Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem nagyon...

Ez csak szerintem nagyon hülye helyzet? (Esküvői meghívás)

Figyelt kérdés

Még általános iskolában osztálytásak és barátnők voltunk, illetve egy helyre jártunk tornára. Eleinte tényleg nagyon jóban voltunk de később ő inkább mások társaságát kereste, eltávolodtunk egymástól. Sok közös ismerősünk van, minden ilyen össznépi találkozón ott voltunk mindketten de teljesen felszínes már a kapcsolatunk.

Tudtam, hogy lesz esküvője, mesélt róla és mindíg kihagsúlyozta, hogy nagyon kisszabású lesz, aminek én nagyon örültem, hiszen így tuti nem leszek meghívva (eléggé introvertált vagyok, nem szeretem az eseményeket). Aztán 2 hónappal az esküvő előtt megis meghívott. De nem értem miért.

Teljesen felszínes a kapcsolatunk, (bár mostanában talán többet beszélünk de teljesen jelentéktelen dolgokról, mint pl. háziállatok) senki más nem lesz ott a családján kívűl akit ismernék, a vőlegénnyel is csak 1x találkoztam. Tudja, hogy nincs párom ergó full egyedül lennék egy tök random helyen (mert a halál fszán lesz az esküvő), rajtam kívűl csak pár rokon lenne.

Visszautasítottam a meghívást de még jött a lelkis szöveggel, hogy ez neki milyen sokat jelentene. Biztosan nem megyek el, nincs erre pénzem sem (ruha, ajándék) az út is 2x 1,5 óra lenne volánbusszal, március elején még nincs sokáig világos nekem pedig este hazafele 2km-t kéne sétálonom az állomásig egyedül egy teljesen ismeretlen helyen.

Ugye nem csak szerintem érthetetlen, hogy miért hívott el az esküvőre?


2020. febr. 23. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Gondol rád, fontos vagy neki. Egy barátság nem abból áll, hogy folyamatosan egymáson lógtol, hanem ha szükség van valakire számíthat rád. Most is számít rád, légy igazi barát, ne hagyd cserben.
2020. febr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pont ez a lényeg. Nem vagyunk barátok. Annó 12 évesen azok voltunk, azóta ő jópárszor cserben hagyott még gyerekkorunkban. Azok után lépítettem a kapcsolatot, évekig nem is láttuk egymást. Mostanában is csak azért talákozunk mert a nővére lett a körmösöm. Találkozások alkalmával ő elpanaszolja a fél életét én max az egyetemről mesélek de ennyi. Nem ismer, nem tud rólam többet mint mondjuk a szomszéd.
2020. febr. 23. 10:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg annyira felszínes a kapcsolat, mint ahogyan leírtad, akkor semmit nem veszítesz azzal, hogy nem kevered magad kellemetlen helyzetbe, - speciel, eszem ágába nem jutna elmenni. Kérdésedre közvetlenül válaszolva pedig azt gondolom, hogy tényleg eléggé hülye helyzet ez, mert ha valaki egyszer világosan, kulturáltan tudatja egy emberrel, hogy nem óhajt egy eseményen részt venni - amin ő is ott lesz, - akkor nem tudom, mit kell erőlködni. - Ezt ítélem el az amerikából behozott idiotizmusban is, az ún. "csapatépítő", idétlen, erőltetett baromságban is. Ott el lehet hitetni a rengeteg primitív emberrel, hogy ennek van értelme, de ez attól még Magyarország marad - mind az életmódot, mind a mentalitást tekintve, nem tudom miért kell külföldről behozott baromságokkal terhelni az itt élőket.
2020. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!