Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz így velünk, utcàra...

Mi lesz így velünk, utcàra fogunk kerülni?

Figyelt kérdés

Anyukàm nyugdíja 80.000 Ft , apukàm 3 hónapja elveszítette az àllàsàt, még a megtakarításunkból élünk, de az nem tart ölmàr sokàig, max 1-2 hónap. Én betegség miatt nem tudok dolgozni.A hàz rezsije nem kevés...A legnagyobb baj az, hogy apukàm annyira tönkre ment abba, hogy nem volt munkàja, hogy mostanra hiàba lenne is neki, kialakult nàla egy pànikbetegség-depresszió, mert annyira megijedt, hogy elveszíthetjük mindenünket, és most màr mindenfajta munkàtól retteg, hogy nem fog megfelelni, a felelősségtől, stb... Gépkocsivezető a szakmàja, így gyógyszereket, nyugtatókat, antidepresszànsokat nem szedhet. Hogyan tudnám őt kihúzni ebből az egészből?? Màr mindennel próbàlkoztam, beszélgettünk, nyugatattuk, próbàltunk belé lelket önteni, de úgy néz ki, nem megy...:( Mit csináljunk?

Előre is köszönöm!


2020. febr. 13. 06:09
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Apukád ha kell menjen egy pszichológishoz és kapja össze magát.

És te is, olyan nincs hogy semmit nem tudsz dolgozni!!! Ne az idős szüleidtől várd hogy teljesen eltartsanak.

2020. febr. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ha ide tudsz írni, akkor dolgozni is tudsz. Ma már nem azokat az időket éljük, amikor csak 12 órázva a szalag mellett lehetett dolgozni.

Nyilván kell hozzá valamiféle végzettség, valamihez ertened kell, lennie kell egy olyan tudásodnak amit megfizetnek(fordítás, tanítás, grafikusi munkák stb simán mennek teljesen otthonról is). Nem fog egyik napról a másikra menni, de valamit muszáj kezdened magaddal. Mi lesz veled, ha már a szüleid nem tudnak eltartani?

Apukadnak pedig segítség kéne. Elhiszem, hogy nagy rajta a nyomás, de az nem járható út, hogy 80 ezerből él 3 felnőtt ember.

Átmenetileg vissza kell venni az igényekből. Írod, hogy nem kevés a rezsi. Ki kell kapcsolni a fűtést azokban a szobákban, amiket nem használtok. A többi helyiségben is lentebb kell venni. Spórolni, lemondani dolgokról.

Ti látjátok min lehet megfogni a költségeket.

De valamit tényleg kezdj magaddal, nem fognak életed végéig eltartani a szüleid. Nem tudom milyen beteg vagy, de muszáj leszel kihozni belőle a legtöbbet.

2020. febr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mekkora házban éltek? Lehet kisebb lakásba kéne menni.

Milyen betegsége van, szerintem nagyon gyorsan kezd el keresni a lehetőségeidet.

Tudom, hogy aki nyugdíjas a háta közepére se kívánja a munkát, de nyugdíjas szövetkezetek keresztül anyukádnak lehetősége van egy kis kiegészítésre.


Most morbid leszek, de mi lesz veled, ha a szüleiddel történik valami? Éhenhalsz? Ezen is el kéne gondolkodni, mert 60 körül lehetnek ilyenkor már bármi lehet.

2020. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy nem tudsz dolgozni. Ide is írtál valahogy, van agyad, kezed. Munkaügyi központon keresztül tanulhatsz rengeteg olyan munkát amit otthon is elvégezhetsz sz.gépről. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

Spóroljatok amin tudtok.

2020. febr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!