Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha akármit...

Mit csináljak ha akármit csinálok, mégis depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Voltam pszichológusnál aki azt mondta közepes szintű depresszióm van, és tovább küldött pszichiáterhez. Voltam nála is, aki antidepit írt fel. Mindketten azt tanácsolták, hogy csak saját magammal foglalkozzak, ne érdekeljen más idegenek véleménye, tanuljak meg szelektálni.


De nekem ez nagyon nehéz. Még soha életemben nem éreztem magam boldognak. Mindig arra vágyok, ami nekem nincs.


Volt már olyan, hogy azt mondták nekem, hogy miért nincs még párkapcsolatom 27 évesen. Majd belementem egy kapcsolatba, mert azt gondoltam hogy örüljek, ha egyáltalán jut nekem valaki. Hiába voltam kedves, megértő, mégis átvert, és szakított.


Pont ezután alakult ki bennem még jobba az az érzés, hogy mennyire értéktelen vagyok, és ezt nem csak ő jelezte vissza, hanem a volt osztálytársaim is, akik kigúnyoltak.

Azt hittem, hogy engem lehet szeretni, de tévedtem.

Az exemnek is van új barátnője, akivel biztos nem tudja ezt megcsinálni, mert egy diplomás nővel jött össze, én meg csak egy hülye, bunkó, tanulatlan vagyok, akinek csak szakmája van.

Őszintén megvallva irigykedek azokra, akik boldog párkapcsolatban élnek, mert nekem mindig csak a magány jutott.

Kezdem azt gondolni, hogy engem még a sors is ver. Szégyellem hogy ilyen gyógyszert szedek.


2019. nov. 13. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Sovány vigasz, de nem vagy egyedül ezzel.
2019. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Megmondták, hogy ne másokkal foglalkozz, ennek ellenére részletesen ecseteled az exedet és annak barátnőjét.

Téged ver a sors? Fiatalon meghalt a feleségem, én halálos beteg vagyok 41 évesen, nincs senkim és semmim, ÉS még depressziós is vagyok. Csak azért nem leszek öngyilkos, mert amúgy sincs több 2 évnél, azt meg fél lábon állva is kibírom. Szedjed a gyógyszert, és majd kialakulsz. És tényleg ne másokkal foglalkozz.

2019. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az igen. Vannak gondok a kommentelőknél is mentalitásban úgy látom.


Ha értéktelenek gondolod magad akkor úgy is fognak viselkedni veled az emberek.


Próbálj meg a jelenbe élni, megélni a pillanatot és örülni az apró dolgoknak is.


Hallgasd meg a kedvenc zenéidet, töltődj fel azzal amit szeretsz csinálni és próbáld az élet pozitív oldalát látni.


Ismerd meg magad, gondolkodj, legyenek céljaid, mozogj rendszeresen, egyél gyümölcsöket.


Éld meg az életed, ne csak várd hogy mikor van már vége az egésznek.


Tudnod kell hogy saját magadra mindig számíthatsz, bármivel nézel szembe, bármilyen helyzetben is vagy mondj magadnak bátoritó szavakat és mondatokat.


Nem fog egyből menni mert már megszoktad hogy minden szürke és lehangoló de ha elég ideig tudod pozitívan nézni a dolgokat akkor egy idő után már könnyebben ragadod meg a szép pillanatokat az életedben és kevésbé leszel hajlamos a depressziós nézettekre.


Csak te magad tudod egyenesbe hozni az életed!

Felelős vagy azért ahogy érzed magad, te uralod a saját gondolataidat, világnézetedet.


Higgy magadban és ne add fel soha!

2019. nov. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, húzzál a kártékony prédikációddal anyádba.
2019. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na.. Na.. Na.. Nekem borderline szemelyisegzavarom van emelle bipolaris zavar is es depresszio, ptsd. Kegyetlen. En 24 eves vagyok, 4! Iskolat hagytam abba, egyetemet is a problemam miatt, allabdo ongyilkossagi gobdolatokkal eltem, elek gyogyszer, terapia mellett is. Sajnos tul sok trauma ert rovid idon belul es hat valami tortent az agyamban. Szoval, en tulelek. Utolso elotti ez mind szep es jo de egy mentalis betegnek ez keves. Inkabb ne is irjon ilyet senki. Emiatt csak rosszabbul erezzuk magunkat. Szoval kedves kerdezo eloszor is kezeltesd magad jo szakemberrel, aki nem csak gyogyszert ir fel, majd menj egyetemre kezdj el uj hobbikat, ismerosoket szerezni, mozdulj ki akkor is legalabb egy kavezoba..nekem is nehez.. Nagyon.. De ez nem egyik honaprol a masikra fog megszunni. Ido kell..
2019. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!