Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hátrány a munka világába...

Miért hátrány a munka világában, ha valaki félénk?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nem szeretik a félénk/csendes embereket.

Hiába jól dolgozik inkább olyat léptetnek elő pl aki ordít/hangosan beszél. Egyszer azt mondták nekem azért nem kapok meg egy munkát, mert félénk vagyok, és azon a helyen kommunikálni kell (e-maileket írni, esetleg emberekkel beszélni néha)... Nem analfabéták vagyunk, hogy ne tudjunk kommunikálni, nem értem.

Kérdezték állásintetjún mik az erősségeim, gyengeségeim, mostani kollégám meg egyből rávágta, hogy "hát a gyengeség hogy csendes vagy". De miért??



2020. febr. 5. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mert a csendesség félénkség önbizalomhiányra utal sokszor. A másik fél arra következtet belőle, hogy nem tudsz/mersz kiállni magadért vagy pl munkahelyen a cégért, sokkal kevésbé tűnsz komolyan vehető embernek. Persze, ha tényleg csak emaileket kell írni, akkor nem lenne baj, de lehet inkább olyat vesznek föl, akit később tovább lehet képezni olyna munkaerővé, aki nagyobb kommunikációs térben is megállja a helyét. Hogyan bízzon meg benned a főnök vagy bármelyik munkatársad, ha te sem bízol magadban vagy a tudásodban. Sajnos ez van. De ez is fejleszthető.
2020. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Mert egy félénk, csendes ember nem tűnik hitelesnek az úgyfél számára.
2020. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Aki félénk és csendes, az nem tud határozott döntéseket hozni. Nálunk a laborba pl. sok ilyen döntést kell meghozni, máskülönben nem lehet boldogulni. Én sem fecsegek feleslegesen, de senki sem mondja rólam, hogy csendes vagy hogy félénk lennék, ez nem ugyanaz, hogy valaki keveset beszélne. Ordítozni sem szoktam
2020. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És hogyan fejleszthetném?
2020. febr. 5. 16:45
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ilyen munkakörben elég nyilvánvalóan adja magát az ok :D


De pl. olyan helyen sem szeretik annyira a csendes embereket, ahol heti 8 órában 5-6-an vagy többen vannak összezárva és megy a pletykázás meg a többi érdektelen téma. Nálunk legalábbis ez áll fenn, és mivel nem olyan témák vannak, amik engem érdekelnek, ezért többnyire én is csendben vagyok, de nálam meg pont nem jelenti azt, hogy csendes típus is lennék :D

Mivel idáig terjed a hatáskörük értelemben, ezért olyan témákat fel sem tudok hozni, amik érdekelnek vagy éppen nem azonos az érdeklődési kör.

Így meg ugye eléggé kinéznek/lenéznek, hogy nem tudunk azonosulni a témák nagy részében, mert azt hiszik, hogy csendes, félénk, agyilag visszábbmaradott típus vagyok én is.

2020. febr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"agyilag visszábbmaradott típus"


Aki egy csendes, visszahúzódóbb embert automatikusan agyilag visszamaradottabbnak titulál, annak nem lehet komolyan venni a véleményét, sőt, csoda ha valaki egyáltalán meghallgatja...

2020. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, a bizonytalanság nem igazán kelti azt a benyomást hogy magabiztosan érted amit csinálsz, értesz ahhoz amit képviselsz. Ha valahol kommunikálni kel lakkor pláne nem oké, hisz mi van ha jön egy ügyfél ak iszintén félénk? Akkor ültök a szoba két sarkában két kínos időjárásos megjegyzés közt?



Fejleszteni gyakorlással lehet, sajnos ez a mód, és az elején borzasztó kényelmetlen nyilván, de ezze llehet fejlődni, akár magadat is felveheted kicsit kamerára folymaatos beszéd közben (csak te látod) de vannak erre külön tréningek, de a zis jó ha elmész nyelvtanfolyamra, ott muszáj beszélgetni

2020. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ordibálok, nem vagyok hangos, mégis előléptettek, többször is.

Ha neked kommunikálni kellene egy pozícióban de félénk vagy, akkor azért nem kapod meg a pozíciót (az egyéb képességek hiánya miatt esetleg), mert nem tudod képviselni elég hatékonyan a saját és a cég érdekeit vitás helyzetekben.

2020. febr. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert ha a főnök nem is, de a kollégák kicsinálják a félénk embereket.
2020. febr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csendes,és valamennyire félénk ember is vagyok,eggyel magasabb pozícióba kerültem,mert épp üresedés volt,és alkalmas vagyok rá.Attól,hogy ilyen vagyok,még tudok kommunikálni.Tisztelettel beszélek másokkal.A csendességgel önmagában nincsen baj.Aki ezért bánt téged az előtt nyugodtan emeld fel a hangod,ezzel elkerülheted azt,hogy potenciálisan beléd rúgjanak.A félénkség mondjuk már valóban nem előny sokszor,kivéve persze,ha olyan főnököt fogsz ki,aki előtt ki kell állnod magadért,na akkor szeretni fognak,ha egy kis besz4ri nyuszi vagy...

Én ezen változtattam.Nem is szeret érte a főnök,de hát van egy rossz hírem,egy munkahelyen bármit csinálhatsz,valami úgysem lesz jó x-nek vagy y-nak.

2020. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!