Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeret az emberek nagy...

Miért szeret az emberek nagy része okoskodni? (Főleg az "internetforradalom" óta)

Figyelt kérdés
Okoskodás alatt nem az általános okoskodást értem, hanem mikor van két ember, és az egyik beleokoskodik a másik szakterületébe és jobban akarja tudni. Pl vannak ismerőseim, akik szerint ha otthon ceruzával megrajzol egy házat, ami alapján a mérnök megtervezi az épületet, akkor már ő (mármint a vevő) tervezte, és a mérnök csak aláírta. Szóval szerintem azért van különbség tervezés és rajzolás/skiccelés között, nem kicsi. A pedagógiához is ugye mindenki ért. Ismerek olyan tanárt, akinek mondta az egyik szülő, hogy nyílt napon megnézné a tanítási módszerét (mintha értene hozzá a közgazdász apuka). Vagy mióta az internet az életünk része lett, sok beteg otthon neten rákeres a tünetekre, esetleg ha már diagnosztizálva van, akkor a betegségre, AMIVEL NINCS IS GOND, és én ezt egy jó dolognak tartom, de sokan 2 netes cikk után okosabbnak hiszik magukat az adott területen - a szakorvos területén -, amit 6 + 5-9 évig tanult +több éves, évtizedes szakmai gyakorlata van. Vagy mikor van FB-n egy tudományos cikk, és egyből összeül az önjelölt tudósok köre, akiknek köze nincs a tudományhoz, de úgy beleokoskodnak, hogy csak pislogok, és persze ők jobban tudják, mint akinek AZ a szakterülete. Félreértés ne essék: nem akartam senkit fényezni, csak szörnyűnek tartom, hogy az ember tanul hosszú évekig, évtizedekig és dolgozik (akár orvos, akár jogász, akár tanár, akár mérnök, akár építész, akár kőművés...stb) és laikusok beleokoskodnak az ő szakterületébe. Én pl. jogász szakra járok, lassan végezni fogok és eszembe nem jutna belekotyogni a kőműves, ács, mérnök, tanár, orvos..stb dolgába, mert ahhoz ő ért, én meg nem. Szóval ezt nem értem, hogy miért hiszi néhány ember okosabbnak magát mindenkinél, még a szakembernél is az adott területen.

2015. máj. 10. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Az emberek jórésze fele kapásból hülye, kb ezért. De legalább öröm az ilyen ebreket lealázni:D
2015. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Mondod ezt te, aki fél oldalon keresztül mindnenķinél okosabbnak gondoltad magad.Ez az,majd te megmondod a tutit.
2015. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért mindenki mond hülyeséget. Van rokonom aki a problémájával 8 orvoshoz ment, és mindenki mást mondott, más gyógyszert írt fel neki. Végig se hallgatják a tüneteid, csak úgy nagyjából megpróbálják behatárolni vajon mi lehet a probléma.

A rádióba is beszéltek egyszer arról, hogy kőmívesek mikor egy szobát kellett hozzáépíteni a házhoz, akkor ráépítették az ablakra.


De abban az esetben ha valaki azt hiszi ceruzával rajzol egy házat, és ezzel elvégezte a mérnök feladatát, jogos a felháborodás. Mindkét oldalon sok hülye ember van.

2015. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem az volt a célom, hogy majd én megmondom a tutit, csak felvetettem egy kérdést. Utolsó, nem erről szólt a kérdés. Attól, hogy van egy betegség, amit 8 orvos 8 féle módon gyógyítana, attól még jobban értenek az orvosláshoz, mint a laikus, mert az az ő szakterületük. Az pedig, hogy mindegyik máshogy gyógyítaná.... egy betegségnek lehet több oka is, vegyük pl. a kötőhártyagyulladást. Allergiától kezdve, vírusfertőzésen át bakteriális fertőzésig bármi okozhatja, és valahogy el kell kezdeni gyógyítani, kezelni. Azért az orvoslás nem egy egzakt dolog, mert semmi sem 100%. A legvalószínűbb okot kell elkezdenie kezelni, attól még nincs kizárva, hogy az esetek 1-2%-ban más az ok. Az meg, hogy más gyógyszert írtak fel: simán lehet, hogy ugyanaz a hatóanyag, csak más a gyártó. Vagy más a hatóanyag, de hasonló a hatás. Pont erről beszéltem, hogy 5 orvos 5 féle gyógyszert ír fel, akkor az orvosok hülyék. A hatóanyagnak, hatásnak, melyik mire jó stb már nem nézek utána, egyből minősítem az orvosokat. Talán aki2 év biokémia után 2 évig tanult farmakológiát, kicsit jobban ért a gyógyszerekhez.
2015. máj. 10. 10:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Bár tény, hogy nem írtam le, hogy elsősorban azokta a szakemberekre gondoltam, akik elhivatottságból választották a pályát és szívvel-lélekkel csináljak. Nem azokra gondoltam, akik azért lettek valamik, mert csak oda vették fel, mert unatkozik és valamit akar csinálni, hogy mégis... vagy apuci nyomta X egyetemre a gyerek akarata ellenére. Mert ezek meglátszanak bármelyik szakmának a képviselőjén, hogy nem érdekli, amivel foglalkozik.
2015. máj. 10. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Valahol tényleg benne lehet ez amit 10:22-es ír. Sok a rossz szakember, meg kontár, és ez rányomja a bélyegét az egész szakmára.


Ez olyan mikor a kőművestől kérdeztük építésvezetőként hogy biztos hogy ezt így kell? "Hát persze hogy így, 25 éve csinálom, ne te mondd meg hogy dolgozzak". Szerencsére a szakmám olyan hogy megmondhatom hogy bontsa le és rakja újra.


Szerintem attól is lesz egy szakember jó szakember, hogy el tudja magyarázni a laikusnak is hogy miért úgy dolgozik és miért úgy csinálja ahogy. Ettől még tény hogy nagyon idegesítő...

2015. máj. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy laikusként nem igazán lehet megmondani, hogy egy orvos rossz gyógyszert írt-e fel (hatóanyag, gyártó..stb). Illetve mint írtam, az orvoslás nem olyan egzakt, minthogy felépítek egy házat és arra van egy séma, hanem minden eset más, és soha semmi sem 100%-ig biztos, és a legvalószínűbb okot kezeli az orvos. Mindegy. Hagyjuk ezt a témát. Szerintem elsősorban az lesz rossz szakember, aki oda lett kényszerítve egy pályára vagy csak oda tudott menni dolgozni.
2015. máj. 10. 13:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem ez a kérdésem témája, hogy ki mitől lesz jó/rossz szakember, hanem a belepofázás. Akármilyen szakmáról/hivatásról beszélünk, nem baj, ha a laikusnak vannak kérdései, utánaolvas, rákérdez stb.. Csak amikor utána ő már kompetensebbnek érzi magát a szakembernél, és nem fogadja el a hozzáértő ember válaszát.
2015. máj. 10. 13:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a példa egy kicsit túlzás, de nagyjából erről beszélek:

-Jó napot doktor úr, torokfájással jöttem.

-Rendben akkor felírok magának egy hashajtót.

-De a hashajtó nem fog segíteni a torokfájáson.

-De ez xy-titisz ezen fog.


Vagy mondjuk elviszed az autód egy új szervizbe, és ha eddig minden szervizben csináltak olajcserét, akkor itt is szóvá fogod tenni a dolgot.

2015. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!