Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért van, ha valakinek...

Az miért van, ha valakinek születik egy gyereke, az nem örül nek, hanem inkább depressziós lesz?

Figyelt kérdés

Manapság olyan sokszor hallom, hogy megszületett XY gyereke, és fél, depis lett, mert fél, hogy mi lesz ez után (és nem azoktól hallom akik rossz körülmények között laknak, hanem akik 5 gyereket is simán fel tudnának nevelni, és nem menne rá a pénzük fele se)

Általában ezt csak azoknál taapasztalom akiknek az 1 gyereke születik, és általában a férfiak csinálják ezt...



2019. nov. 13. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Tudomásom van arról, hogy létezik "szülés utáni depresszió", de ez a betegség általában a nőket érinti. Férfiak ettől nem depresszióba esnek, esetleg féltik az egyediségüket.
2019. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Baráti házaspárral most éltem ezt át. Nagyon akarták a gyereket, készültek, mégis mindkettő azt mondta utólag, hogy nem gondolták, hogy ez ennyire kimerítő, és ha ezt előre tudják, bele sem vágnak. Anyuka ráadásul betunyult, mikor egyszer ott voltam náluk, addig ugráltatta a férjét, hogy az már nekem volt kínos. Oda is súgta nekem a sokadik utasítás után, hogy ennyi erővel inkább dolgozni ment volna be, ott legalább nyugta van... hát azt hiszem, az ilyen dolgok miatt borulnak ki. Fáradtak, idegesek, sosincs vége, és egymásra sem számíthatnak, mert a másik pont ugyanolyan kimerült.
2019. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Ez érdekes kérdés.

Én valahogy a gondolattól is rettegek ,hogy gyerekem legyen 29 f.Meg ahogy észrevettem a nők akarnak inkább babázni s ráveszik a férfit. De férfiként igen nagy teher érzelmileg anyagilag is érvágás.

De ha valahogy besikerülne egy gyerek és belekennék kényszerítve egy ilyen kapcsolatba külső nyomás által az maga lenne a rémálom megfosztva a személyes szabadságomtól. S kellemtelen élethelyzetek egész garmadájába kényszeríve amihez jópofát kéne vágnom ... A nőt is leamortizálja gyerek meg a figyelmet is oda őszpontosul és így tovább. A gyerek nagy teher sok gond amit nem lehet csak úgy visszamondani. S a férfi egész addigi élete romokba dől.De ki hogy értékel egy gyerek és hogy éli meg az élet helyzeteket. De én ezt így képzelem az én szemszögemből...

2019. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

3-as válaszolónak:Neked nem való család, vagy legalábbis még nem. De nincs is ezzel gond, te is belátod, az a lényeg.


Szülés utáni depresszió elég hétköznapi dolog, legtöbben be sem vallják. Onnantól kezdve, hogy elkezdik az új életet a babával, gyökeresen felfordul minden. És nem, ezt nem lehet előre tudni. Illetve átélni... mert még terhesen sem tudod, mi vár rád. A hotmonháztartás felborul teljesen,és ez nem kis hatással van a nőre. És persze a kimerültség... aki nem éli át, hogy részletekbe alszik 5-6 órát 1 nap, és ezt hónapokig, el sem tudja képzelni mennyire kimerítő, és kilátástalan ilyenkor minden. Persze aztán alkalmazkodik az ember, ilyenkor szokott visszabilleni az egyensúly.

2019. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Ahogy 3-as mondja,isten mentsen meg egy gyerektől,csak az időt veszi el az élményektől,meg emészti a pénzt.

Köszi nem,én lehet kiugranék az ablakon inkább.

Párom gyönyörű alakját is hazavágná egy gyerek,hálistennek ő sem akar,mindig a nők akarnak már herótom volt amikor ismerkedtem,mind mondta.

Plusz slampossá válnánk tőle,mert áldozhatnánk rá az időt csak a baj van velük totál.

32 vagyok de egyre jobban láttom inkább a halál.


32F

2019. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lemaradt,mert nem gondolták át 60-szor csak belevágtak vagy nem figyeltek.

De nem néztek utánna nem számolták ki,nem gondoltak arra mikkel jár a gyerek.

2019. nov. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Én sem értettem soha mi késztet valakit arra,hogy gyereket vállaljon.

Semmi értelmét nem látom.

Főleg egy ilyen vad világban,ahol nincs összetartás,hanem egymással versengünk.

Mi értelme egy versengő világban csökkenteni a túlélési esélyeket önszántadból?


Szerintem akik vállalnak,azoknak legalább a fele nem is akarta vagy nem is alkalmas szülőnek,és ezért mennek ebbe bele,mert másoknak is van,és hát akkor kinézik őket.


31/f

2019. nov. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A férfi ilyenkor háttérbe szorul, tán emiatt is lesz depis, nem lesz szex annyi. Másrészt van, aki meggondolatlanul vállal gyereket, így csak a végeredménynél szembesül a dolgokkal.
2019. nov. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szülés utáni depressziónak hívják, a nőket érinti. Több oka is van, egyrészt genetikai tényezők is hajlamosítanak rá, másrészt ahogy írtad, külső szorongásos faktorok, mint pl. a mi lesz a gyerekkel, mi lesz velem, kimerültség, stb.

A férfiak inkább erős szorongásként élik meg. Sok férfi ekkor érzi először, hogy felnőtté vált, hogy már nem csak magáról kell gondoskodnia, hogy innentől vége a jóvilágnak.

2019. nov. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Te magad írod le a választ: "mert fél, hogy mi lesz ez után"


"nem azoktól hallom akik rossz körülmények között laknak"


Aki jó körülmények között él, annak valószínűleg meg is kell dolgoznia érte. És valószínűleg nem akarja feladni azt a szintet amit elért.

2019. nov. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!