Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egész Föld bolygó egyetlen...

Az egész Föld bolygó egyetlen élő organizmus az emberiség pedig egy vírus?

Figyelt kérdés

2020. febr. 17. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Kizárt dolog, mert nem tudom.
2020. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Te biztosan xD
2020. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Jól látod a lényeget. Csakhogy ez olyan, mint amikor valaki hülye. Ő nem tudja hogy az, meg van róla győződve hogy nem, de a többieknek azért lejön. Namármost így vagyunk ezzel mi is. Nem vesszük észre, hogy egy vírussá váltunk.
2020. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
Csak a modern, másokat kizsákmányoló ember az. Aki pusztítja a természetet az önző vágyaiért cserébe.
2020. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem inkább az élősködő lenne a jó szó.
2020. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
A Föld élettelenül egy nagy petesejt, amit megtermékenyített az élet, amely feltehetőleg meteorokban lévő betokozódott baktériumokból származik, esetleg idegen fajok hozták ide szándékosan vagy véletlenül. Az élő organizmusok és az azok befogadására képes bolygó együtt létrehozta a bioszférát, amely egyre összetettebb életformákaz hozott létre. Végül létrehoz egy olyan fajt, amely képes elhagyni a bolygó légkörét, és ennek köszönhetően előbb vagy utóbb más bolygókat "megtermékenyíteni". Akár más bolygók terraformálásával, akár véletlenül, mert egy űrszondán túlél valamely egyszerű létforma. Hogy ez az ember? Lehet, de nem biztos, lehet hogy lesz még nálunk nagyobbra törő faj.
2020. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. Ezt az elméletet még nem hallottam :D De szerintem jobban hasonlítunk ezalapján a parazitákra, ugyanis az ő jellemzőjük, hogy a gazdatest anyagaiból, energiáiból tartja fenn magát és ha ezek kimerülnek, átvándorol egy másik gazdatestbe.
2020. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

7#

Egy embrió is a gazdatestből táplálkozik, aztán amikor már elég fejlett és nem veszi többé hasznát az anyának, távozik belőle. A bent tartózkodása során pedig rengeteg tápanyagot von el a gazdaszervezettől és hatalmas károkat okoz benne.

2020. febr. 18. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fabijoe ***** válasza:

Nem. Noha a Gaia elmélet elég régi, mindazonáltal az élővilág egésze nem egy élő szervezet. Az emberiség sem egy ember. Ráadásul a bolygó meglenne élővilág nélkül is, míg fordítva ez nem igaz. Gaia egy antropomorf, mítikus világkép egy olyan istene, amelyben a hegynek, a forrásoknak és az egyes szikláknak is saját istene - "lelke" - van.

Gaia egy analógia: a természet, lám, komplex, mintha egyetlen élőlény lenne. Az analógiák jól megvilágíthatnak bizonyos aspektusokat, csak arra kell vigyázni, hogy az így képzett analógiát (párhuzam) ne keverjük össze a valósággal.

2020. febr. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Tudom, épp ezért gondolom azt, hogy az emberiók is paraziták biológiailag :)
2020. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!