Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is gáznak tartjátok, hogy...

Ti is gáznak tartjátok, hogy nem láttam a Star Wars-t, Mátrixot, és hasonló filmeket?

Figyelt kérdés
Mert egy kollégám szűklátókörűnek, nem elég nyitottnak tart emiatt. Ami szerintem nem így van. Egyszerűen csak nem érdekelnek ezek a filmek.

2020. márc. 2. 20:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%

18:

Egy rakás ilyen mém meg szubkultúrális jellegű. Ma már nincs olyam, hogy egyetlen uralkodó kulturális irány ,teljesen rendjén van, ha különféle emberek különféle filmeket, zenéket irodalmi műveket tekintenek kultikusnak. Én épp azt találom szűklátókörűnek, ha valaki alapművekről beszél, amiket mindenkinek ismernie kellene, mindegy hogy Petőfi Sándor verseiről van szó vagy a Mátrixról. Szerencsére ennél sokkal gazdagabb a világ, csak sajnos Magyarországon mélyen elültették az emberekben az alapműveltség kultuszt, ami az iskolaban tanított dolgokról átragadt a szórakoztató ipar termékeire is.

2020. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!