Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik most nagy mennyiségben...

Akik most nagy mennyiségben vásárolnak tartós élelmiszert otthonra, azok PONTOSAN miért teszik?

Figyelt kérdés

Mármint persze, azt értem hogy félnek a vírustól és a karanténtól, de PONTOSAN miért?

Mit gondolnak, hogy néz ki gyakorlatban a karantén? Miért ne lehetne attól élelemhez jutni?


2020. márc. 13. 10:01
1 2
 11/18 October15 ***** válasza:
7.: Yep egy nagy baromság az egész, bár tegyük hozzá hogy normális országokkal ellentétben Magyarországnak nincs élelmiszertartaléka. Pontosabban volt de 2016-ban kiderült hogy azzal is ügyeskednek úgyhogy elkerülendő a problémát inkább megszüntették az intézményrendszert. [A tartalékok már nem voltak meg úgyhogy effektíve azzal nem volt gond.]
2020. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 October15 ***** válasza:
52%
10.: De ők nem tudnak ide írni mert a bunkerben nincs wifi. XD XD XD
2020. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs vírusveszély, naponta, kétnaponta megyek boltba, piacra. Tisztában vagyok vele, ha a vírus kinézett magának, akkor úgyis elkapom, de ezért vásároltam most viszonylag több dolgot otthonra, mert nem akarok minden nap tömegben vásárolni és sokszoros esélyt adni a lebetegedésre.
2020. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%
Ma reggel voltam az aldiban. Óriási tömeg. Rengeteg idős ember. És csodálkoznak ha elkapnak vmit... a hűtött húsokat, még a dragákat is megvették. Lefagyasztják. Élesztő egy hete nincs. Megy az is a fagyóba. Tészta, liszt, wc papír, papírtörlő estére nuku. A kedvenc melegszendvicsünkből napok óta nincs 🤨 fogadom hétvégén nem kell húslevest főznöm... még a víz is el volt kapkodva.
2020. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Megadom neked a választ, amit szerintem vársz, mert nem érdekel, ha emiatt kiröhögnek.


Az én életemben eddig nem volt karantén, csak filmekben láttam. Az én szótáramban azt jelenti a karantén, hogy senki nem megy sehova. Se patikába, se kajáért, de a kajaszállító emberek sem mennek kaját szállítani, és a boltok is bezárnak. Mindenki ül otthon, elhagyatott utcák, zombi apokalipszis. Lehet nevetni, de nekem ezt jelentette a karantén, amíg ki nem derült, hogy mégsem.


Ettől függetlenül nem halmozom a kaját meg egyebet, csak attól parázom, hogy nekem nem marad majd 3 hetente egy doboz rizs vagy 3-4 naponta friss zöldség.

2020. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

Végre, köszönöm szépen, te arra válaszoltál, amit kérdeztem. Ment a zöld. :)

Szerintem emiatt kár aggódni, jelenleg 3 különböző helyzetre használjuk a "karantén" szót:

- ha lezárják a várost, ahol vagy: ekkor szabadon elmehetsz boltba

- ha bezárnak a kórházba, mert fertőzött vagy: ekkor a kórház ellát

- ha otthoni karanténban vagy: mások ettől mászkálhatnak, vihet ételt futár, ismerős, stb., de ha ez nem megoldott, akkor biztos hogy lisztet, cukrot tud vinni pár rendőr vagy katona

Nem hinném, hogy bezárnák az embereket, aztán hagynák éhen pusztulni őket.

2020. márc. 13. 13:16
 17/18 anonim ***** válasza:
28%

"lisztet, cukrot tud vinni pár rendőr vagy katona"


Ez kedves, de lisztem meg cukrom soha nincs itthon, nem tudnék vele mit kezdeni.


Na pl. a karantén nálam azt is jelenti (jelentette eddig), hogy azok az emberek sem járnak dolgozni, akik biztosítják az áramellátást vagy a vizet.

2020. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mert ilyenkor sokaknál beindul a túlélési ösztön.
2020. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!