Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítéli el a mai társadalo...

Miért ítéli el a mai társadalom teljes egészében az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
A mai társadalom több téren is az elfogadásra törekszik manapság, ilyen például az LMBTQ, a rasszizmus visszaszorítása, de a vallásszabadság is nagyobb, mint a történelmi időkben. Az öngyilkosságnak is vannak jogos esetei szerintem, és most elsősorban nem az eutanáziára gondolok. Nyilván, pillanatnyi nehézségek (például szerelmi csalódás) miatt vagy túl fiatalon (mondjuk a 12-14 évesek) nem kéne senkinek végeznie magával. Viszont aki már teljesen felnőtt, egy gyereknél jobban rálát az életre, hogy mit élt meg, illetve nagy vonalakban, hogy mi vár rá, emellett nincs felelősség a vállán (nem gondoz senkit, nincs tartozása), és a halálvágy sem új keletű (évek óta tart), mert egyszerűen csak nem érzi magáénak az életet, nincs kedve hozzá, inkább lemondana róla, minthogy még kedvtelenül vergődjön évtizedekig, az szerintem sokkal felelősségteljesebb döntést tud hozni arról, hogy mihez kezdene a saját életével, és szerintem a környezetének, és a társadalomnak is el kéne fogadnia a döntését, éppúgy, ahogy ő is tiszteletben tartja, hogy a többiek viszont élni szeretnének. Senkit sem kényszeríthetünk arra, hogy játssza meg a jókedvét csak azért, mert "Hát úristen, az öngyilkosság csúnya dolog!".
2020. márc. 15. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Ha be akarja fejezni az életét akkor eutanázia. Az öngyilkosság semmire sem megoldás. Már ha súlyos problémái vannak amire az egész élete kihat. Ezért én támogatnám az eutanázia legalizálását. De senki ne legyen öngyilkos! És nem okoz senkinek sem fájdalmat.
2020. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy nagyon sok öngyilkosjelöltről derül ki utólag, hogy egyszerűen átmenetileg hülye volt. Ha úgy állunk hozzá, ahogy a kérdező, én például meg sem születtem volna.
2020. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Azért ítélik el őket, mert önzőek. Csakis saját magukkal vannak elfoglalva. Az önsajnálatuk pedig végül akkora méretet ölt, hogy végeznek magukkal.


Volt egy csaj, aki állandóan arról beszélt, hogy Ő mennyire szerencsétlen. Őt utálja mindenki, Ő senkinek se kell. Mondtuk neki, menjen már el egy ételosztásra segítőnek, vagy állatmenhelyre, vagy valamit kezdjen magával, mert akkor látni fogja, nála sokkal rosszabb sorsú emberek is élik világukat panasz nélkül (neki a fő gondja az volt, hogy kibukott az egyetemről)


Szerintetek elment? Frászt. Tolta tovább az agyatlan dumáját és ült otthon.

2020. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
#2 Ja igen. Az igazság pedig az hogy senkiről nem tudod megállapítani milyen állapotban vannak vagy hogy milyen problémáik vannak. Valaki örülne az eutanáziának elhiheted. Minthogy gyógyszerekkel tömjék feleslegesen. Vannak olyan problémák amikkel együtt kell élni viszont nem mindenki akar. Remélem világos. Szóval elég nagy általánosítás amit írsz.
2020. márc. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 Sokan nem gondolják annyira komolyan, és megmentve utólag ki(jjebb) jönnek a nehézségeikből. Én amúgy nem vagyok eutanáziaellenes, már amilyen esetekben a komolyan vehető vitákban szóba szokott kerülni az eutanázia. De pont, amit írsz, hogy "nem akar együtt élni a problémáival" típusú motivációt baromira nem támogatnám, különben a kamaszok fele valószínűleg nem élné meg a felnőttkort.
2020. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs, #2 én vagyok, #4-nek ment
2020. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 15 évig voltam depressziós. A te elméleted szerint ez kb elég idô lenne arra, hogy igazán indokolt legyen az öngyilkosság, hiszen 15 évnyi mélypont nem kevés, végig tudtam gondolni.

Csakhogy végetért az az állapot és mostmár baromira örülök, hogy nem tettem meg. Ha lett volna eutanázia, megtettem volna, hiszen 100%ig meg voltam róla gyôzôdve, hogy ez sosem lesz jobb, olyan indokaim vannak. És mégis jobb lett.

2020. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ehhez csak annyit szeretnék engedelmetekkel hozzáfűzni, hogy az öngyilkosság megoldás. Egy gyáva és önző megoldás.


Gyáva, mert fél szembenézni az elszúrt élete következményeivel, ugyanakkor önző is, mert nem foglalkozik a szerettei érzéseivel.


És közben óriási fájdalmat él át.


Ha nem lenne az, hogy a rokonok és közeli ismerősök gyásza depressziós tünetekkel jár (régen ezt is depresszióként diagnosztizálták, de végül a gyász kivétel lett), én azt mondanám, hogy teljesen rendben van. Mert másoknak így nem okozna fájdalmat.


De ha betiltanák jogilag az öngyilkosságot, és börtön járna érte, akkor ugyanígy tiltsák be az autóvezetést, a repülőgépeket, a dohányzást is. Mert ezek is károsak a környezetünkre, akárhogy tagadjuk.


Viszont most azon az állásponton vagyok, hogy a betegséget, ha van (döntő részt depresszió, de skizofrénia sem ritka az öngyilkosok körében), gyógyítani kell. Ha egy egészséges ember öngyilkos akar lenni, és elbúcsúzik a közeli ismerőseitől, rokonoktól, barátoktól, világosan meg tudja indokolni tettét, akkor igazán nem lehet kifogásunk ellene.

2020. márc. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!