Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek, hogy olyan leszek mint...

Félek, hogy olyan leszek mint apu?

Figyelt kérdés

Egész kicsi korom óta hallgattam a mamámtól és anyutól,hogy olyan vagyok mint apám. "Tiszta apád vagy" "Megszabadultam apádtól erre itt maradtál te" stb stb.. Annyira bennem maradtak ezek a dolgok,hogy azt kívánom bárcsak újra születhetnék. Apu alkoholista volt, ütötte verte anyut, anyu szerint pszichopata volt. Ami nem alaptalan vád mert durva dolgai voltak. Nem csak anyu és mamám szerint volt egy szörnyű elmebeteg ember hanem körülbelül mindenki szerint. Apu családja nagyon rendes, dolgos emberből áll akiket most ismertem meg pár éve. Kérdeztem apuról őket és egytől egyig mind azt mondta,hogy a család szégyene és fekete báránya. Járt pszichológushoz, pszichiáterhez tehát valószinüleg ténylegesen voltak mentális problémái. Sajnos nekem is vannak és rettegek attól,hogy olyan leszek mint ő. Kevert szorongásos depresszióm van elméletileg de én félek,hogy itt többről van szó. Sokszor magamra ismerek mikor anyu apuról mesél dolgokat. Mindig mindent megígért embereknek de semmit nem tartott be. Én is hasonló vagyok néha, úgy érzem nem tudok emberekkel beszélgetni mert valami nem stimmel a fejemben és inkább kerülöm a társaságukat. Félek az alkoholtól is mert mi van ha olyan leszek mint apu? Ha hajlamos vagyok olyan dolgokra amikre apu volt? Nem akarok olyan lenni de ha örököltem hajlamot depresszióra meg mentális betegségekre akkor mit tehetnék ellene? Apu is elkezdte az egyetemet de abba hagyta, csak úgy ahogyan én is. Hitelt vett fel, eladósodott ahogy én is a diákhitellel. Nyírjam ki magam vagy mi? Annyira utálom magam..Nem is tudom miért írtam ki ezt. Nincs konkrét kérdésem igazából csak jó leírni ismeretlen embereknek..


23/L


2020. febr. 23. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kell olyannak lenned, ez a te életed, te döntöd el, hogy mit akarsz. A diákhitel miatt ne aggódj, az egész humánus, nem olyan mint a bankhitel.
2020. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Mekkora egy paraszt anyukád meg nagymamád van.

Küld el őket a francba a bántó megjegyzéseikkel, majd költözz el.

Nem kell nekik gyerek, nem is érdemelnek meg

2020. febr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom. Amit én döntök el abban általában igyekszem nem olyan lenni mint apu. Nem lopok, nem iszom. De a mentális dolgokat nem tudom irányítani. A depressziómat sem tudom. Nem én döntöttem el,hogy ez szeretnék lenni hanem így alakult. Nem tudom,hogy amiatt alakult-e így amit kiskoromban láthattam mikor apu anyu nyakához szorította a kést, vagy kidobta a szemét..vagy a génjeimben van a hajlam és ez elkerülhetetlen volt.
2020. febr. 23. 15:23
 4/10 A kérdező kommentje:
A mamám már meghalt sajnos. Nagyon szeretett minket ezt tudom csak amit apu csinált anyával az mamát is kikészítette. Volt olyan ( erre emlékszem is),hogy a mama rendőrökkel jött értem és vitt el magával mert apu a kocsmába hurcibált engem.
2020. febr. 23. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem akarok olyan lenni" -NEM LESZEL!

"anyutól,hogy olyan vagyok mint apám. "Tiszta apád vagy""

-ezért egy jó nagy pofont kéne adni anyádnak, hogy beléd beszél ilyet.

Te Te vagy és senki meg, egyszeri megismételhetetlen ember. Valamilyen önismereti csoportba járj, az jó lenne, mert az önismeret nagyon fontos dolog.

2020. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emlékszem volt olyan is,hogy apu elvitt magával és lopott egy babát nekem az üzletből. Vagy anyutól kunyerált pénzt,hogy vegyen nekem ajándékot. Annyira szörnyű..úgy félek,hogy ilyen leszek.
2020. febr. 23. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:
* Te Te vagy, és senki MÁS!
2020. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki hoz valamit a szüleitől. Ha mást nem, akkor olyat, hogy ugyanazokat a hibákat nem akarja elkövetni.

És valóban nem muszáj, de... Én is megfogadtam hogy ó, olyan biztos hogy nem leszek mint... És ide x y meg z tulajdonság került. Aztán ahogy sodort az élet, kevésbé figyeltem magamra, persze hogy visszaköszönnek ezek a jegyek.

Nekem az működik, hogy folyamatosan monitorozom magam. Mindig eldöntöm hogy aznap jó irányba ment vagy sem.

Sokszor hibázok, nem tudok minden bajt kikerülni. De összességében igy sokkal jobbat tudok adni a gyerekeimnek, mint amit én kaptam. És ez a lényeg.

Nem egy az egyben a szüleink vagyunk. Hoztunk is, de módosítunk is. Rajtad áll, hogy miből mennyit használsz

2020. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem vagy olyan, mint egy pszichopata (azaz mint az apád). És egyébként nem tartom kizártnak, hogy a mentális gondjaid egy részét (főleg a szorongást) az okozza, hogy az anyád folyamatosan azt sulykolja beléd, hogy olyan vagy, mint a bűnüző apád...

Nekem a leírás alapján egy rendes embernek tűnsz, aki rossz közegbe született, amiatt biztosan nem kell aggódnod, hogy olyan leszel, mint ő!

2020. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A te döntésed, hogy milyen ember leszel. Mindenkinek van rossz oldala, de nem feltétlen kell arra az oldalunkra hallgatni. Egyébként ha úgy érzed segítene, menj el egy pszichológushoz és beszélj erről a problémádról. Szerintem az segíthet.
2020. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!