Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is gáznak tartjátok, hogy...

Ti is gáznak tartjátok, hogy nem láttam a Star Wars-t, Mátrixot, és hasonló filmeket?

Figyelt kérdés
Mert egy kollégám szűklátókörűnek, nem elég nyitottnak tart emiatt. Ami szerintem nem így van. Egyszerűen csak nem érdekelnek ezek a filmek.

2020. márc. 2. 20:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%
Gáz. Ezek alap filmek
2020. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Én sem láttam.

Csak történelmi dokumentum filmeket nézek.

Szerintem nem gáz, többet érsz pl A tanú cíművel mint az efféle fantasykkal.

2020. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

A Mátrix első részét tavaly pótoltam, de nem tetszett, pedig szeretem a sci-fi műfaját.


Szerintem nem gáz, imádom a filmeket, de sok mára alapvetőnek számító alkotás van, amit nem láttam, és nem is tervezek pótolni, mert hidegen hagy.

2020. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem szereted a sci-fit, akkor mindegy. Ha szereted, akkor a Star Warsról jobb hogy lemaradtál, mert nagy csalódást okozna, ha nem vagy ősfanatikus vagy látványos trash film rajongó. A Mátrix sem annyira nagy szám, mint amennyire fel van hypeolva. Annyi érdeme van, hogy a szimulált világ témát köztudatba hozta, de egyébként vannak, és voltak már sokkal előtte is jobb sci-fik a témában.
2020. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%

Én a Stars Warsból csak egy részt láttam, azt is csak a gyerekek miatt.

A Mátrixot szeretem, jó film volt. Lesz negyedik része is.

2020. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
34%

Nem azt mondanám, hogy gáz/nem gáz, hanem azt, hogy kicsit szomorú. Vannak olyan filmek, amik a szubkultúrák részei, egy csomó utalást kaphatsz róluk és nem fogod érteni őket. Sőt, egyes filmek mondanivalója is elég komoly vagy az életérzés, amit közvetítenek és ebből kimaradsz. Helyettük, gondolom láttál egy csomó másik filmet, amik nem adtak semmit.

Ilyenkor szerintem az is szomorú, hogy valakinek nincs igénye ezekre. Nem azt mondom, hogy az IMDB toplistát mindenkinek meg kell néznie, de azért elgondolkozhat az ember, hogy vajon miért pont azok a filmek vannak rajta, amik...

Pl. a Mátrix miért nem érdekel? Nem szereted az akciófilmeket? Vagy a sci-fit? Esetleg a társadalomkritikát vagy a filozófiát? Ha ennyi mindenre nem a válasz, akkor tényleg igazuk lehet abban, hogy szűklátókörű vagy.


Bónusz: Nekem is van olyan ismerősöm, aki semmit sem látott, semmi sem érdekli és mindent feleslegesnek tart. Kivéve a horgászatot... A horgászat a világ legfontosabb dolga szerinte. És szerinte nem szűklátókörű.

2020. márc. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

#16 Az is szomorú, hogy sokan egy Fellini, Bergman vagy Tarkovsky filmet sem láttak, és még lehetne sorolni a neveket, akiknek a filmjei valóban értéket képviselnek, de kortárs alkotók közül ilyen Almodóvar is.

Ezzel nem a Mátrix filmek értékeit vitatom, de sok alkotás lenne, amit mindenkinek látnia kell, de hallani sem hall róla...

2020. márc. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

#17 azok máshogy értékesek. Nem populárisak, és a fanatikusokon kívül más nem fog belőlük idézni.

Olyan ez, mint Homérosz művei. Állítólag alap kéne legyen, de mégis ha egy "mi értelme" kérdésre válaszolok hogy 42 akkor azt mégis többen értik.

Tehát a társadalom is felállit egy értéklistát, amit lehet figyelmen kívül hagyni, mondván hogy a művészeti érték fontosabb, de felesleges. A nagy tömeg úgysem a művészeti értéket veszi alapul. És ilyen módon pl Douglas Adams 42 válasza értékesebb mint Homérosz művei. Azaz gáz nem ismerni. Ugyanígy van a filmekkel is. És igen, lehet élni ezek nélkül, de tényleg nem fogja érteni az ember (s ezáltal beskatulyázódik szűklátókörűnek) ha nem érti hogy "én már nem látom a kódot, csak szőkéket, barnákat meg vöröseket" vagy bármely más idézetet. Vagy a másikból "tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld"

Ezek olyan klasszikus mondatok, amiket manapság nem ismerni igenis gáz. Bárki bárhogyis menti a mundért

2020. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Sőt, egyes filmek mondanivalója is elég komoly vagy az életérzés, amit közvetítenek és ebből kimaradsz. "


Ezek népszerű látványfilmek,a mondandójuk messze felszínesebb, mint akár egy művészfilmnek, vagy akár egy Mátrixéhoz hasonló témájú komolyabb sci-fi regénynek. Én azt találom szomorúnak, hogy neked ezek jelentik a mélységet, és eleve feltételezed, hogy amiket a kérdező látod, azoknak meg nulla a mondandójuk. nem baj, ha amerikai trash film rajongó vagy, az viszont baj, hogy lenézed azt, aki nem.

2020. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Pl. a Mátrix miért nem érdekel? Nem szereted az akciófilmeket? Vagy a sci-fit? Esetleg a társadalomkritikát vagy a filozófiát? "


Én pont azért nem szeretem a Mátrixot, mert ezek közül az akciófilmek kivételével mindegyik érdekel.

2020. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!