Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek teremtve lettünk,...

Szunyo37 kérdése:

Szerintetek teremtve lettünk, vagy fejlődtünk?

Figyelt kérdés
14 milliárd éve létezik a föld (ha igaz), ebből 2-300 ezer éve létezik az ember. Sok tudományos oldalt néztem, és olvastam, de a vallási dolgokat is átnéztem. Én arra a következtetésre jutottam, hogy teremtődtünk, és fejlődtünk is. Az elméleti fizikában nem hiszek, mint kvantum elmélet(ősrobbanás). A kozmosz ennél több szerintem. Lehet hogy csillagporok vagyunk, és az univerzumból jöttünk létre, de ennek is van valami oka. Hiszek valami természetfelettiben, de nem úgy mint a vallások hirdetik.
2020. febr. 7. 08:13
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én is mindíg azt mondom hogy az evolúció is isten műve.
2020. febr. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is így látom, és érzem.
2020. febr. 7. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az elméleti fizikában nem hiszek"


Mondjuk ez nem igazán hit kérdése. A természettudományok nem hitre épülnek, hanem leginkább bizonyított tényekre. Sok jelenség van ugyan, amiről nem tudunk semmit sem, vagy csak keveset, de az élet keletkezésében nincs semmi megmagyarázhatatlan.

2020. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmi nem utal rá, hogy bármi is teremtve lett.
2020. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon komplex szerkezetek a biológiai létformák, nagyon nehéz elképzelni azt, hogy "valaki" nem nyúlt hozzá a tervrajzokhoz, hogy normálisan működhessenek.


Ennek ellenére nem hiszek az vallási istenségekben és az igékben. Valahogy mindig is távol állt tőlem, hogy fohászkodjak egy misztikus entitáshoz, amire nincs bizonyíték, hogy létezik.

2020. febr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek semmilyen istenben vagy teremtőben.
2020. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Végtelen lények vagyunk, teremtők. :) Ugye ki miben hisz, az lesz neki az igaz. Nem kell mindent tudni.
2020. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Onnan kezdődik a hit, amire a tudomány még nem adott ésszerű adatokkal alátámasztott magyarázatot.
2020. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért vagy-vagy?
2020. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!