Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy annyira nem volt pénzetek, hogy már nem volt pénzetek élelemre sem?

Figyelt kérdés
Hogy tudtál belőle kilábalni?
2020. márc. 5. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Igy még nem voltam, ha mást egy kis kenyeret vagy tejet mindig tudtam venni,amikor ebben a helyzetben voltam.Miért neked ennyire nincs?
2020. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Megesett, hogy pont annyim volt, hogy fedezi az utat külföldre (es ha vmi balul sülne el, a visszautat is fedezi)

Kerestem melot heti fizetessel (ràadásul vendgeglatas napi jatt kifizetèssel)szállàssal együtt ès kizàrolag külföldi munkaeröközvetitövel(a magyarok hajlamosak àtverni)


Amig ott laktam elsö héten a visszautra valo pénzemböl enni tudtam es màr csurrant cseppent a fizetés is szépen.



Mindezt megelözte az hogy itt irkaltam ki kérdéseket ha van 50 ezer Ft od es nincs munkád azt hogyan kellene megforgatni hogy több legyen belöle. Mert ugye felélni csak nem lattam èrtelmèt.

Igy megforgattam egy külföldi uttal.

2020. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Nem. Volt hogy egy hónapig májkrémes zsemlén éltem, napi 150ftból. De olyan hogy semmim nem volt nem. Azért azt lehet jó előre tudni, tartalékokat úgy beosztani
2020. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*habàr visszautnak ertelme az nem volt. Szoval ha balul is sült el volna valami akkor is ott helyben kerestem volna màsik melot az biztos.
2020. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem volt még, nálad ekkora a baj?
2020. márc. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha az 50 ezer itthon elfogyott volna élelemre sem lett volna.maradt volna a kerincsélés vonatra.


Jogtalan a lepont

2020. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vyla ***** válasza:
92%
Majdnem az egész gyermekkorom ilyen volt :( viszont így megtanultam spórolni... De felnőtt koromban is volt olyan időszak amikor a fizetésem az albérletet fedezte csak és ilyen 5-10ezer ftom maradt egész hónapra..akk azt csináltam h mindig amikor költöttem a 10,20 néha az 50ft-ost is napvégén kiszedtem a pénztârcâmból és elkezdtem külön rakni egy dobozba... És hónap végén abból éltem mondjuk az volt a szerencsém h vendéglatasba dolgozok ott napi egy meleg ételt ettem...
2020. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
98%

Igen, volt. Egy naiv hülyeségem miatt hitelcsapdába kerültem. Akkoriban 100-115.000 ft os fizum volt egy szerelőüzemben, két műszakban. Válság volt a munkaerő-piacon, nehezen tudtam helyezkedni. Dolgoztam másodállásban is, takarítottam, szemetet szedtem, wc-t pucoltam. Eközben 3 évig egyedül laktam albérletben. Hónap végére lisztes sós vizet sütöttem ki serpenyőben: ezek maradtak a szekrényben sokszor. Volt, hogy napokig nem ettem, volt, hogy rosszul is lettem. Minden kis szabadidőmben aludtam, így gyorsabban teltek a napok, legalábbis úgy éreztem, úgyis erőtlen voltam.

A kollégáimnak azt hazudtam, hogy nem szoktam melóban enni, majd otthon... Egyszer egy barátom felugrott, nem tudtam megkínálni semmivel, benézett a hűtőmbe, ami speciel ki volt húzva, mert nem volt benne semmi. Megkérdezte mit szoktam enni, hiába tagadtam mindent, kihúzta belőlem, és akkor előjöttek a dolgok. Még aznap este visszajött egy szatyor kolbász, kenyér, felvágottak, vaj, sajt, májkrém, liszt, cukor, lekvár, tej. Onnantól kezdve "a körmömre nézett", mindig ellenőrzött, van e mindenem. Sosem felejtem el neki... Úgy lábaltam ki, hogy rengeteget dolgoztam, volt, hogy napi 14-16 órát. A rendes munkából fizettem a hitelt, a takarításból pedig ehettem, mert azt aznap kifizették. Fiatal lány voltam, megtehettem volna, hogy hirdetem magam, vagy pénzt fogadok el szexért... De sosem tudtam volna úgy tükörbe nézni.

Végül amikor már csak egy év kellett és lejárt volna az adósságom, akkor ismertem meg a férjemet, a kedves barát által, aki kaját hordott nekem. Hozzám költözött az albiba, és pár év alatt a minuszból nulla, majd plusz lett, és sok sok lemondással gyűjtögettünk szépen együtt.

Két éve összeházasodtunk, vidéken vettünk egy felújításra szoruló parasztházat, amit közben igyekszünk csinosítani. Van egy édes kislányunk is. Először érzem, hogy nagyon boldog vagyok. Bocsi, hogy ilyen hosszas lett, de elkezdtem emlékezni, és jólesett leírni.

2020. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olyan nem volt, hogy semmim nem volt, de a tavaji év olyan volt, hogy jópár hónap végén a bevasárlókocsinak félretett 100 forintokat, meg az itt-ott dobálódó aprókat kellett összegyűjtenem, hogy legalább kenyeret tudjak venni. Úgy másztam ki belőle, hogy lelépett a lakótársunk, aki semmit nem adott a közösbe és mint utólag kiderült, végig meglopott. Igazából én voltam a naív, hogy elhittem neki a sztorikat arról, hogy ha kirakom, akkor vissza kell mennie az apjához aki veri. Meg ugye nem gondoltam róla, hogy rossz ember, mivel 8 évig voltak legjobb barátnők a párommal, nem hittem, hogy meglopna és szánt szandékkal rosszat akar nekünk. Miután lelépett, rögtön több tízezer forint maradt meg hónap végére, pedig ugyanannyit költöttünk, mint előtte.

Azóta rendbe jöttek a dolgok, örökségből tudtunk venni egy picike házat és egész jól kijövünk a pénzünkből

2020. márc. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
Olyan nem volt hogy semmi kajára nem telt de egyetemista koromban sokszor éltem margarinos kiflin hetekig. Jellemzően akkor volt ilyen, amikor valami miatt leállt a termelés a gyárban ahol dolgoztam, vagy ha lemondták a munkanapjaimat mert nem kellett annyi ember és hirtelen nem volt egyik gyárban sem szabad hely azokra a napokra. Na olyankor még azért is imádkoztam hogy a kolit ki tudjam fizetni és ne kerüljek utcára.
2020. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!