Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek, legalábbis sok...

Az emberek, legalábbis sok ember miért szeret felhalmozni dolgokat, úgy, hogy egy is elég lenne a kényelmes élethez?

Figyelt kérdés

Most nem szeretnék senkit megsérteni, és senkiről véleményt alkotni. Ez egy névtelen oldal, szóval kérem, senki ne vegye személyeskedésnek! Köszönöm.


Nem áll szándékomban bárkit megítélni az alapján, hogy mennyi, pénze van, honnan van neki, és mire költi.

Csak szeretném megérteni, hogy az embereknek, legalábbis sok embernek miért kell a trágyakból több mint 1, ha egy darab is elég a kényelmes élethez.

Leírom egyik ismerősömék helyzetét. Van egy szép nagy házuk, 3an laknak bennem ismerősöm, és apukája, anyukája.

Van 3 fürdőjük alaksorban földszinten, és emeleten. Ebben a 3 fürdőben 2 zuhanyzó, 1 kád, meg wc ugye.

Nem is baj, ha több van, bármikor lehet gond. De azt nem értem miért van 3 mosógépük? Mind 3 fürdőben 1-1 mosógép.

Akkor van 1 dolgozó szoba, 1 nagy nappali 1 konyha az étkezővel egyben, alaksori szoba, plusz 2 háló ismerősöm, és a szüleinek. És mindegyik helyiségben van 1 tv. összesen 6 tv.

Van hűtő a konyhában, az alaksorban, és az emeleten egy kicsi. 3 hűtő.

Van az ismerősömnek 2 számítógépe, apjának 1 laptop, és 1 gép, + anyjának 1 laptop.

Van 3 hi-fi a házban, nappaliban, ismerősnek, meg az alaksorban.

5 autójuk van, 2 anyukájának 2 apukájának, +1 ismerősömnek.


Szóval most ennyit. Nem akarom megmondani, mire költsék a pénzüket, és hány darab leeht valamiből, néha tényleg jó, ha vna 1 nél több, mert elromolhat a kocsi, vagy összetörhet, és akkor nem kell buszozni, de nem értem minek ilyen sok valamiből, amikor csak 3 an vannak. Mikor mondta ismeősöm, hogy hoz a hütőből, valamit, és lement az alaksorba, akkor úgy éreztem, hogy "ehh, ott is van 1 hütő? :S"


És mikor náluk voltam kicsit úgy éreztem magam, mintha valami raktárban lennék, hogy abból is 3 van, meg ebből 5...


Szóval nem irigykedésből mondom, és kérek kmindenkit, hogy senki ne sértődjön meg, és ne mondja, hogy miért zavar, mert nem zavar! Csupán szeretném tudni, hogy az emberek, elgalábbis sok ember, aki megteheti miért halmoz fel a dolgokból 1nél többet, mikor 1db is elég lenne a kényelmes élethez?



2013. szept. 19. 07:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
69%
Megtehetik, hogy többet tartanak ezekből. Fogyasztói társadalomban élünk, elhisszük, hogy 1-1 tárgy megvásárlásától leszünk boldogabbak. Aztán lesz vm új, ami kell, és így tovább a végtelenségig.
2013. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Mert sok ember úgy gondolja ha valamiből több lehet neki, akkor ő jól él. Sokszor az ember azért veszi meg a hatodik mobilját, mert jobb mint az előző..


Mi is hárman vagyunk. 3 laptop van, mindenkinek a maga laptopja. Van egy számítógép ami közös.. Vésztartalék ha valakinek tönkremenne a laptopja.

3 tévénk van. 1 nagy a nappaliban, és 1-1 a hálószobákban.. Kocsink 2 van. Az egyik a mienk, a másikat a fiam vette magának..

2013. szept. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%
azért, mert a lelki életük egy rakás sz.r, és ez elől valamilyen pótlékokba menekülnek, ez lehet többek között pl. a vásárlás, javak halmozása, stb. mivel nem érzik jól magukat a bőrükben, ezzel próbálják elterelni a figyelmüket a lelki mocsárról, amiben ülnek.
2013. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Mit nem értesz? Így akár új családdal is élhetnek együtt, nem zavarják egymást.


A 3 gép meg nem extra, mindenki álljon sorba a számítógép előtt, a lassú régit meg dobják ki amikor jól jöhet? Ebben semmi nincs.

2013. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

"egy is elég lenne a kényelmes élethez?"

Neked. Csakhogy az az ő élete, az ő igényszintje. Mit szólnál, ha valaki itt értetlenkedne, hogy nem sértésből kérdezi, de járt nálatok és nem érti, hogy miért csak egy vécétek van? Ugye, hogy csodálkoznál, hogy milyen jogon ítélkezik a ti életetek felett, mert jogotokban áll pont úgy élni, ahogyan nektek megfelel, hiszen ezzel nem bántotok senkit.

2013. szept. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

tanuljad meg kérdező:


nem alaksor! alagsor

2013. szept. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem pont rossz témában hoztad fel a problémádat. Az 5 autó valóban soknak tűnik, mert bőven elég lenne 3 is, de elképzelhető, hogy a munkájukhoz is kell. Nővéreméknek is több száz autójuk van, mert nagyvállalkozók, a termékeket hordják az egész országban, külföldre is. Másik nővéreméknek is négy van, két személyautó, egy kisbusz a kisebb szállítmányoknak, és egy nagyobb teherautó a nagyobbaknak. Mert kell. Arról nem írtál, hogy nekik milyen, lehet, hogy abból az ötből kettő céges esetleg, nem?

A tv sok szerintem is, nekem pl. egy sem kéne, de tudom, hogy van, ahol nem árt öt sem. A hálószobákban és a nappaliban 1-1, a konyhában, hogy a feleség se érezze annyira egyedül magát főzés közben, illetve egy az alaGsorban, vagy dolgozószobában, ahol esetleg össze lehet ülni a haverokkal meccset nézni.


A számítógép, laptop tipikusan az az eszköz, ami kell. A munkához, ügyintézéshez szinte elengedhetetlen ma már, ha lenne annyi bevételem, én is sűrűbben cserélném, jelenleg is három van a házban. Egy asztali gép, egy új laptop, és párom régi laptopja, amit már csak néha használunk.


A hűtő meg kell. Szüleimnél két hűtő, plusz egy nagy fagyasztóláda üzemel, de nyáron kevés. Régebben tartottak állatokat, disznót,, baromfit, vágáskor kell a hely. Hatalmas a fagyasztó, a két hűtőnél is van külön fagyasztó rész, de sosem elég. Télen jobb, mert akkor kikapcsolják az egyiket, és egy zárt, fűtetlen kis térbe lehet pakolni a hűtést igénylő dolgokat. Leves mindig több liter fő pl., ahogy egyéb ételből is, mert nagy a család, hogy egyik gyerek, hol másik unoka ugrik be enni, hétvégéken meg összejövünk majdnem mindig, és vagyunk 15-en (szüleim, testvéreim, párjaik és a gyerekek). Ilyenkor a levest főzi anyám, a többit meg összerakjuk mi, hol én csinálom a főételt vagy a salátát, hol sütök sütit. Valami jut mindannyiunkra. Szóval a hűtő az kell.


Ettől még lehet, hogy sok van nekik, nem ismerem az életkörülményüket, a helyzetüket, munkájukat, de úgy érzem, hogy te inkább irigy vagy, hogy megengedhetik maguknak, hogy ne egy kocsival járjanak, ne egy tv-t nézzenek, vagy egyszerre hárman használjanak számítógépet, és ne egy hűtőbe pakolva nyomorogjanak.

2013. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%

Azért halmoznak fel, mert marhára nem érdekli őket, hogy van, aki nyomorog, csak nekik jusson még egy TV a kerti budiba is, meg a disznóólba, hogy a röfik se unatkozzanak!

Persze az ilyenek szoktak aztán a legjobban sírni, hogy mennyire nincs pénzük, mikor szóba jön, hogy az éhbérért dolgozó alkalmazottakat is illene néha kifizetni!!

2013. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk,én ijesztőnek és kissé szánalmasnak tartom, ha valaki ilyen mértékben függ a TV-től és laptoptól, meg mobiltól, hogy egy rakás kell belőle, mert hátha valamelyik elromlik.Igaza lehet valamelyik előző hozzászólónak a lelki mocsárral kapcsolatban...

Külöbmen is, aki úgy sz@rja a pénzt, hogy mindenből 3-4-15 van neki, az megtehetné azt is, hogy szerelőt hív, ha valamije elromlik, nem pedig a kukába hajítja.Persze a bolt felé hazafelé jövet megvenni, aztán ha elromlik, kihajítani nyilván gyorsabb és egyszerűbb...

2013. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ti mind irigyek vagytok a lelki mocsárral. :D


TV-m nincs évek óta mert nem érdekel a mocsár, 3 gépem van mert kell, nincs okostelefonom mert nem kell.

Nem nézek barátokköztet és veletek ellentétben nem irigykedek.

2013. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!