Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik külföldr...

Azok az emberek, akik külföldre költöztek jobb élet reményében, most miért jönnek haza?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdésem részben bicska nyitogató, de ténylegesen tudni és érteni szeretném.

A kérdésemet egy riport motiválta, amiben egy külföldön élő fiatal hölgy ecsetelte, hogy elindult egy jobb élet reményében néhány éve, most elveszítette a munkahelyét ott, ahol él és nem tud hazajönni. Szomorúnak tartja, hogy a hazája nem gondoskodik arról, hogy hazajuthasson, semmilyen segítséget nem kap ebben, pedig már alig van pénze.

Nekem éppen ettől nyílt a bicska a zsebemben, hiszen mindenki úgy boldogul ahogy tud. Ki külföldön, ki itthon. Aki évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy beint Magyarországnak, elmegy és boldogul majd ott, mert ott bezzeg kolbászból van minden, az most ugyan miért vár bármiben is segítséget?



2020. márc. 21. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Sok ember azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, a nap is csak érte kel fel reggel. Nem muszáj ehhez külföldre költözni, itthon és minden más országban is vannak ilyenek.
2020. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert rájött, hogy mégsem olyan jó külföldön.
2020. márc. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én ezt az "Aki évekkel ezelőtt úgy döntött, hogy beint Magyarországnak, elmegy és boldogul majd ott, mert ott bezzeg kolbászból van minden, az most ugyan miért vár bármiben is segítséget?" és a "miért jönnek haza?" gondolkodásmódot sem szeretem. Én semmilyen problémát nem látok abban, ha valaki valamilyen indíttatásból (akár jobb élet, akár jobb munkakörülmények, akár tanulás, akár "kalandvágy", akár fizetés, akár az ország iránti szeretet vagy érdeklődés stb. akármi) külföldre költözik és később meggondolja magát, haza szeretne költözni. Amíg az ember nem megy, nem próbálja ki, nem tapasztalja meg, nem látja stb. saját maga, addig nem tud előre pontosan tervezni, nem tudja pontosan mire számíthat, nem tudja mi lesz belőle, hogyan fog elsülni és csak ott derül ki, hogy beváltja-a majd a reményeket és számításokat vagy sem. Valakinek bejön, mert megtalálja a helyét, be tud illeszkedni, jól érzi magát, kapcsolatokat épít, tanul, talál egy jó munkahelyet, meg tud élni, gond nélkül kommunikál stb. Valakinek pedig inkább rosszul sül el és nem érzi ott jól magát, magányos, nem tud hozzászokni az új környezetéhez (pl. kultúra, emberek, morál, nyelv), nehezen megy a kommunikáció, nem jön be a munka/nem talál jó munkát, nem tud megélni stb., emiatt úgy dönt, hogy szívesebben hazajönne. Úgy sem könnyű, ha az ember nem egyedül van, beszéli a nyelvet, van egy konkrét terve (pl. lakhatás, munka, tanulmányok stb.), hát ha még ezek nincsenek meg... Én nem gondolnám, hogy bárkinek is szégyenkeznie kellene amiatt, mert nem sikerült kiépíteni az életét külföldön. Persze, vannak olyanok, akik nagy álmokkal mennek ki és meg akarják váltani a világot, de szerintem épp elég nagy koppanás az is, ha maguk rájönnek a kudarcukra és nem érzem, hogy szükség lenne még az ilyen véleményekre, leszólásra, beszólásra, kritikára. Szerintem ez eleve mindenkinek a saját magánügye és szerintem ez egyáltalán nem arról szól, hogy "most beint Magyarországnak" és hasonlók... ezzel sem értek egyet, az emberek nagy része én azt gondolom, hogy szimplán a saját életének jobbításának szándékával indul külföldre.
2020. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Nem mindenki jön haza,vagy akar hazajönni. Nekem a testvérem van Németországban, esze ágában sincs hazajönni, habár az ő munkahelyén is rezeg a léc. Ráadásul, akik külföldre mennek, sokszor jelentős pénzeket utalnak haza az ittmaradt családtagoknak. Ők is építik ezt az országot is. Románia gazdasága akkor lendült nagyot, amikor már tényleg sokan dolgoztak külföldön, és utalták haza a családnak a pénzt.
2020. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert nyilván ott sincs kolbászból a kerítés. Pénze nem nagyon van, kint nincs aki eltartsa (szülők, rokonok, barátok), akikre támaszkodhatna, mert bevétele bár volt, megtakarítást nem képzett, kint drágább megélni is. stb stb.
2020. márc. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

1. Teljes mértékben megértem azokat, akik az itthoni nyomort és fejlődésképtelenséget látva külföldön próbáltak szerencsét. Ha nem lenne ez a járvány pánik (ami szintén érthető), legtöbbjüknek eszében sem lenne visszaköltözni.

Most sem a csodás magyar kilátások vonzzák őket vissza, hanem:


1. Ott már előrehaladottabb a katasztrófa helyzet és próbálnak időt nyerni azzal, hogy visszajönnek ide, ahol még kevesebb a beteg.


2. Ebben a felbolydult helyzetben szeretnének a családtagjaikkal lenni. Teljesen érthető ez is.


Ha neked jól megy, akkor egészségedre, sajnos ezt legtöbben nem mondhatják el magukrol ebben az országban. Ha nem megy jól, de elvagy a langyos biliben is, akkor az meg a te bajod.

2020. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Ez a hölgyike hátat fordított a szülőföldjének - mindent leszarva, amit itt hagyott. Országot, embereket, tájakat, barátokat, kollégákat, ellenségeket és marhára leszarta, hogy eddig mi történt velünk, akik maradtak. Úgy vélem, nem csak akkor kellene "honvágyban" szenvednie az ilyeneknek, amikor rosszul megy, - vissza nem engedném Magyarországra az illetőket (életvitelszerű ittlétre legalábbis nem), éljenek csak ott továbbra is, ahol jól érezték magukat addig, amíg ment a szekér alattuk! Angliából irkált a napokban a páromnak az egyik szomszéd, hogy olyan az egészségügy Magyarországon, amilyen, de az angol változat a nyomába nem léphet a magyarnak, annyival ócskább és hiányosabb. Abban a tudatban vagyok, hogy a nyugdíjrendszer tekintetében is hasonlóak szintbeli különbségek és amikor a különbségek felszínre kerülnek a dicsőítő rózsaszínű máz alól, akkor meg mindenki szivárogna haza, mondván, hogy mennyire szereti Magyarországot. Nem Magyarországot szerették meg, hanem felfordulnának a kinti szociális rendszerben, mint a büdös bogár és az már "nem teccikes" nekik! Persze mindegyik úgy képzeli el a jövőt, hogy a nem befizetéseikkel szemben kutya kötelességünk finanszírozni az ő felelőtlenségüket! Számtalan ilyen féregről van tudomásom és nem érdekel, mit gondoltok ezért rólam, nem szívesen látom ezeket viszont Magyarországon! Őket sem érdekelte, hogy hányan és miért fordultak fel, amíg a távolban élték a világukat!
2020. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Mert sokan szélkakas gondolkodásúak: ahol lehet, keverjük meg jó alaposan a "lecsót", hogy mindenki minket segítsen, de amikor meg minden jól megy, akkor arról pofázzunk a másiknak lenézve, hogy "Mennyé dógozni!".
2020. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
a 3-as hozzászólónak teljesen igaza van!
2020. márc. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy kicsit talán nem egyértelműen tettem fel a kérdést. Semmi bajom azokkal, akik külföldre mennek/mentek jobb élet reményében. Mindenki a saját sorsa kovácsa, azt csinál, amit akar. Ha nem jön össze és ezért inkább hazajön, az is az ő dolga, legyen ennek bármi is az oka. Számtalan ilyen ismerősöm van, nem ítélem el őket, nem is erről szól a kérdés.

Azt nem értem, hogy aki külföldön él és az adóját helyben fizeti évek óta, az utána miért itthonról várja egy ilyen helyzetben a segítséget? Ez a járványhelyzet nehéz és senki által nem várt helyzetet teremtett, ezt aláírom. Nem teheti meg az állam, hogy a magyar állampolgárokat nem engedi haza, ez is rendben van, de miért lenne kötelessége hazahozni mindenkit, aki annak idején hátat fordított, most pedig anyagi nehézséggel küzd külföldön, ezért kétségbeesetten rohanna haza?


A 6-os válaszolónak!

Akármennyire is gáz a véleményem, én nem engedném őket haza. Főleg nem egy olyan helyről, ahol a járvány előrehaladottabb. Saját belátásom szerint pedig a családom és a szeretteim közelébe sem mennék úgy, hogy ilyen közegből érkeztem. Még két hetes karantén után sem.

Minden egyes embernek hatalmas a felelőssége jelenleg, csak ezt kevesen értik meg. Ha valaki itthon önkéntes karantént vállal a köz érdekében, ha valaki azt vállalja, hogy egészségügyi dolgozóként 0-24-ben dolgozik, ha valaki vállalja, hogy kereskedelmi dolgozóként, vagy alap infrastruktúrában szolgáltatóként, stb. a belét kidolgozza azért, hogy nekünk mindenünk meglegyen a "home office-olgatás" alatt, vagy ha rengetegen felvállalják azt, hogy az idős szeretteiknek leteszik az ajtóban a bevásárolt cuccot és csak az ablakból integetnek nekik hetekig... valakik bevállalják, hogy nem utaznak haza vidékre a családtagjaikhoz hetekig, akkor igen is az is vállalja a saját felelősségét, aki évekkel ezelőtt külföldre költözött. Ha pedig mindenképpen hazajönne, hát jöjjön. De szintén a saját felelősségére, saját költségére és legalább egy hónapig ki se tegye a lábát a négy fal közül.

2020. márc. 21. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!