Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik most nagy mennyiségben...

Akik most nagy mennyiségben vásárolnak tartós élelmiszert otthonra, azok PONTOSAN miért teszik?

Figyelt kérdés

Mármint persze, azt értem hogy félnek a vírustól és a karanténtól, de PONTOSAN miért?

Mit gondolnak, hogy néz ki gyakorlatban a karantén? Miért ne lehetne attól élelemhez jutni?


2020. márc. 13. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelmű, nem? Az emberek felvásárolják a tartalékokat is és hacsak nem 190 ft-os teszkós konzerven akarsz élni, akkor be kell táraznod megközelítőleg normális minőségű kajával. Nem a vírus miatt kell, hanem mert mindenki fejvesztve fog vásárolgatni és egyszerűen nem marad.
2020. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1

Igen, vannak ilyenek is, de sokan azzal indokolják, hogy majd a karantén miatt nem tud vásárolni. Ez a kérdésem, hogy itt ezt hogy értik pontosan, mi az elképzelés..

2020. márc. 13. 10:04
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Én most azért, amiért minden hónap elején. Hogy ne kelljen folyton a városba járkálni, itt falun meg draga a kisbolt és nem választékos annyira.

A gyógyszertárak és élelmiszerbolt Olaszországban is nyitva tartanak, szóval fura nekem is. Sokan meg azért vásároknak, hogy nehogy felvasaeoljak előtte a most pánikszerűen vásárlók

2020. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Az az elkepzeles, hogy ha idiotak felvasarolnak mindent, akkor, amikor te mesz, hogy a rendes heti bevasarlasodat intezd mar nem marad semmi a polcokon.

Szoval ez egy ongerjeszto folyamat.

Senki nem akar lemaradni.

2020. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%

Szent meggyőződésük, hogy karantén alá kerül a város, az ország és akkor nem lesz semmi termelés, szállítás, így éhezés lesz, áruhiány lesz.

Kb ilyen alapon szokott menni a 3 napos hosszú hétvége előtti bespájzolás is, csak kisebb mértékben.

2020. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Azért érdemes szerintem minden eshetőséggel számolni. Ha valaki 1 hete azt mondja nektek, hogy több országban határzár lesz, akkor csak röhögtök és lehülyézitek a másikat, nem? Erre..
2020. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

azt még viszonylag értem, hoyg a magyar kormányban a kutya sem bízik, de én egyetemistaként "kintragadtam" nyugaton (biztonságosabbnak tűnt jó kórházak közelében maradni, ha tényleg gáz lesz), és itt is mindenki mindent megvásárol...

mondjuk ilyen magyarok meg egyéb balkáni népek, tehát lehet otthonról hozzák, de olaszban is teljes az emberek ellátottsága... semmi értelme, csak hisztiznek. azért kezdtek el vásárolni, mert a második világháborúig így volt szokás, és szegények azóta se jöttek rá, hogy eltelt az idő.

amúgy nekem jó, a kutya se akar halat venni, szóval most leakciózva bespájzoltam, csak citromot nem kapok sehol, merta sok retardált elviszi. mindegy. mondta a sparos csaj, felesleges ez a hiszti amit nyomnak, délben érkezik három konténer szállítmány...

2020. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

1. Havi szintű nagy bevásárlás.

2. Pótcselekvés - a lelkiismeret megnyugtatására.

- Sokan azt sem tudják, hogy milyen kőműves szerszámok kellenek egy kenyér megsütéséhez, de elhitetik magukkal, hogy ahhoz is értenek úgy, ahogyan azt is, hogy heteken keresztül fogják enni, etetni a családdal a pocsékabbnál pocsékabbra sikerült "tésztákat".

Küldetés teljesítve! Sokan úgy viselkednek, mint ha 17 éhes gyerek vonyítana otthon!... Vásároljanak csak a nyerészkedők megelégedésére!

2020. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5%
Azért látom az a része még mindig nincs meg, hogy ennek a nagy felvásárlásnak a következménye az lesz, hogy alapvető dolgok nem lesznek az üzletekben. Azok, akik most "röhögnek" azokon, akik mindent felvásárolnak, mit fognak szólni, ha egy bevásárláskor a szükséges dolgokat csak az 5-6. boltban tudják majd megvenni 2 óra sorbanállás után?
2020. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de NEM az a kérdés, hogy a mostani áruhiány miatt már vesz az ember 1-2 csomagot pluszba valamiből.


Mint írtam, azokra gondolok, akik határozottan kijelenti, hogy majd a karantén miatt nem tudnak hozzájutni élelmiszerhez. Arra lennék kíváncsi, hogy ők ezt hogy képzelik el.


Elnézést ha nem volt egyértelmű elsőre. Kérem erre a kérdésre próbáljunk válaszolni, a többiekkel egyetértek természetesen, csak nem erre lennék kíváncsi. :)

2020. márc. 13. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!