Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért lesz minden 2....

Manapság miért lesz minden 2. ember transznemű?

Figyelt kérdés
Én toleráns voltam és vagyok, de ez már nálam is kiveri a biztosítékot. Az, hogy feltűnt 1-2 transznemű, oké, rendben, tök jó, hogy felvállalják stb. De most már mindenhol ez van, hogy "Én meg én meg én meg én is transznemű vagyok"MIÉRT? Ennyire unatkoznak? Ilyen hamar vége a sulinak, és unatkoznak? vagy mi történt az emberekkel...? Komolyan, segítsetek megértenem...

2020. febr. 28. 16:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Minden 2.? Én személyesen egyet se ismerek...
2020. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem lesz minden 2. ember, ahogy több homoszexuális sincs. A társadalmi elfogadás velejárója, hogy egyre kevésbé tabu egy ilyen állapot, egyre kevesebbek a személy elleni támadások, így egyre többen merik felvállalni a másságukat. Nem többen vannak, ők eddig is megvoltak, csak nem tudtál róluk. A kérdésed messzemenően túlzó amúgy, mikor 50%-ra becsled a számukat a népességben, újabb felmérések szerint ~355 ember vallotta magát transzneműnek 100 ezer ember közül. Ez 0,0035%.
2020. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

A feleségem nő. Én vagyok a 2. ember a statisztikában.

Jaj!

Most hogyan mondjam el neki, hogy 10 év után trans nemű lettem.

2020. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Én nem is ismerek transznemű embert :D sőt még egyel se találkoztam személyesen, max csak neten láttam
2020. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
22%

Én pl. kedvelem Sárkány Évát, szerintem bár hamisan énekel, de ettől eltekintve nagyon jól énekel.


De hogy a kérdésre válaszoljak, manapság már nem műxik a hagyományos nemi rendszer. A nők úgy ahogy megmaradtak elfogadható szinten, de a férfiak azok... hagyjuk... lezüllöttek, bunkók. Aki fiúnak született, az vagy "fiú" marad, vagy toxikus maszkulin férfi lesz, vagy pedig transznemű nő lesz - de akár kislánnyá is változhat, széles a paletta.


Magamról annyit, hogy én fiúnak születtem, és így 23 évesen is "fiú" vagyok! Ez is egyfajta transziság: transzkorúság.

2020. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%
Ajaj, mi 3-an vagyunk most itthon. Én nem vagyok az. Akkor vagy anyám vagy apám lesz. 🤔🤦‍♀️
2020. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Sőt! A világon minden 4. Ember kínai. Tehát apám, anyám és a tesóm közül egyikünk az.
2020. febr. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%

Minél erősebbek egy társadalomban a nemi szerepek, annál több ember hiszi, hogy ha nem illenek rá ezek a szerepek, akkor ő "más".

Vannak ténylegesen diszforiás emberek, de igazad van, kérdező; ha megkérdezed a legtöbb transzt, hogy ő miért transz, felsorol neked egy oldalnyi sztereotipiat a nemekrol, és kb semmi releváns információt a mentális egészségéről.

Érdekes módon melegnek kb ugyanannyian vallják magukat most, mint pl 10 éve, de transz évről évre több lesz, márpedig a tényleges, megvaltoztathatatlan identitások arányai stagnálni szoktak. A trendeknél szokott így emelkedni az arany.

2020. febr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

#8 Ekkora butaságot rég olvastam, miért kell ugyanúgy kezelni a melegséget, mint a transzságot?


>"Érdekes módon melegnek kb ugyanannyian vallják magukat most, mint pl 10 éve, de transz évről évre több lesz, márpedig a tényleges, megvaltoztathatatlan identitások arányai stagnálni szoktak. A trendeknél szokott így emelkedni az arany."


Egy meleg mit fog tenni, ha beismeri saját magának, hogy meleg? Annyit, hogy azonos neműekkel kezd el ismerkedni pár/szexkapcsolat céljából. Ő tökéletesen meg van elégedve a saját testével és azzal, amilyen neműnek nézi a társadalom. 10 évvel ezelőtt is ugyanannyi volt az egész, hogy azonos neműekkel kezdett ismerkedni és kész. Ha nem veri nagydobra senki nem tudja róla, nem fogja minden egyes járókelő tudni az utcán, hogy ő meleg.


Egy transznemű esete teljesen más. Egyrész onnan, hogy mit kell tennie, hogyha felismeri magáról, hogy transz és ellenkező neműként akar kinézni és élni. Tavaly kezdtem bele a tranzícióba és már az vagy egy kéthetes feladat volt, hogy összekaparjam az információt, hogy mégis milyen papírok és vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy a hormonterápiát elkezdjem, melyik orvosokhoz érdemes menni, kik azok, akik nem küldenek el, hanem ténylegesen foglalkoznak velem. A tíz évvel ezelőtti interneten el sem tudom képzelni, hogy juthattam volna hozzá ezekhez az információkhoz. 10 évvel ezelőtt még az sem biztos, hogy azt megtudtam volna, hogy létezik hormonterápia vagy végleges arcszőrtelenítés. Az is igaz, hogy egyre elfogadóbb a társadalom a transzneműséggel és az utcán, nyílvánosan is könnyebb megélnem azt, hogy nőként jelenek meg. Ez nem olyan, mint a melegség, hogy, ha akarom, titokban vagy legfeljebb a szűk családi/baráti kör tudja rólam. Minden egyes ember, aki jobban megnéz tudja rólam az utcán (egész feminin alakom, arcom van, de még látszik). Nyílván, ha azt érzékelném, hogy nagyfokú az elutasítás, hogy így nem tudok egyáltalán munkát találni stb. akkor nem vállalnám nyílvánosan, hanem titokban csinálnám.


Egyszerű magyarázatnak tűnik, amit írtál, de nagyon nagy butaság, nem is lehet összehasonlítani a melegséget ilyen szempontból a transzsággal. A melegség "csupán" az egyéntől függ, felismeri, elfogadja és ennyi, utána elkezdhet ismerkedni az azonos neműekkel. A transzoknál meg az önelfogadás után elkezdhet keresgélni, hogy mégis ezt hogyan lehet megélni és milyen módok vannak rá, hogy az identifikált nemhez jobban hasonlítson. Hosszú utánajárás, vizsgálat és pénz szükséges ahhoz, hogy elkezdj úgy kinézni, ahogy szeretnél. Úgyhogy nem csodálkozom, hogy többen vállalják fel, mint 10 évvel ezelőtt, ez nem trend, hanem sokkal jobb lehetőségek vannak a tranzícióra, mint 10 évvel ezelőtt.

2020. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
61%

#8 >Vannak ténylegesen diszforiás emberek, de igazad van, kérdező; ha megkérdezed a legtöbb transzt, hogy ő miért transz, felsorol neked egy oldalnyi sztereotipiat a nemekrol, és kb semmi releváns információt a mentális egészségéről.


Ez is csípi a csőröm nagyon. Miért kell megkérdezni egy transzt, hogy miért az? Egy ciszneműtől senki nem kérdezi meg, miért az. Egy balkezestől sem, vagy egy melegnek sem kell magyaráznia és elhitetnie, hogy ő igenis meleg, ő a saját neméhez vonzódik szexuálisan. Miért kell felnőtt, önálló emberek nemi identitását megkérdőjelezni és miért kell elvárni, hogy észérvekkel bebizonyítsa neked, egy idegennek, hogy ő igenis transz? Egyébként tudományos szempontból szerintem érdekes kérdés és én támogatom, hogy tudományos magyarázat legyen rá, de a mindennapokban szerintem pont lényegtelen, hogy ki miért transz.


Egyébként elárulom, hogy miért vagyok transz: nem tudom ;). Régebben sokat gondolkoztam rajta és sok fájdalmat okozott, hogy transznak éreztem magam és nem tudtam magyarázatot adni rá. De már nem érdekel és nem tartom fontosnak. Nőként vagyok önazonos és nőként érzem jól magam, otthon is és nyílvánosan is. De, hogy miért nem tudom, de lényegtelen.


Amúgy, a hormonkezelés egyik feltétele egy pszichiáteri és pszichológusi szakvélemény a transzneműség (pontosabban a transzszexualitás, de igazából a mindennapok szintjén lényegtelen) és elég bántó invalidálni egy olyan transz személy nemi identitását, akiről két, független szakember is megállapította, hogy transz. Nekem van papírom róla, kettő is, hogy én transz vagyok, de érdekes módon nem kérdőjelezek meg minden cisz személyt, hogy ő miért cisz. Ráadásul nektek orvosi szakvéleményetek sincs róla, hogy ciszek vagytok, bizonyítsátok be, hogy azok vagytok, mert kicsit hitetlenkedek... ;) (Amúgy csak szarkazmus, aki nem ismerné fel, szerettem volna bemutatni, hogy mégis mennyire abszurd elvárni egy transztól, hogy magyarázza el és hitesse el, hogy ő igenis transz.)

2020. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!