Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért nem veszik...

Egyesek miért nem veszik komolyan a koronavírust?

Figyelt kérdés
Természetesen azzal én sem értek egyet, hogy fel kell halmozni mindenből iszonyatos mennyiségeket, illetve azt gondolom pánikolni sem kell, de kicsit kivagyok azoktól is, akik teljesen beletojnak a dolgokba. Sokan túlzásnak és feleslegesnek tartják az óvintézkedéseket, lehordanak mindent amit próbál a kormány megtenni annak érdekében, hogy lassítság a vírus terjedését. Persze biztos vagyok benne, hogy ha semmit nem tennének, akkor meg azon menne a rinyálás. (nem vagyok fideszes, isten ments, de úgy gondolom most nagyjából mindent megtesznek az ügy érdekében, amit lehet)

2020. márc. 14. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert a biológiai törvényszerűségek ellen nem lehet politikai hisztériakeltéssel "harcolni".
2020. márc. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Azok, akik semmit sem tesznek, azokról nem beszélek, mert az baj ha még az alaphigéniát is negálják. De egyébként valóban nem kell(ene) sem pánikolni, sem pánikot kelteni, sem ennyire felfújni az egészet. Az a helyzet, hogy az egészségügy nem bírja a gyors terhelést, és emiatt is megy a karanténozás.


Én totálisan kivagyok a hisztériától, amit keltettek világszerte. Teljesen felesleges volt, de nyílván valakik érdeke. Rohadt nagy pénzek és rohadt aljas emberek érdeke.


Semmi köze ennek a Fideszhez vagy akárkihez, de hogy mikorra ül el az egész, az isten sem tudja. Húsvétra jósolták a lecsengést, de a hisztériakeltő újságírók, egyebek nagyon jól el tudják ezt évtizedekre húzni. Mint a jó ügyvédek a tyúkpereket.


Pl. nyáron olimpia lesz. Vagy csak lenne?

2020. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

"Én totálisan kivagyok a hisztériától, amit keltettek világszerte. Teljesen felesleges volt, de nyílván valakik érdeke. Rohadt nagy pénzek és rohadt aljas emberek érdeke."

Nagyon jól látod! Itt a príma alkalom arra, hogy szép lassan kibontakozzon egy újabb világválság, amellyel bizonyos csoportok jól járnak. Lehet ezt összeesküvés-elméletnek titulálni, de ez egészen biztos, hogy így van. És ezt tudják az országok vezetői is. Csak az átlagemberek nem, hogy mi folyik a háttérben, ők elég, ha pánikolnak.

2020. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Komolyan vesszük a férjemmel, de nem pánikolunk és nem élünk félelemben miatta. Minden szabályt betartunk.
2020. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
A kormány rendkívül korán intézkedik, és ez nem rossz dolog, nem kel lmegvárni amíg sok halott lesz. De kellemetlen hogy midnezt azért teszi mert a teljes kormányzás ideje alatt legalább annyira tojta le az egészségügyet,a hogy most sokana járványt. Most para vna, és elkendőzhetetlenek a hiányosságok, remélem még idpben csinálnak legalább valami kicsi fejlesztést, több eszközt, de tudjuk hogy a legtöbb intézkedés látszat, rendszeresek a beszámolók, hogy csak orbán lázát mérik a sajtónak, hogy a rendőrök lazán engednek át bárkit, sőt még ők ajánlják hogy tagadja le aki olaszba volt, hogy nicns elég hely és gép a kórházban...ha nem intézkednek baj lesz, de nem a vírus miatt, hanem mert egy amúgy tök jó túlélsi arányú vírust mi alaposan megdobunk majd statisztikailag kórházi fertőzésekkel és ellátást nem kapott betegekkel.
2020. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az én családom nem veszi komolyan a koronavírust. Tegnap kimentünk a telekre és bográcsoztunk a családdal. Persze kezet mosunk és fertőtlenítünk.


Az összes járványügyi intézkedésnek akkor lenne értelme ha kijárási tilalom lenne. Az iskolabezárás szerintem nem elég hatékony, mert sok gyerek bulizásra használja majd a szabadidőt.

2020. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Milyen szabadidőt? Tanulniuk kell csak otthonról. Tájékozódj mielőtt véleményt mondasz valamiről.

2020. márc. 15. 08:13
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
A home office és az otthontanulás azért ad szabadidőt, például azt amit utazásra fordítunk, szerintem ez pozitív, kis lecke önállóságból, nekem hiányzi khogy nem volt ilyen, ebben szerencsések, még ha kicsit nehezebb is most
2020. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A drága kormány egy nappal az iskolabezárás előtt még rendeletileg tiltotta az igazgatóknak, hogy korlátozzák az iskolalátogatást.
2020. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fognak semmit tanulni főleg nem tv-ből. Meg hiába zárják be az iskolákat ha a munkahelyre meg be kell menni. Ott lehet a legtöbb esély arra, hogy elkapja az ember ezt a fránya vírust.
2020. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!