Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan a youtube-...

Miért mondják sokan a youtube-ot jutub-nak?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 17:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Jutyúbnak szokták. Valamelyik nagy angolos zseni elkezdte 10 eve ezt, mert ithon azt tanitjak, hogy a tube az tyúb, holott egy angol anyanyelvu se ejti igy.
2020. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Én jutbobnak vagy lyutyúbnak mondom.
2020. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
jutu a tutu
2020. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a helyes, a tyúb. Én legalábbis angolon így tanultam.
2020. febr. 14. 17:49
 5/22 A kérdező kommentje:
De legtöbb embertől így hallom, ahogy írom: jutub. Pontosan így, ahogy le van írva, így ejtik és nem értem miért.
2020. febr. 14. 17:50
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert az angolnak ugyanúgy van akcentusai, mint bármelyik másik nyelvnek. (Amerikai - talán kanadai is - vs. brit angol - pl. a new szót is "nú" szerűnek mondod, briteknél meg "nyú" :D.)
2020. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettő helyes.


Brit szigeteken belül is tök máshogy ejtenek szavakat (hála a saját maguk számára is követhetetlen hangalak - írott alak problémának).


skótoknál rendre "hús"-nak ejtik a house szót.


A "jútúb-jútyúb" hiszti meg tipikusan a 17 éves középsulisokra jellemző vitatéma, amikor Pistike prezentálni akarja az osztály előtt hogy ő mekkora nagy nötájv ínglish szpíkör, és "jútúb" helyett még a magyar mondatban is "jútyúbot" mond.


Még a brit meg az amerikai angol is lazán megérti mindkét alakot, és továbbra is tény, hogy az angolnak minimum 10 féle elterjedtebb "tájszólása" van.

(ausztrál, oxfordi, skót, wales-i, US-en belül is baromio sok van).


Amúgy egy csomó biológiával kapcsolatos vidit nézek mostanában, és pl a tubuláris (csöves) szerkezetű cuccuokat is sokszor "tubulár", "tubjulár" alakban hallom, és nem "tyubjulár".

Én már rég úgy állok hozzá, hogy hó't mindegy az ilyeneken fennakadni. A borzalmas akcentusú indiai turistát is megértik, akkor majd biztos az én t-ty különbségemen ragadnak fenn...

2020. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

[link]


A kis hangszóró ikonra kattintva hangosan is kimondja, így lehet a kiejtést is hallani.

2020. febr. 14. 18:50
 9/22 A kérdező kommentje:
Ezt a jutub-ozást kizárólag magyaroktól hallottam eddig.
2020. febr. 14. 18:52
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

A google fordító azért csak tudja:


[link]


Angolul TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTube, a mezitlábas tajbunkó magyarul meg tyube.

2020. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!