Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell pánikszerűen...

Miért kell pánikszerűen felhalmozni most a wc-papírból?

Figyelt kérdés
Tegnap két nagyáruházban voltam, és mindkettőben már délután nem volt wc-papír. Elképzelésem sincs miért kell most raktározni belőle. Mit csinálnak vele? Az élesztővel ugyanez. Fánkot akartam sütni, de sehol nem volt élesztő. Van egy szürreális gondolatom, talán mert kenyérsütésre készülnek? Ez röhejes mert még a szinte a totál elzárt területeken is nyitva az élelmiszerbolt és gyógyszertár...szerinte ehhez én nem vagyok elég okos.

2020. márc. 15. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Ezt a wc papíros dolgot én sem értem. Ha elfogy mi történik? Egyszerű... zuhanyozni kell utána és kész. Így papírt is spórol az ember, zuhanyozni meg ígyis-úgyis zuhanyzik az ember naponta.
2020. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Japánban elterjesztettek egy olyan kacsahírt, hogy ha bizonyos mennyiségű wc papír gurigát veszel, akkor biztosan nem fog megfertőzni a vírus. Ez úgy látszik, a magyarokhoz is eljutott. 😁
2020. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

#1:

Nem kell zuhanyozni, elég egy bidé. 😃

2020. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy egy bolond százat csinál. Egy hülye elkezdte, a többiben meg bekapcsolt a vészvillogó, hogy ezek tudnak valamit, vagy, hogy neki nem fog maradni, ezért gyorsan ő is vesz.

Ezért kellene gondolkodni, használni az agyunkat, nem pedig birka módon menni a többi birka után.

2020. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2-es, úgy látszik minden beteg agymenés Japánból indul ki :))

Komolyra fordítva, szóval akkor senki sem tudja miért csak veszi? Király :D

Pont az előbb olvastam hogy a helyzetre való tekintettel az olaszoknak ingyen ad prémium tartalmat a prnhb, lehet itt is hasonló kora gondolva tartalékolnak fel :))

2020. márc. 15. 12:59
 6/10 nemaRendőrség ***** válasza:
35%

Nem kell nagyboltokban vásárolni...

Szándékosan visszatartják a készleteket, hogy tudjanak árat emelni, közben a coopban meg százforintosban ugyanannyiért veszek mindent.

Tescoban már elfogyott a 200ftos liszt is, coopban a 100ftosból tudtam venni 5 kilót sütinek

2020. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Pont ugyanez fogalmazódott meg tegnap nekem is a fejemben, amit az utolsó mond. Egyes polcok teljesen üresek. Olyanok, amiket elképzelni sem tudok miért üresek. Pl. a keksz sor, vagy a konzerv kaják, a tejföl/túró hűtő stb. Egyrészt ki a bánat lenne képes hetekig konzerv kaján élni? Ha évente egyszer meg kell ennem még oké, de szerintem háromszor egymás után már hánytató, hogy egyforma íze van a paradicsomos húsnak, meg a sóletnek. Mindegy, tegyük túl magunkat rajta. De a TEJFÖL? Ami romlandó... az hogy hiányozhat egy akkora áruház polcairól, mint az auchan? Ki vesz raklap számra tejfölt?

Én is észrevettem, hogy bizony mindennek az ára ugrás szerűen megemelkedett a hiány mellett. Szóval bennem is megfogalmazódott, hogy direkt nem töltik annyira gyakran a polcokat, hogy az emberekben bekapcsoljon a vészvillogó az üres polcokat látván és összevásároljanak minden mást, ami még van. Valljuk be jó marketing fogás, csak a lényegét nem értem.

A wc papír felhalmozás szerintem onnan jön, hogy felkapott hír volt, hogy bizonyos országokban hiánycikk volt. Bepánikoltak az emberek mi lesz ha nem lesz... :D Szerintem a fent említettek miatt (pl. bidé, de a nedves wc papírt sem veszi a kutya sem) ez a legkisebb probléma, tök nincs értelme raktározni belőle.

2020. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

A mentalitást nem érted a vészvásárlás mögött.

Bevallom vettem én is 2 hétre elég kaját, tésztát, pizzához alapanyagokat stb.

Nem finom a csupasztészta, de ha választani kell a csupasztészta és az éhenhalás között akkor csupasz tészta.


Illetve én vettem csomó cigit, fűszert is, ha itt a világvége aranyat ér.

Csokikat is felhalmoztam, azt írták kell mint lelkisegély ha kijárási tilalom lesz.

Egy héttel ezelőtt senki nem gondolta volna hogy Miskolcon 10000fős karanténvárost alakítanak az egyetemvárosból. Ott dolgozom, dolgoztam még lehetett tanítani.

2020. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Találtak valamelyik vidéki építkezésen egy egyiptomi temetőt, - az ott fellelt emberi testeket fogják befáslizni...
2020. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddig minden országban, ahol kijárási tilalom volt/van engedélyezett elhagyni az otthonodat bevásárlási céllal. Én nem gondolom, hogy világ szintű száraztészta hiány lesz.
2020. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!