Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A patológusokat miért nézik...

A patológusokat miért nézik le nagyon sokan? Miért állítja sok ember, hogy "nem igazi orvosok"?

Figyelt kérdés

Nyílván ez nem egy tény, de én ezt nagyon sokszor tapasztalom...

Ha felmerűl a téma akár beszélgetésben, akár valamilyen fórumon, a társaság fele egyértelműsíti, hogy nem ismeri el a patológusokat, a fentiekhez hasonló kijelentést tesz, de valamiért még az is nagyon gyakran előkerül, hogy a patológusok nagy része alkoholista.


Mindenesetre az állításaimmal is nyugodtan vitába lehet szállni (ha muszáj), ha valaki szerint ez nincs így, s mondjuk igenis elismert hivatásnak tartja... De inkább a kérdésre várnék válaszokat, még ha valakinek ehhez hipotézisként is kell kezelni az általam tapasztalt jelenséget.



Amúgy a pszichiáterek megítélését is hasonlóan látom, s bár én nagyon nem értek egyet ezzel sem, de ott az okokat nagyjából értem, s látom a fejlődést is a társadalom részéről.



2019. dec. 17. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Mert titokban nekrofil hajlammal rendelkeznek.
2019. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1. Ez most vicc, vagy komolyan gondolod?
2019. dec. 17. 14:08
 3/20 anonim ***** válasza:
7%
Komolyan gondolom. A hullákra gerjednek.
2019. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

És honnan az infó? Miért vagy Te ebben olyan biztos?

Valamint ha valóban ez előfordul egyszer-kétszer, attól miért lenne minden patológus nekrofil?

2019. dec. 17. 14:16
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Embere válogatja! Speciel, másként viszonyulok a patológusokhoz, mint amit sugall az írásod. Nekem már (fizikálisan !) nem élne a feleségem, ha anno, nem egy rendkívül jó szaktudású patológus - nőgyógyász kezeibe került volna. Ennek az embernek az elődje, nagyon jól elszórakozott - fizetős változatban - azokkal a mókáival, amibe majdnem belehalt a felségem, de ez az ember visszahozta a halál torkából, - amiért ismeretlenül is hálás vagyok neki.
2019. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Az 1/3-as válaszoló az a tipikus ostoba, aki az ilyen kliséket hiszi és terjeszti!

Aki szerint egy orvos a betegeire "gerjed", az saját maga beteg pszichilailag!

A patologia nem könnyü munka, mert nincs meg az a pozitív visszajelzés, ami más szakoknál, a betege nem tud meggyógyulni. Viszont a munkája sokat segít a halál okának megállapításában, illetve a gyógyítást elösegítö kutatásokban. Csak ezt rengeteg buta ember nem látja, csak annyit, hogy halottakat boncol.

2019. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Én nem nézem le őket, de nem is hallottam még egyik ismerősömtől sem, hogy lenézné. Bár az tény, hogy sok orvos ismerősöm van (inkább orvos tanonc, az egyetemről ismerem őket), akik mesélték, hogy a gyengébb tanulók szoktak patológiára menni. Olyan ez náluk, mint nálunk TTIK-n a gyengébbek mentek tanári szakirányra
2019. dec. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Ez az alkoholista sztereotípia inkább boncmesterekkel kapcsolatban él. Patológusokról még nem hallottam semmi rosszat. Sőt inkább patológusoktól hallottam, hogy ők azok, akik az elméletet is tudják (mint a belgyógyászok), és a gyakorlatot is (mint a sebészek).
2019. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Kéredző, kikkel beszélgettél, kiktől hallottál ilyen véleményeket?


Ha nem orvosok, kórházi dolgozók, de legalább eü. végzettségűek, akkor mit ér a véleményük? Egy kalap sz...t!

Fogalmuk sincs, melyik dolgozó mit csinál, mi a munkájának előnye-hátránya, mit kell tudnia és mit nem.


Kórházi dolgozók, orvosok között viszont nem látom, hogy annyira lenéznék őket. A sebészorvos legföljebb azon az alapon nézheti le őket, hogy neki dől a zsebébe a lé, míg a patológus jövedelme tényleg csak annyi, amennyi a papírján szerepel. De a munkájuk fontosságát elismerik. A pszichiáterek is ugyanígy kellenek pl. egy belgyógyásznak, ha a betege már szellemileg leépült.

Az orvosok nagyon is jól tudják, mennyire egymásra utalt a tevékenységük. Persze van néhány hólyag, amelyik azt képzeli, ő fújja a passzátszelet, de ezek kivételek.


Aki meg nem is lát bele a munkájukba, annak meg nem is érdemes a véleményével foglalkozni. Jellemző, hogy a laikus azt képzeli, hogy a sebészet az orvosi munka csúcsa. Ehhez képest mondott nekem baleseti sebész olyat, hogy jól diagnosztizálni sokkal nehezebb, mint jól műteni. Ezt egy kívülálló úgysem fogja megérteni...

2019. dec. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...


Nem orvosok mondják ezt, hanem átlag emberek, de sok diplomás, "értelmiségi" is.


Nyílván lehet mondani, hogy nem kell a véleményekkel foglalkozni, s valóban nem kell túlzásba vinni az ezen való filózást, de szerintem arról nyugodtan lehet beszélni, hogy mi lehet ennek az oka, mert biztos van.

2019. dec. 17. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!