Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet elérhetővé...

Miért nem lehet elérhetővé tenni az eutanáziát fizikailag egészséges emberek számára is?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet elfogadni, hogy vannak egyébként egészséges emberek annyira előnytelen genetikai tulajdonságokkal és életúttal a hátuk mögött, akiknek a halál megváltás lehet, de félnek az öngyilkossággal járó esetleges fájdalomtól?

Nem akarom magam megölni, és alávalónak tartom amikor valaki érzelmileg zsarolja a környezetét, még mielőtt valaki ezzel jönne. Csak a kérdés foglalkoztat, hogy az emberek miért képzelik magukról, hogy jobban ismerik egy másik ember élettapasztalataiból adódó személyiségét és motivációit, illetve további lehetőségeit...

Elképesztően önzőnek és képmutatónak tartom az elképzelést. A saját kényelmük érdekében ítélik el a dolgot, miközben lenézik a magányos 4 fal közé szoruló szerencsétlenebb embertársaikat. Mert nyilván az ő hibájuk, hogy az ellenkező nem le se köpte őket középsuliban, vagy az egyetemi bulikon... Nyilván az előnytelen külső és a legfeljebb átlagos intelligencia mindenkinek a saját felelősége. Szerintem egyik ember se kérte az életét, pláne aki nyomorultul érzi magát, mégis egyfajta kötelezettség a társadalom szerint. Kötelező értelmetlen, az egészségre ártalmas munkafolyamatokat végezni - kötelező hasznosnak lenni azok számára, akik különben is elítélik vagy lenézik a társadalomban betöltött pozíciója miatt - ha nem akar további megaláztatások részese lenni az egyén.

Szakemberektől se kaptam jobb tanácsot, minthogy törődjek bele az életembe... Mintha ez annyira egyszerű lenne. Tényleg csak azért szedjek gyógyszert, hogy belevigyorogjak a sok képmutató f***z képébe nap mint nap, és betagolódjak közéjük, hogy nekik kényelmesebb legyen? Nyilván ez a többség elképzelése, hogy ez lenne a helyes. Nekem viszont nem megy. Akinek meg annyira egyszerű változtatni az elvein és a gondolkodásmódján, hogy egy "törődj bele" is elég neki, az minden bizonnyal egy jellemtelen folyékony gerincű hisztis p... . Akiket pedig a gyógyszerek változtatnak meg... őket is megfosztják a szabad akaratuk gyakorlásától... de nyilván tévedek abban, hogy ez nem helyes.

Nyilván a munkától megcsömörlött milliárdok, akik esténként benyitják valamelyik szociális médiumot, és fogyasztják a trágyát, hogy elfelejtsék az álszentmódon boldognak tettett hétköznapjaikat, az a helyes. Személyszerint egyre kevésbé érzem motiváltnak magam az életben, nekem nem elég csak azért fenntartani magam, hogy holnap ne haljak éhen. Más meg nem igazán maradt, ha az embernek nem alakultak ki szociális kapcsolatai, így a 30-as éveinek elején. Nem tartom magam önzőbb embernek azoknál, akik elvárják, hogy éljek... Azoknál pedig, akik elvárják, hogy boldog legyek vagy annak tettessem magam a saját kényelmük érdekében, végképp nem.



2020. febr. 6. 11:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%

Magyarországon a nagyon beteg emberek számára sincs eutanázia, nem?

Messze vagyunk attól, amit írsz.

2020. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
66%

Mert a pszichológusok, pszichiáterek joggal hisznek abban, hogy egy önpusztításra hajlamos egyént lehet kezelni úgy, hogy másként lássa azt, ami nem minden léleknek adatik meg:

Hogy éljen.

Ha nem működik egynél a megoldás, el kell menni egy másikhoz.

Van más megoldás, mindig.

2020. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el, vannak olyan "emberek", akik az első adandó alkalommal megpróbálnának visszaélni a lehetőséggel MÁS emberek kárára! Bosszú, "poén", örökség... Ne felejtsd el, hogy ez Magyarország, ahol különösen rosszindulatú egymáshoz az emberek túlnyomó hányada! Ezért.
2020. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
91%

Én támogatnám.

De ezen a fos helyen a végstádiumú, kibírhatatlan fájdalmakkal épphogy vegetáló, halál küszöbén álló ember sem kérheti hogy méltósággal távozhasson...

Sőt... ebben az elletőkampányban szerinted engednék még több rabszolga pusztulását?

Szerinted mennyire vagyunk ettől, ha a nők még a saját testük felett sem rendelkezhetnek? (Elköttetés, ha tudja magáról hogy nem akar gyereket, alkalmatlan rá vagy olyanok a génjei, hogy a betegségeit nem akarja továbbörökíteni...)

2020. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
26%
Miért mást tegyek gyilkosság, ha én nem gyáva vagyok megölni magam?
2020. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Magyarország viszonylatában nem akarok belemenni, de ha úgy egyszerűbb, terjesszétek ki általában az eutanáziára a kérdést, viszont ha lehet, maradjunk alapvetően a fizikailg egészséges embereknél.
2020. febr. 6. 12:21
 7/45 anonim ***** válasza:
63%

Részben hagyomány, eddig is így volt, ezután is így lesz, az ilyesmi lassan változik. Részben a keresztény kultúra elvei szerint a halálról csak Isten dönthet, tehát nincs jogod dönteni a saját életedről, hogy véget vess-e neki, tűrnöd kell, hogy élsz, amíg Isten akaratából meg nem halsz. Fölmerül az is, hogy vajon meg tudja-e valaki ítélni, hogy tényleg értelmetlen-e az élete, tényleg nem tudna-e javítani a helyzeten.


A másik gond, hogy ha az effajta eutanáziát legalizáljuk, az könnyebbé teszi az eutanáziának álcázott gyilkosságot.


A harmadik, ami már csak az én véleményem, hogy ezzel elindulna egy folyamat afelé, hogy az öreg/beteg/egyéb okból értéktelennek ítélt emberektől elvárnák, hogy önként jelentkezzenek a halálra. Ahogy az abortusz is régen tabu és bűn volt, most pedig már sokan úgy gondolják, hogy ha a biológiai apa elvetetné a besikerült gyereket és az anya nem akarja (akár lelkiismereti okból), akkor legyen csak a nő felelőssége felnevelni, ne kelljen gyerektartást fizetni az apának.

2020. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt túl sokat foglalkozol más emberekkel. Tizenévesen én is ilyen voltam ma már leszarom, hogy miket néznek a tévében, miket gondolnak, boldogok-e.


Másrészt ugyan egyetértenék azzal, hogy bárki, egészséges ember vállalhassa az eutanáziát, a te eseteden viszont csak annyit változtatna, hogy be akarnál vonni másokat is a problémádba. Ugyanis egy testileg egészséges ember meg tudja ölni önmagát, ha akarja. Ha ezt nem akarod megtenni, de az eutanázában meg megoldást látsz, az azt jelenti, hogy nem vagy hajlandó egy személyben vállalni a felelősséget.

2020. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
5. senkit sem teszel gyilkossá. Te hozod meg a döntést az életed felett. Felőlem az "indótógombot" az 'alany' kezébe adhatják.
2020. febr. 6. 12:23
 10/45 anonim ***** válasza:
57%
Azért vezessék be az eutanáziát, mert nem jut neked p_nci?
2020. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!