Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Divat még 2 keresztnevet adni...

Divat még 2 keresztnevet adni a babának? Vagy teljesen felesleges és csak baj van vele?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az utóbbi, kevesen használják mindkettőt.
2015. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Igen divat. A birkák pedig mennek is a többi után, de akinek esze van az tudja, hogy szegény gyerek egy életen át szív miatta.
2015. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem divatból adom, hanem mert így tetszik. Vallási okai is vannak, hagyomány is a családjainkban a két keresztnév, én szeretem, hogy két nevem van.


A birkát kikérem magamnak, engedtessék meg, hogy úgy tegyem ahogyan jónak látom.

2015. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Divatnak divat de engem nem érdekel.1 keresztneve van mint nekem, s többek szerint is nagyon szépen illik a vezetéknevéhez.Nekem ez volt a fontos
2015. jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nem szív miatta ahogy fentebbi válaszoló írta

ugyanis, pl én aláíráskor is csak az egyiket használom, annak is csak kezdőbetűjét(vezetéknév van kiírva)de még a személyimben is így van aláírva


csak ott kell leírni egyáltalán ahol kérnek születési nevet


de ettől függetlenül babámnak egy neve van, csak mert nem találtam még egyet ami passzolt volna harmadiknak az első kettő mellé, és szerintem túlzás, "giccs" ltt volna, mert elég szép a neve, nem egy kovács Béla, az apja neve meg nem tetszik, így azt pláne nem adtam

2015. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem észre, hogy egyre nagyobb divat. Mi csak egyet adunk, fölöslegesnek tartjuk a kettőt, mivel úgyis egyet használ csak, de kb. úgy néz ránk a környezetünk, mint az ufókra, hogy mi az, hogy nem lesz második neve. Amúgy ahogy a 3-as is írja, van akinek ez fontos hagyomány miatt, vallási okokból, de a többség divatból csinálja, legalábbis én így veszem észre. A mi családjainkban nem szokás, vallásosak meg nem vagyunk.

16 hkm

2015. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi fiunknak két neve van, és nem azért mert divat. A gyerek első keresztneve a férjem neve, ami generációk óta a család elsőszülött fiú tagjainak a neve, a második neve pedig a "sajátja". Mindkét nevét használja a gyerek, a család a 2. nevén szólítja. De ha valahol az 1. nevén szólítják, arra is hallgat, mert az is az ő neve.

Milyen baj van vele? Nekem is három nevem van, igaz két vezeték- és egy keresztnév, de nekem sincs bajom vele sehol. Kicsit hosszú leírni, de csak nem kapok tán ínhüvelygyulladást ettől!

2015. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ízlés kérdése.


Másrészt praktikum szempontjából egy tömegvezetéknévhez kifejezetten jó ötletnek tartom. Nagy, Kis(s), Szabó, Tóth után egy kicsit egyedibbé teszi, később szakmai életben könnyebben azonosítják.

Munkahelyemen egy igazgatóságon négy(!) Kovács Mária van, mivel a rendszernek meg kell különböztetnie őket, zárójelben írnak valamit a nevük után. A gond azzal a két Marikával van, akik ugyanazon az osztályon dolgoznak, ott számozták őket.


Mivel nálunk ritka és hosszú a vezetéknév, ezért a névválasztásnál szempont volt, hogy rövid legyen a keresztnév és csak egy legyen. Őt majd a vezetékneve fogja megkülönböztethetővé tenni. A keresztneve 3 betűs, míg a vezetéknév 13 hangból (15 betűből, ha a cs, ny, ty jellegű mássalhangzókat két betűnek számolom) áll.


Néha még így is szenvedek a szűk hellyel űrlapon, hogy beleférjen a neve.

Ráadásul az utcanév is kacifántos és hosszú, úgyhogy kifejezetten utálok adatlapokat kitölteni a gyerek nevében :)

2015. jan. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem tartom rossz dolognak a két keresztnevet, sőt kifejezetten örültem volna, ha én is kettőt kapok anno, ugyanis az egyszem nevemet sosem szerettem. Jó lett volna, ha lett volna legalább alternatíva amiből választhatok.
2015. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem mostanában divat lett, de mi ettől függetlenül adtunk két nevet a gyerekünknek. Nekem és a páromnak is két keresztneve van, sőt a nagyszülőknek is.
2015. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!