Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok és nem...

Depressziós vagyok és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Igen tudom ez nem egy kérdés..azért mert nincs kérdésem. Egyszerűen nincs senkim akinek elmondhatnám és aki van nála pedig úgy érzem teher vagyok az állandó negatív problémáimmal. Évek óta kezeletlen depresszióm van orvos szerint, de félek a gyógyszerektől hogy csak még több problémát csinál a mellékhatásaival. Tavaly meghalt pont egy éve a nagymamám. Sokszor sírtam de valahogy úgy érzem minta nem éreznék közben semmit. Folyamatosan ingerült vagyok, idegesítenek az emberek és elegem van belőlük. Utálom,hogy a beszélgetéseim felszínesek és gyűlölöm,hogy semmi nem érdekel de leginkább saját magamat utálom ebben az állapotban, hogy nem tudok már senkivel beszélgetni mert valahogy már nem érdekel semmi. Nem érdekelnek a mindennapi problémáik, és ez látszik rajtam. Félek,hogy erre rákérdeznek egyszer és akkor magyarázkodnom kell,hogy rettenetesen gyűlölöm magam és mindig azon gondolkodom,hogy ez miért van velem. Folyton kattogok..miért nem tudok reagálni úgy mint régen? A nevelőapám rákos és egyszerűen nem érzek semmit. Mintha kihaltak volna az érzéseim. Önző félelmet érzek egyedül,hogyha meghal akkor én még lejjebb csúszom a lelki problémáimmal. Nagymamám halála is felfoghatatlan mai napig. Néha rám jön a sírás de nem érzek közben semmit. Mintha tudatalatt lennének minimális érzéseim csak amik sírást váltanak ki. Félek,hogy pszichopata vagyok vagy szociopata mert nekik sincsenek érzéseik. Nem akarok az lenni..úgy félek,hogy ez soha nem múlik el. Ti mit csinálnátok?


23/L


2020. febr. 29. 18:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolkodom sokat az öngyilkosságon de persze nem merném megtenni, viszont már megértem azokat az embereket akik megölik magukat. Olyan mintha valami baj lenne az agyammal. Néha pár másodpercre mintha “kitisztulna” de aztán újra...
2020. febr. 29. 18:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert, ő segít. Nem ciki, emiatt ne aggódj.
2020. febr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy sem pszichopata sem szociopata. Ha pszichológust keresel, vele tudsz beszélgetni és nem, nem ad gyógyszert (nem is adhat, nem orvos, nagyon sokat tud segíteni ha rávezet problémákra és azok megoldásaira.
2020. febr. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit csinalsz most eppen? Tanulsz, dolgozol? Van valami hobbid, ami kozben jol tudod erezni magadat es elfelejteni a probelmaidat hacsak 1 orara is?
2020. febr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát nehéz kimászni a depresszióból, de semmi esetre se nyúlj drogokhoz, mert csak mégjobban beleragadsz. Talán egy új élet kezdése lehet a megoldás, de az sem könnyű. Félek én is most a depresszió küszöbén állok. A legjobb tippem az, hogy változtass valamin az életedben (például költözz egy másik országba vagy városba vagy szerezz egy új hobbit).

Remélem segítettem valamit.

18/f

2020. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!