Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tudománynak is van saját...

A tudománynak is van saját nyelve? Avagy a tudósok se tudnak mindent.

Figyelt kérdés

Ismeri valaki azt a humorosnak szánt összeállítást, ahol a tudósok által használt kifejezéseket fordítják le a valóság nyelvére (10-15 db).


Ilyesmi:

kísérlet bizonyítja – egyszer ez az eredmény jött ki

számtalan kísérlet bizonyítja – kétszer jött ki ez az eredmény

az eredmények azt mutatják – nem tudom mi történik

további kutatás szükséges – foglalkozzon vele valaki más


2020. márc. 5. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lefordítás a valóság nyelvére, hanem szimplán humorosnak szánt, de minden valós alapot nélkülöző belemagyarázások.
2020. márc. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök úgy hangzik, mint valami Facebook-on megosztogatott mémes baromság.
2020. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ennek a kérdésnek mi a célja? Hálós atlétás, borostás, ötvenes proli alkeszek szokták úgy érezni a kocsmában pár feles után, hogy ők mindenhez is jobban értenek, mint azok az emberek, akik erre tették fel az életüket. Ha arra vársz, hogy helyeseljenek neked, akkor a sarki kocsmát ajánlom.
2020. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

A tudósok sem tudnak mindent, ugyanakkor ezek az állítások azért sokkal inkább megalapozottabbak, mint azt te felveted.


Inkább pszichológiai kísérleteknél szokott lenni az, hogy egy-két, jól behatárolt célcsoporton végzett kutatást vonatkoztatnak az emberiség egészére.

2020. márc. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 October15 ***** válasza:
26%
Az első 3 baromság de a 4. az talált. XD
2020. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Tapasztalataim alapján a 4. inkább a "nem kaptam hozzá pályázati pénzt" jelenti.
2020. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, a tudósok semmit sem tudnak!

Csak találgatnak, tippelgetnek, meg gúnyolódnak a derék dolgozó munkásemberen hogy nem érti mi az a "koeficijens", meg ijjesmik!!!


Az összes technikai eszközünk, mint pl a számítógépem amin válaszolok erre az internetre kiírt kérdésre, szintén csak találgatás eredménye! Nem tuddnak ezzek semmitse!!!

A szívátültetést is csak úgy találomra csinálják, és handabandáznak vércsoportokról, meg immunrendszerről.

Há' most komolyan, te mentél már ki az utcára és jött veled szembe a immunrenccer? Há NEM!!!!

Soha! Hüjék ezek, azazigaszsság!


Bizál Jézusban, dolgoz keményen, és ne ijenekre halgasál akik azt se tugyák hogy kell kapálni!!!

Laboros okostolyások!!!

2020. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De amúgy tényleg kérdező, ha a tudományt csak néhány átlátszóan hazudozó kókler csinálja/műveli, akkor hogy a fenében van az hogy jobban élünk mint 50 éve?


Egy csomó betegség már ismeretlen Európában, a táplálkozásból adódó hiánybetegségeket elképzelni sem tudjuk, és a bolygó túloldaláról is nézhetsz élőben macskás videókat.

Ezt hogy?

Addig hazudoznak, meg csűrik-csavarják a papírokat, míg végül tényleg működni kezd az a tranzisztor, vagy az új antibiotikum?

2020. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Igen kérdező, a tudósok semmit sem tudnak!"


Avagy a tudósok se tudnak mindent != a tudósok semmit sem tudnak

2020. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezt az egészet még 2014 környékén olvastam valahol, de nem a Facebook-on. Nem a véleményeteket kérdeztem, és helyeslést sem vártam. Csak azt szeretném tudni, hogy esetleg valaki más is találkozott-e ezzel, és ha igen, akkor hol található.

Szerintem vicces összeállítás volt, remélem valaki megtalálja nekem.

Nem vagyok tök hülye, de azt tudom, hogy sok mindent nem tudok, és van annyi eszem, hogy értsem a tréfát.

Nem mellesleg, azért pár tudósról kiderül már, hogy az eredményhez igazította a kutatást és amúgy se kellene mindent kétségek nélkül elfogadni, csak azért, mert egy „okos” ember mondta.

Bárki hazudhat, vagy saját érdekből vagy kényszer hatására.

2020. márc. 6. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!