Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a koronavirus jo...

Szerintetek a koronavirus jo lecke az emberisegnek, pl arrol hogy ne pazaroljunk etelt?

Figyelt kérdés

Milyen attol rettegni, hogy nincs etel az asztalon?

Milyen attol rettegni, hogy nem kapsz orvosi ellatast?

Milyen igy elni, hogy csak munkaba jarsz max (amig tudsz), aztan mar nincs semmi program, csak otthon ules.


Azert kerdezem, mert a minap olvastam egy cikket az otthoni helyzetekrol (kulfoldon elek), amiben arrol szamoltak be, hogy MINDEN Aruhaz ki van fosztva, es pl mar hust sem lehet kapni, csak a farhat maradt meg.

De mi van azokkal akik meg a farhatat is unnepnaponkent tudjak megvenni?

Nekem ugy tunik az emberek bepanikoltak, pedig a szomoru valosag az, hogy rengeteg olyan ember el ma a vilagban, akiknek ez az allapot a mindennapokat jelenti.

Szerintetek lesz valami pozitiv hatasa, ennek az egyebkent nagyon szornyu es szomoru helyzetnek amiben vagyunk?

Pl. kevesebb elelmiszer pazarlas, az emberek egy kicsit magukba neznek stb..

( a kerdes nem provokacio. )


2020. márc. 16. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lenne ilyen hozadéka. Ehhez ez a történet nagyon "light"-os.
2020. márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bárkiben is ébresztene ez a helyzet empátiát mások helyzete iránt.

Két embertipust figyeltem meg eddig:

- a "Jaj ez semmiség, simán kimegyek az utcára mintha mi sem történne, kezet se mosok többet, hiszen úgyis tulelem" amivel megnovelik az eselyuket a vírus hordozására, és megolhetnek vele ki tudja mennyi idős, beteg embert. de az nem számít ugye, hiszen ők megmaradnak

- aki ok nélkül retteg saját maga miatt, felvasarol mindent, olyan mértékben, hogy másoknak nem jut; apukák, anyukák veszekszenek a Lidlben az utolsó fertotlenitoert. Nincs osszefogas, csak "én én én, nekem legyen meg mindenem, ha kell több is, mint kéne, csak még véletlenül se legyen kevesebb".


De amúgy sem hiszem, hogy az élelmiszerpazarlast a magánszemélyeken kell leverni. Nem az a baj, hogy Mari néni kidobta az utolsó tányér kocsonyát a hűtőből mert már csak a helyet foglalta, hanem az, hogy a boltok jelentős része naponta tonnaszamra dobja ki az élelmiszereket.

2020. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Semmi. Remélem. Mert ha igen, akkor irdatlan nagy cumi lenne. Világháborúk változtattak meg gondolkodás módokat. De azok évekig tartottak. Ez remélem most nem következik be, hogy hosszú évekre ilyesmire kényszerüljünk.
2020. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Egy fullgazdag ország számára nem, egy közepesen gazdag ország számára talán, egy szegénynek lehetséges.

Mo.-nak nem.

2020. márc. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez a virus csak egy válasz a Földtől, hogy valamit ideje lenne változtatnunk.
2020. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
A Föld magasról tesz erre az egészre.
2020. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

2. válaszoló 75% Bár egyetértek részben, azért látni pozitív példákat is. Segítenek időseknek például-vannak ilyen kezdeményezések.


Viszont azt tény, hogy a legtöbb ember semmit nem fog tanulni ebből. Utána ugyanúgy le fogják szarni a kézmosást pl.

2020. márc. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Pont hogy sokan pazarolnak most...


Vannak akik megvették a bevásárló kocsi mennyiségű lisztet, cukrot...


De NEM TUDNAK MIT CSINÁLNI BELŐLE....


Ismim is az miatt zaklatott, hogy ő csak palacsintát tud, meg nokedlit...

Segítsek már neki...


-.-"

Persze ... HüIyének segítsek? Főleg úgy, hogy lóg még pénzzel, de bevásároltak betegesen.


Szerintetek?


A sok felvásárolt cuccnak pedig sok hulladéka lesz...


Míg ezek pánikolnak, mi elmentünk a megszokott kis túránkra.

Mozogtunk, szedtünk egy kis medvehagymát s élveztük az erdőt 👌


27/N

2020. márc. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Hát most ennek kvára semmi köze ahhoz. Nem kéne mindenbe belelátni a grínpíszes fos propagandát. Kérd meg a gyárakat,boltokat hogy ne dobják ki a lejárt,összegányolt élelmiszert tonnaszámra,majd te megeszed. aztán hason csúszol ki hánynifosni a wc-re.
2020. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A boltokban így is kapni kaját. Én minden nap megyek vásárolni az aznapi vacsorámhoz/ebédemhez, most is van minden a boltokban mivel csak az alap élelmiszereket viszik el, meg azt ne felejtsd el, hogy élelmiszer hiány NINCS és NEM is lesz, csak mindenki nagy mennyiségben vásárol és ezt nehéz pótolni.


Ui:

-programozó vagyok és nehezen kapcsol ki az agyam sajnos, mindig pörgök valamin, de a bevásárlás valamiért kikapcsol és csak azon tudok filózni mit vegyek az aznapi ételemhez.

2020. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!