mégjobban nem értik...
2020. febr. 2. 00:26
 7/14 A kérdező kommentje:
És mi a baj a Drága Örökösökkel, és a Bátrak Földjével?
2020. febr. 2. 00:41
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Amikor nem tudod eldönteni, hogy megh*lyült az oldal vagy a kérdező saját magával vitatkozik😀
2020. febr. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
De figyu, neked szófosásod van, vagy mibajod? 😀
2020. febr. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ide már nem is kell választ adni,simán megbeszéled saját magaddal.
2020. febr. 2. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!