Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy szakorvos lekezelően,...

Ha egy szakorvos lekezelően, flegmán viselkedik velem - és én indulatosan (de nem agresszíven) észrevételezem ezt, reagálhat-e úgy, hogy kivezettet, anélkül, hogy előtte távozásra szólított volna fel?

Figyelt kérdés
2020. febr. 21. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Igen.


Az indulatos viselkedésedet ő simán érzékelheti agresszív viselkedésnek, ami az ő munkáját veszélyezteti. Simán hívhatja biztiboyt, hiszen ő életekről dönt és fenyegetés alatt ez nem szül jót.

2020. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Orvosként az a véleményem, hogy a beteg ne legyen indulatos, amikor neki próbálok segíteni! És igen, ha úgy érezzük, hogy a testi épségünk veszélyben van, akkor megtagadhatjuk az ellátást is.

Egyébként ha valakivel lekezelőek és flegmák vagyunk, annak oka van. Tipikus példa, bejön a beteg és letegez, jó nem foglalkozom vele, deöt perc után úgy éreztem magam, mint valami hülyegyerek a tanára előtt, na itt szóltam, a hölgynek, hogy ez orvosi rendelő, én orvos vagyok, és adja meg a minimum tiszteletet! Másik tipikus péld, bejön a beteg, mérek egy vérnyomást, 190 Hgmm a beteg HATOS (!!!) vérnyomáscsökkentő kombináción volt. Első kérdésem, beszedte a gyógyszereit, ő bizony be. Jó, adtam neki eseti vérnyomáscsökkentőt, vérnyomása lement 155-re közben meg megnéztem, hogy kiváltotta-e a gyógyszereit, a gyógyszerek három hónapja nem voltak kiváltva. Bocsánat, de ha a pofámba hazudnak én sem leszek cuki muki. Másik tipikus eset, amikor bejön a 120 kilós gyurma-gyurka gyerek, beszűkült vesefunkcióval és még ő okoskodik, amikor közlöm vele, hogy kevesebb fehérjét kellene fogyasztani, mert le fog állni a veséje. Ha ő jobban tudja, akkor miért kellek én? Menjen haza és csinálja úgy, ahogy akarja.

2020. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Az orvosnak joga van megtagadni az ellátást, ha úgy ítéli meg, hogy a beteg viselkedése a testi épségét vagy az életét veszélyezteti. Tulajdonképpen csak rajta múlik, hogy hogy ítéli meg a viselkedésed.
2020. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Aki flegma és nincs türelme az emberekhez, az minek megy orvosnak?!

Felénk is dolgozik olyan orvos, akit kerülnek a betegek mint a pastist, mert mindenkivel flegmázik, egy tapló.

2020. febr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Engem az bosszant fel nagyon, amikor a normális, tiszteletet megadó beteggel flegmázik az orvos. Szimplán azért, mert az előttem lévő pár beteg, tapló bunkó,stílusa felnyomja agyilag. Így máson (is) csattan az ostor.
2020. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Egyszer magán bőrgyógyásznál voltam, az ég világon semmi okot nem adtam rá, udvarias voltam, tisztelettudó, de nagyon lekezelő volt velem a doki. Meg se vizsgált rendesen, végig se hallgatta, hogy milyen panasszal jöttem, és még bunkózott is. Akkor ott neki egy szót sem szóltam, de reklamáltam a recepción, mert szerintem ez nem volt megfelelő vizsgálat. Nyilván semmi következménye nem lett a dolognak, én meg kifizettem egy csomó pénzt a vizsgálatra tök feleslegesen, mert a krémek amiket felírt többet ártottak mint használtak.

Szemtől szembe ne indulatoskodj a dokival, de utólag tehetsz panaszt szerintem, hátha lesz haszna

2020. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó, már bocd, de ha nekem valakivel bajom van, akkor a szemébe mondom. Egyébként a recepción történő pattogás elég kicsinyes dolog, ugyanis nem szerencsétlen recepciós tehet az orvos viselkedéséről. Szimplán neki mertél pampogni, az orvosnak meg nem.
2020. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az orvosnak 'pattogok', nem változik semmi. Nem fog rendesen megvizsgálni, nem fog kedvesebb lenni. Sőt, talán még bunkóbb lesz. Ha a recepción szólok, talán beszélnek vele, és ha felülről jön a dolog talán még el is gondolkodik rajta és a többi pácienssel esetleg nem fog így viselkedni.

Képzeld mertem volna az orvosnak megmondani a véleményem, de az aztán semmi nem változtatott volna. Így megvolt rá az esély.

2020. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És szerinted magánban ki van az orvos felett? A magánorvosi vállalkozásoknak pont az az egyik lényege, hogy az orvosok a főnökök.
2020. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nem úgy volt magánorvos. Egy nagyobb magánkórházon belül volt az egyik orvos
2020. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!