Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Manapság miért lesz minden 2....

Manapság miért lesz minden 2. ember transznemű?

Figyelt kérdés
Én toleráns voltam és vagyok, de ez már nálam is kiveri a biztosítékot. Az, hogy feltűnt 1-2 transznemű, oké, rendben, tök jó, hogy felvállalják stb. De most már mindenhol ez van, hogy "Én meg én meg én meg én is transznemű vagyok"MIÉRT? Ennyire unatkoznak? Ilyen hamar vége a sulinak, és unatkoznak? vagy mi történt az emberekkel...? Komolyan, segítsetek megértenem...

2020. febr. 28. 16:54
1 2 3
 11/30 anonim válasza:

# 10: Mint transznemű mondom neked, akinek szintén megvannak a releváns papírjai, azok a szakvélemények nem döntő bizonyítékúak. Annyi az egész vizsgálat, hogy nincs -e valami mentális betegséged, ami kizáró ok lehet, ha nincs, mindenkinek odaadják azt a papírt. Ha most elmenne a barátom valamelyik dokihoz, hogy ő trasznemű, ő is könnyen megkapná.

Abban is valamennyire egyetértek, hogy túlságosan bejött a köztudatba a téma, és van aki tényleg nemi szerepek miatt tranzícionál, ez tagadhatatlan. Azt már nem az én tisztem megítélni, hogy ez helyes -e vagy sem.

2020. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

Egész biztosan túlzás az, hogy minden második ember transznemű lenne, azt sem hiheted komolyan, hogy bárki unalomból tenne olyan kinyilatkoztatást, hogy transznemű. Ha utánanézel, kiderül, hogy egy transznemű embernek mennyi megaláztatáson kell keresztülmennie.


Gondolom a kérdésed inkább arra vonatkozott, hogy vajon miért hallani újabban sokkal több esetről, mint korábban.


Ez egy részről azért van, mert manapság már széles körben ismert a jelenség, és aki eddig nem fogta fel, hogy mi történik magával, csak "csodabogárnak" látta magát (pl. nagyon fiús lánynak vagy nagyon lányos fiúnak), most már nevet is tud adni annak amit átél.


Másrészről már fejlődött az empatikus képessége a társadalomnak, ezért nem gyűlölnek mindenkit aki eltér a megszokottól. Egy ilyen társadalomban nagyobb hajlandóság van az emberekben, hogy fel merjék vállalni érzéseiket előbb szeretteik, később mások előtt is.


Én ebben abszolút nem látok semmi kivetnivalót.


Úgy érzed, valami nincs rendjén ezzel a jelenséggel?

2020. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is csak kb a népesség 1%-a transz, ez nem változott... Csak az az 1% jobban felvállalja, ami nem rossz dolog.
2020. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
szerencsére nem kaptok papirt arról, aminek hiszitek magatokat...blőőő
2020. szept. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
#14 Ezt honnan veszed? És ki engedett ide egy ovist?
2020. szept. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Onnan veszem, hogy a kormàny nem engedi, a nem vàltoztatàst, mert szerinte a nem csak biològiailag meghatàrozhatò! Milyen igaza van!
2020. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 harminezer oxigén ***** válasza:
92%

Sziasztok!


#15

Szerintem a 14-es arra gondol hogy, május 29-én a kormány hatályba léptette az anyakönyvi törvény módosítását. Miszerint a "nem" helyett a "születési nemet" kell feltüntetni és nyilvántartani az anyakönyvben és hogy ezt nem lehet megváltoztatni.


Ezáltal a nem- és névváltoztatási eljárásokat megszüntették, még azokat is amik folyamatban voltak (köztük az enyémet is) mindezt azután hogy, két évvel korábban felfüggesztették azok elbírálását (hozzáteszem, a közigazgatási eljárási rend 60 nap eljárási időt határoz meg ezeknek az elbírálására mégis 2 évet ültek rajta és most meg is szüntették) így vannak akiknek már 2 ÉVE! kell úgy élniük hogy, nem a saját nevük és nemük van az igazolványban.


Niki

2020. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Hogy hogy sajàt? Amit vàlasztottàl?
2020. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
85%
#17 Ezzel tisztában vagyok, azt hittem arra céloz hogy pszichológus stb nem ad papírt arról hogy te igen is az vagy aminek vallod magad stb. Papírt kapunk róla, csak hála azoknak az agyhalottaknak a hozzá értő szava nem ér sokat.
2020. szept. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 harminezer oxigén ***** válasza:
88%

Sziasztok!


#19

Igen a szakorvosok, továbbra is kiállítják a szakvéleményeket. Törvényileg nincs szabályozva hogy mik az orvosi kezelések (hormonterápia, műtétek) feltételei, de az ezt végző szakemberek, nagyon helyesen a szakvélemények meglétéhez kötik ezeket. (vannak orvosok akik még a jogi nemváltást is megkövetelik ami most lehetetlen)


#18

Lényegében igen, annyit hozzátennék hogy, azt hogy nő létemre, férfi test "nőtt körém", abba nem volt beleszólásom. Az viszont, hogy így szenvedek-e életem végéig vagy a testem alakítom ahhoz aki vagyok és a lehető legboldogabb életet élem azt én döntöttem el.

A név kapcsán, a nem- és névváltoztatási kérvényen fel kell(ett) tüntetni hogy, milyen utónévvel/nevekkel szeretnék élni a jogi nemváltoztatás után, így lényegében az amit választottam. (A Nikolett nevet mindig is a sajátomnak éreztem ellentétben a "mostani" bejegyzett névvel)


#16

A kormány valóban megtiltotta, de nem lesz mindig így, több kereset is van az Alkotmánybíróság és Emberi Jogok Európai Bírósága előtt ez miatt, valamint közigazgatási perek is indultak/indulnak az miatt hogy, akiknek jogellenesen visszatartották a kérvényét és már rég meg kellet volna kapniuk az új névre az okmányokat azok megkaphassák.


A kormány és úgy látom te is, az embert csak egy rakás biológiai anyagnak tekintitek és a nő és férfi között csak annyi különbséget láttok hogy, az egyiknek rése, a másiknak léce van. Nem ilyen egyszerű az élet, hidd el.


Niki

2020. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!