Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annak mi értelme hogy rákérdez...

Annak mi értelme hogy rákérdeznek hosszú távon akarok-e itt dolgozni? Úgyse mondom meg az igazat meg jövőbe se látok

Figyelt kérdés

Annak mi értelme hogy megkérdik a munkahelyen hosszú távon tervezek-e maradni?

Erre a kérdésre nincs értelmes válasz, mert egyrészt nem látok a jövőbe másrészt a saját zsebem ellensége se vagyok.

Addig vagyok itt míg nem kapok egy jobb ajánlatot gondolom ezért senki se kövez meg,

Vagyis per pillanat elmenni nem akarok, de folyamatosan keresem a lehetsőéget és ha bármit találok ami jobb már el is húztam oda.

De ezt nyilván nem mondom el hazduni fogok.

Ma még azt mondom hosszú távra tervezek holnap találok jobbat és le is léptem.


Mi értelme a kérdésnek? és ha ma ezt mondom holnap meg lelépek akkor mi van?

Semmi.


2018. febr. 6. 12:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
24%

Ha a kamukérdező vagy: Keress valami hobbit!


Ha nem ő vagy: Azért is kérdezhetik, mert esetleg diák vagy. Vagy esetleg létezik szezonális beosztás, ami tavasztól őszig tart. Ez a munka jellegétől függ.

2018. febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%

Valószínűleg nekik hosszabb távra kéne ember.Én örülök ha ezt megkérdezik, mert nagyon fontos kérdés. Jobb előre tisztázni, hogy addig maradok-e amíg csak lehet, vagy 3 hónap szivatás után jöhet a következő...Tehát ez egy korrekt kérdés.

Legfeljebb azt mondod hogy szeretnél maradni hosszabb távon, aztán ha találsz jobb munkahelyet, nyugodtan megmondhatod hogy sajnos bizonyos okok miatt muszáj a magasabb jövedelmet igérő céghez elszegődnöd.Ha ragaszkodnak hozzád, lehet hogy meg fogják emelni a fizud, ha meg nem, hát akkor sincs semmi.

2018. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy odahaza hogy van, de itt Hollandiában, max 3. alkalommal kaphatsz határozott idejű szerződést, és legfeljebb 2 évig. Utána határozatlant kell, hogy adjanak, ha továbbra is akarnak téged. Lehet, hogy ilyesmi vonatkozású a kérdés.
2018. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

Próbálkoznak :)

A cégeknek és legfőképpen a HR-es kollégáknak nem érdekük különösebben, hogy kéthavonta új embert kelljen hajkurászni, ezért élből olyan jelentkezőt keresnek, aki hosszú távon szeretne ott maradni.

Nyilván az emberek 80%-a nem fogja bevallani, hogy próbaidő lejárta előtt egy nappal úgyis dobbant valahova máshova, szóval nem tudom a gyakorlatban mi értelme ennek a kérdésnek :)

2018. febr. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

"próbaidő lejárta előtt egy nappal úgyis dobbant valahova máshova,"


Ehhez a próbaidőnek semmi köze akkor dobbantok ha van jobb.

Éppen lehet hogy ez még a próbaidőben megtörténik.

2018. febr. 6. 12:41
 6/38 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg nekik hosszabb távra kéne ember."


Hát akkor adjanak olyan feltételeket hogy érdekem legyen maradni.

Mert ez a btto 180, ezért nem kapaszkodok majd 10 körömmel.

2018. febr. 6. 12:42
 7/38 anonim ***** válasza:
84%

Mert a legtöbb ember nem így gondolkozik, mint te.

Ha valahol jól érzem magam, és szeretem a munkám, akkor eszem ágában sincs dobbantani, mert x helyen többet fizetnének x ezer forinttal.

Eleve nem hiányzik a sok macera a munkahelyváltással. Meg én ha szeretek valamit csinálni, akkor örülök neki és nem keresgélek. Örülök, ha sokáig ott vagyok és igazán beletanulhatok.

2018. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

"Annak mi értelme hogy rákérdeznek hosszú távon akarok-e itt dolgozni?"


HOSSZÚ távra keresnek embert, de nyugi vannak olyan tényezők, amik alapján úgyis hátrányba kerülsz, bármit is mondasz.

1. Túlképzett vagy. ---> Le fogsz lépni.

2. Fiatal vagy és esélyes, hogy nappali tagozaton akarsz még tanulni valamit. ---> Le fogsz lépni.

3. Messze laksz és találhatsz a lakhelyedhez közelebb állást. ---> Le fogsz lépni.

4. Nincs állandó lakhelyed a közelben, csak egy albérlet, amit bármikor felmondhatsz és átmehetsz az ország másik végébe. ---> Le fogsz lépni.

5. Egyedülálló vagy. ---> Le fogsz lépni.

6. Szülőképes nő vagy párkapcsolatban. ---> Le fogsz lépni szülni.

2018. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Akkor itt vagyok én rám a felsoroltakból kb egyik se áll mégis le fogok lépni.

Itt btto 180-at adnak ha találok helyet ami akár btto 15-el többet ad már le is léptem.

2018. febr. 6. 12:57
 10/38 A kérdező kommentje:

"Mert a legtöbb ember nem így gondolkozik, mint te. "


Apukám az élet rádcáfol.

A legtöbb ember bizony így gondolkodik mint én olyan iszonyt fluktuáció van mindenütt hogy már az is nagy szó ha valaki a 3 hónapos próbaidőt kivárja.

Többnyire nem várja.

2018. febr. 6. 12:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!