Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes lenne felvennem egy...

Érdemes lenne felvennem egy második keresztnevet, vagy szerintetek felesleges?

Figyelt kérdés
Nagyon hétköznapi nevem van (Nagy Gábor), ami kicsit zavar, túl sok van belőle. Szeretném emellé felvenni a Roland nevet is, de csak mert tetszik és hogy hosszabb és egyedibb nevem legyen, semmi extra oka nincs. Szerintetek van értelme? (28 vagyok)
2020. febr. 21. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát konkrétan minden okmányt meg kell változtatnod amin rajta van a neved. Ha van szabadidőd,türelmed és pénzed akkor hajrá.
2020. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagy Gábor szerintem nem annyira sűrű, mint a Nagy László, Kiss László, Szabó Zoltán, Varga Zoltán.., lehet sorolni.

De ha téged zavar, és van keret minden okmány cseréjére, akkor 28 évesen még én is megtenném. De arra készülj fel, hogy az összes ismerősöd, családtag Gábor, Gabi, (ahogy eddig szólítottak), nem fog átváltani Rolandra.

Amúgy nem hangzik rosszul: Kiss Gábor Roland. Hosszú még előtted az élet, ha jót tesz a lelkednek, lépd meg.

2020. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem két keresztnevem van, nagyon szívesen levetetném a másodokat, csak irritál. (Eleve nem tetszik, sok embernek megoldhatatlan probléma hogy hogy hívjon, brutál hosszú a nevem, stb stb) Sajnos a névváltoztatás hatalmas macera...
2020. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak gond van vele, nekem is kettő van, ráadásul én a másodikat használom, de hivatalos helyen mindig leragadnak az elsőnél, amit nagyon nem szeretek. Ha meg neked a második lenne az újonnan felvett, úgyis csak az elsőt, az eredetit használná mindenki, szóval szerintem nem érné meg a ráfordított pénz és idő. A rokonaid, ismerőseid meg úgyis az eredeti neveden szólítana továbbra is.
2020. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van felesleges 10ezer Ft-od, hajrá.
2020. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!