Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan élitek meg most a...

Hogyan élitek meg most a koronavírus-időszak miatti változásokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az iskolák bezárására, távoktatásra, bizonyos munkahelyeken történő kényszerszabadságra küldésre. Mennyire figyelitek a híreket? Van-e bennetek egy minimális félelem amikor utcára kell mennetek?


Én egyetemistaként itthon fogom tölteni az elkövetkező pár hetemet. Introvertáltként ez őszintén szólva egész kedvező. A tanulás mellett elméletben lesz most időm tornázni, sorozatozni...mint egy kevésbbé stresszes vizsgaidőszak. A családtagjaimat féltem és reménykedek, hogy nem lesz semmi baj. Őszintén szólva nem tudom mennyire kell komolyan venni most a dolgot, járkálhatok-e kedvemre a városban, vagy jobb ha tényleg ki se megyek az utcára...


Ti hogy éreztek ezekkel kapcsolatban?


2020. márc. 16. 21:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én introvertált vagyok, de eléggé megvisel a dolog.


Az egyetemen legalább volt kivel beszélgetni, hülyülni. A tanárok is többnyire jófejek, bírom őket.


Aggódom a laborok miatt, van jópár bonyolult mérés.


Egy ideje megint olyan időszakban vagyok, hogy mindent képes vagyok unni, unatkozom (legyen az tanulás, munka, filmek, játékok, esetleg könyvek...), és most a járványhelyzet miatt még jobban besüppedtem.


Aránylag sok pénzt költöttem mostanában internetes vásárlások miatt (telefon, töltő stb), és pont most, hogy kicsit kitörjek az unottságból, van pár dolog amit megrendelnék (elektronikai alkatrészek, hobbiáramkörök), eddig nem paráztam ezek miatt, most sem igazán, mert a termékek többsége valamilyen európai telephelyről érkezik, de édesanyámék be vannak tojva, és nem akarom ezekkel a küldeményekkel "felidegesíteni" őket.


Zavar a vírus a gazdasági hatásai miatt is. Lassan húszévesen, másodéves, szülőktől függetlenedni próbáló egyetemistaként a legkevésbé egy válságra van szükségem.


A fejleményeket ismerve ez egy blőd probléma, de bebuktuk a tervezett olaszországi utunkat. Én még sohasem ültem repülőn, és nagyon el szerettem volna menni Rómába, mert érdekel a római történelem. Elsősorban a birodalmi, de a középkori épületek is érdekeltek volna.


Hirtelen ennyit tudtam felsorolni, hogy miért van elegem a járványból már az elején.


Üdv,

19F

2020. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ijesztő, dühítő, érdekes egyszerre. Még sosem volt ilyen, ilyenkor jön rá arra az ember, milyen nagy dolog is a szabadság, a programok tervezgetése, milyen evidens, hogy oda megyünk, utazunk, ahova szeretnénk... Ennek most mind befuccsolt.


Alapvetően introvertált vagyok, magamban és kevés emberrel is elvoltam, szeretek filmet, sorozatokat nézni, olvasni.. Van udvarunk, nagy kertünk,ahol mindig van mit csinálni, így levegőn is tudok lenni..


Viszont idén lesz az esküvőnk,és habár nyáron lesz, most 50-50%-ot látok rá, hogy megtartjuk-e vagy halasszuk. Eleve 3 éve jegyben járunk, már nagyon készültünk rá, minden le van foglalva szinte, megvéve előre...De felkészültünk arra is lélekben lassan, hogy halasztjuk..


Mindemellett párom buszsofőr,és amíg nem állítják le a tömegközlekedést, sanszosabb, hogy elkapja vagy ha nem is, megfertőz másokat.. Magam miatt nem aggódok, inkább a szeretteimért, idős rokonaimért..


És attól tartok, ez még csak a kezdet, lesz még több korlátozás is.

2020. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!