Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Ádám és Éva eleve az örök...

Ha Ádám és Éva eleve az örök életre lettek teremtve, miért nem ehettek az élet fájáról sem?

Figyelt kérdés
Gyakran olvasom, hogy ha a tudás fájának gyümölcsének evése után az élet fájáról is ettek volna, akkor örökké bűnös állapotban kéne lenni. De ha eleve örök életük volt, akkor miért volt szükség egy életfára?
2019. nov. 1. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Az hol van megírva, hogy Ádám és Éva örökéletűre volt "tervezve/teremtve"?

Egyébként könnyen lehet, hogy az "élet fája" mást jelentett, nem örök életet.

Akkoriban kicsit más, elvontabb és több jelentésük is lehetett egy-egy szónak. De ez csak feltételezés, így csak tippelgethetnék, hogy mi lehetett pontosan.

2019. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Amikor Ádám bűnt követett el, elveszítette az örökké tartó élet jogát önmaga és minden, még meg nem született utóda számára (1Mózes 2:17).

Milyen jog ez akkor, ha eleve nem ehetett a fáról? Katyvasz ez az egész

2019. nov. 1. 22:54
 3/15 anonim ***** válasza:

A fa annak volt a jelképe, hogy Isten biztosan örök életet ad azoknak, akiknek megengedi, hogy egyenek belőle. De ahhoz bizonyitani kellett volna, nem kevés ideig.

Az élet fája egy olyan ajándékot jelképezett, melyet csakis Isten adhat: az örök életet az örök élet Isten által adott garanciáját jelentette annak, aki ehetett volna annak gyümölcséből

2019. nov. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%

Ádám és Éva története az ember elbukásának szimbolikus magyarázata, nem szó szerint kell értelmezni.


Azt kell megérteni, hogy Ádám és Éva a vevés (leszakították az almát) akartak "többek és nagyobbak" leni, tehát önzőek voltak. A vevés, a "szakítás" az önzést szimbolizálja.

Isten azt szerette volna, ha az adás által gazdagodnak és növekednek a szeretetben. Az adás szimbolikája: a szeretetnek! Isten Országában minden az adásra, tehát a szeretetre épül, mert az Isten is ilyen.


Miután nyilvánvalóvá vált, hogy az Isten által kapott szabadságukkal önző módon akartak mások fölé kerekedni, nagyok lenni és istenné lenni, lebuktak.

A második bűnt ekkor követték el, mert nem belátták a hibájukat, és nem kérték az Istentől a gyógyulásukat, hanem a felelősséget másra hárították rá. (Nem én vagyok a felelős, hanem az Éva, nem én vagyok a felelős, hanem a kígyó)


Az első bűn tehát: AZ önzés volt.

A második bűn: A felelősség áthárítás.


Ez pedig valójában a te történeted is, mert te magad is ezeket személyesen elkövetted! Különben nem születtél volna le ide a földre, emberi testbe, hogy kijavítsd, helyre hozd az önzésedet és a felelősség áthárításodat, mert pld. most is a saját magad hibáiért Istent teszed meg felelősnek és nem pedig önmagadat. Ez a legkönnyebb: mindig a másik a hibás, ez az a felelősség áthárítás!

2019. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

"Azt kell megérteni, hogy Ádám és Éva a vevés (leszakították az almát) akartak "többek és nagyobbak" leni, tehát önzőek voltak. A vevés, a "szakítás" az önzést szimbolizálja."

Én másként látom a Fa értelmét.

A Teremtő mint a világmindenség szuverén ura teljes joggal hozott törvényt a fára vonatkozóan, hiszen Ádámnak – aki teremtett személy lévén nem volt teljesen független – megvoltak a maga korlátai, és ezt el kellett volna ismernie. A világegyetem békéje és összhangja megköveteli, hogy minden értelmes teremtmény elismerje és támogassa a Teremtő legfőbb uralmát.

Ádám ezt azzal ismerte volna el, hogy nem eszik annak a bizonyos fának a gyümölcséből. A földet majdan benépesítő emberek atyjaként még a legkisebb dologban is engedelmesnek és lojálisnak kellett volna lennie.

(Lukács 16:10) 10 Aki hűségesen bánik a legkevesebbel, az a sokkal is hűségesen bánik, de aki hűtlenül bánik a legkevesebbel, az a sokkal is hűtlenül bánik.


The Jerusalem Bible (1966) Összefoglalja:

„Ez a tudás egy kiváltság, amelyet Isten magának tart fenn, és amelyet az ember a bűn által igyekszik megszerezni ([1Mó] 3:5, 22). Tehát nem jelent mindentudást, amely nem sajátja a bukott embernek; nem is erkölcsi ítélőképesség, hiszen ennek már a bűnbeesés előtt is birtokában volt az ember, és Isten ezt nem tagadhatta meg egy értelmes lénytől. Arra utal inkább, hogy valakinek hatalmában áll, hogy saját maga határozza meg, mi a jó, mi a rossz, és aszerint is cselekedjen; a teljes erkölcsi függetlenség követeléséről van itt szó, amivel az ember kifejezi, hogy nem hajlandó elismerni teremtményként betöltött szerepét. Az első bűn az volt, hogy megtámadták a legfőbb Úrnak, Istennek az uralkodási jogát; ez a büszkeség bűne volt.”

2019. nov. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szp72 ***** válasza:
52%

Szerintem a történetet úgy kell érteni, hogy csak addig volt örök életük, míg ehettek az élet fájáról, tehát az élet fája táplálta bennük az örök életet. Ugye a Jelenések könyve is ezt írja:


"És megmutatta nekem az élet folyóját, kristályhoz hasonlóan ragyogott, Isten és a Bárány trónjából fakadt. Az utca közepén és a folyam két partján az élet fái álltak. Tizenkétszer hoznak gyümölcsöt, vagyis minden hónapban teremnek, a fa levelei meg a népek gyógyulására szolgálnak." (Jel 22,1-2)


Tehát a boldog új világban is folyamatosan kell enni majd a gyümölcsöt, hiszen azért terem olyan sokat, hogy legyen elég mindenkinek belőle.


Az ember alapvetően nem volt örökéletű, hanem csak a fa által. Ha nem eszik vagy nem tud enni róla, akkor a "por" törvénye érvényesül. Por vagy és visszatérsz a porba. Az ember nem a bűn miatt van porból, hanem eleve így lett teremtve, tehát az ember eredendően halandó, de de Isten kegyelméből, amit az élet fája jelképez, megkaphatta volna az örök életet.


Én ugye nem gondolom, hogy ez egy szó szerinti történet, ahogy azt se, hogy a Jelenések könyvét szó szerint értve a mennyországban újból kell majd ilyen gyümölcsöt enni.

2019. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ádámék NEM voltak örök életűek.

Ha csak egyszer is ettek volna arról a fáról, akkor örök életet kapnak.

De nem ettek soha.


Isten ehelyett mindig meghosszabbította az életüket.

Addig, amíg meg nem haragudott rájuk.

2019. nov. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor az hazugság volt, hogy, azon a napon, amikor eszel a gyümölcsből, meghalsz. Mert nem azonnal haltak meg.

Viszont a kígyó nem hazudott: Mózes 1. könyve, a teremtésrõl 3:5 Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.


Valóban azon a napon megnyílt a szemük...

2019. nov. 3. 10:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, a kígyó IS hazudott.

Ugyanis a keresztények istenének 3 fő tulajdonsága van:

- örök élet,

- mindentudás,

- korlátlan hatalom.

És ebből az emberek csak az első kettőt szerezték volna meg.

2019. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

6-ossal maximálisan egyetértek


"Akkor az hazugság volt, hogy, azon a napon, amikor eszel a gyümölcsből, meghalsz. Mert nem azonnal haltak meg."

A Biblia főleg szellemi beszédet tartalmaz. Ádámék szellemben haltak meg azonnal, Istenhiányos állapotba kerültek, megismerték az istennélküliséget: hazugság, bűn, halál, aggodalom


"Valóban azon a napon megnyílt a szemük..."

NEm nyílt meg:( Megismerték a bűnt, stb... Az előbb írtam

2019. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!