Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Állandóan depressziós leszek,...

Állandóan depressziós leszek, ha a jövőre gondolok, és félek?

Figyelt kérdés

A technológiai részétől félek, mert a mindennapokban is elkeserít, hogy mindenhol a mobiljukat bújó embereket látom. Olvasom, hogy a jövőben a túlnépesedés okozta problémákat a 3D nyomtató oldja majd meg... Minden technológiai újítástól félek, mondhatni technofób vagyok. Nem akarom, hogy minden digitális legyen, hogy az emberek virtuális világban éljenek. Tudom, hogy őrült vagyok, de félek, hogy megélem még azt a kort, amikor robotok már a családunk részei lesznek. :(

Valaki meg tudna nyugtatni? Tényleg ezen agyalok már pár hete, és kezdek kikészülni.


2014. febr. 18. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt időszakom mikor ez kiborított.

Sokkal inkább a szabad ég alatti tevékenységek kedvelője vagyok, és engem is elkeserít, hogy beszélek valakihez, de ő benne nem is tudatosul mert a rohadt telefonjának a nyomkodása fontosabb.

Én, ha meg is érem ezt a kort, tuti, hogy különc leszek. Nekem nem kellenek robotok az életembe akik mindent elvégeznek. Úgy el fog tunyulni az emberiség, hogy az nem igaz.

Megnyugtatnálak, de nincs mivel. Sajnos a világ fejlődik, az emberek nagy része pedig egyre lustább lustább és lustább. Idővel egyre kevesebb lesz, akit még érdekel a természet és a mozgás.

Ez van. A telefon nyomkodása egy seggmaszírozó fotelban kényelmesebb nekik.

Ne legyél ilyen. Ennyi.

Viszont ezt a 3D-s izét nem értem. Kifejtenéd légyszi?

2014. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy furcsán hangzik,és nem kapsz választ ebből,de ugyanilyen vagyok én is,nem használok közösségi hálót,ha nem kaptam volna okestelót kényszerrel,akkor nem is lenen csak a régi hűséges kis telóm...persze vannak előnyei meg jók de nem szabadna helyettesíteni senkivel és semmivel..a lényeg annyira féltem hogy fogtam és jelentkeztem egy szoftveres képzésre...mert azt mondják a félelmeidet meg kell ismerni és legyőzni...és én ezt szó szerint vettem,kihívásnak és megismerésnek,egy tettem egy lépést érte...a lényeg hogy jobb lett a logikám,az egész csoportban barátokra leltem,és kihúzott a depresszióból,önbizalmat adott...néha mást kapunk mint amiért jelentkezünk és hidd el tőlem teljesen távol áll eleve lány vagyok...ne félj csak ismerd ki és meglehet az a távolság közted és a félelmed között...mi több erősödhet benned a kapcsolatok iránti vágy még jobban...van haszna...ismerd ki a félelmedet,és állj szembe vele,már ezért megéri:)
2014. febr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó, hogy vagyunk így egy páran, de a technológia attól még fejlődik tovább. :/ Nem lenne bajom vele, ha valóban az emberiség segítségére fejlesztenék, pl. az orvostudománny területén, de manapság már tényleg minden a kényelemért és az elszigetelődésért van...
2014. febr. 18. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
bojkotáln kell! minden ketyerét a házból,ki kell vonszolni az utcára és ripityára törni.szétzuzni mindent
2014. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tubifex ***** válasza:
én komolyan elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha mi-az ilyen gondolkodásúak- összefognánk és csinálnánk egy külön várost magunknak, ahol úgy élnénk, mint ahogyan a negyvenes években éltek. tehát lenne áram, vízhálózat,de nem lenne internet, meg kábel tv. az emberek többet törődnének egymással mert rá lennénk kényszerítve. pl. az esti tv-zés helyett összeülni kártyázni, tábor tüzet rakni, stb.
2014. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó, én mindenképp odaköltöznék. :) Tulajdonképpen az amishok így élnek, nem? Bár ők inkább vallási okokból...

Annyira jó lenne egy ilyen közösség, sokkal boldogabb lennék olyan emberek között, akik hasonlóan gondolkodnak. :)

2014. febr. 19. 21:04
 7/7 anonim válasza:
szoljatok ha megvan. megyek en is!
2014. febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!