Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan a youtube-...

Miért mondják sokan a youtube-ot jutub-nak?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 17:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%

Engem rettenetesen zavar a jutyub.

Akkor már jutjub inkább, vagy valami ahhoz hasonló.

2020. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk a Bítlüsz is Bítlísz :D

A YT meg dzsátube. :D

2020. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Mindkét változatra találsz példát angol anyanyelvűeknél. T inkább amcsi a ty meg angolos. (pl Mike Oldfield lemezen a konferanszié egyértelműen Tyubular Bellsnek mondja, nem Tubularnak.)

Én ty vagy tj hangot javaslok, a kemény t elég ritka változat.

Talán se t se ty hanem tj a leggyakoribb.

2020. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
a jutub még mindig közelebb van a helyes kiejtéshez mint a jutyub. És magyar mondatban kényelmesebb is a jutubot használni. Az meg elég nevetséges lenne ha egy magyar mondaton belül váltogatnám a hangképzést, vagy mit... Az olyan Andy Vajnás lenne.
2020. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%
Pl ha beírod google fordítóba, és kiejteted a csajjal, akkor is cs-vel mondja, amihez közelebb van a t mint a ty.
2020. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
„jutyubot” eddig kizárólag angoloktól meg felvágós magyaroktól hallottam. Amerikaiaknál jutub, és külföldiektől is inkább ezt hallom.
2020. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mert így honosodott meg magyar nyelvi környezetben. Vagy te a CD-t is "szídí"-nek ejted?
2020. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

A bankot szinte kivétel nélkül benk-nek mondják a magyarok ha angolul beszélnek.

Pedig tőzsgyökeres, ráadásul bankban dolgozó londoniak majdnem tiszta a-val hangzik. Kicsit a és á között

2020. febr. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azért mert magyarok vagyunk ba*ki!

Náunk a "t" az kimondva is "t", a "tu" az "tu".

2020. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 robertob12 válasza:
Ugyanazért, amiért A Stephen (sztívn) King-et "sztefen"-nek, a powerpoint-ot "póverpoint"-nak, a JVC-t (dzséjvíszí)"dzsívíszínek" (ami kiejtés alapján GVC lenne), és még sokáig lehetne folytatni. Egyszerűen tökfejek az idegen szavak kiejtéséhez, tanulni meg nem tudnak/nem akarnak. Az itteni hozzászólók között is van 1-2 ilyen és még okoskodnak is. A TUBE helyes kiejtése igenis "tyúb", ennek utána nézhet bárki bármilyen angol szótár oldalán. Még a google fordító oldalán is gy mondják, hiába állítanak mást. Az, hogy mindenféle szélsőséges nyelvjárásban, meg tanulatlan emberek között hogyan ejtik nem releváns. Én is ejthetem a barátaimmal a youtube-ot piroskának, értjük miről van szó, de attól még nem az lesz a helyes kiejtése.
2020. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!