Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg csak elvesztegetett...

Tényleg csak elvesztegetett idő két fiatalnak Magyarországon próbálni közös életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 2 éve, 4 hónapja vagyunk együtt.

1 éve együtt is élünk albérletben.

Nagyon nagyon sok ismerősünk kinn van külföldön.

Próbálgatnám tervezgetni a közös jövőt, de tulajdonképp hitelen kívül nincs más megoldás saját házra.

Fennötlött bennem a gondolat, hogy reménytelen ez az egész?

és ha tényleg eljutunk addig hogy valós közös élet, akkor vár 20 vagy 30 év hitel, és megszorítás?

Míg pl aki kinn van bárhol, és egyszer vissza akar jönni Mo-ra, 5-6 év alatt simán összespórol egy családi házra, és mellényzsebből kifizeti.

Nem irigykedem, sőt követendő példának tartanám. Csak azért elgondolkodtató dolog.

Ketten keresünk havi 200 at, ebből a rezsi albérleti díjjal együtt olyan 70 körül, plusz kaja, tankolás stb, olyan 50 ezret spórolunk közösen havonta meg.

Nem vagyunk mérnökök, meg iylen olyan iskolások, én logisztikus, barátnőm bolti eladó.

szóval egyszerű emberek vagyunk egyszerű álmokkal, de ezek csak akkor sikerülhetnek ha fél életemre hitelbe verem magam?

sajnos nagyon úgy tűnik, hogy rossz lóra tettem hogy mindennemű politikai utálat, és korrupció ellenére, a hazaszeretetem miatt itthon maradtam?



2016. nov. 22. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ez régen sem volt másként, talán annyival, hogy biztosabb volt a munkahely. Én 55 éves vagyok és most telik le a lakáshitelem, amit anno építkezésre vettünk fel.


Ma annyival "jobb", hogy van külföldi munkalehetőség és ha az ember kitartó, szorgalmas és szerencséje van, tényleg gyorsabban összerakhatja a lakásra valót.

2016. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


HAsonló cipőben járunk, párom programozó, én pedig 4 órában dolgozom eladóként, mert egyszerre két sulit csinálok.

Nem mondom hogy happy Hawaii minden, de elvagyunk. Albérletezünk mi is, és igen, nem igazán látok saját házra mást, mint a hitelt. Önerőnk nem sok van, félre tenni semmit nem tudunk, pedig nem verjük el, és nem is Budapesten bérlünk.


De szerintem nem lehet olyan egyszerű külföldön sem, leaglábbis nem úgy, ahogyan azt sokan elképzelik:

A jó munkákhoz ugyanúgy kell képzettség, és osogatósdi-felszolgálósdiból sem jöhet össze annyi, hogy röhögve kifizessen itthon egy házat, ugyanis kint is lakni kell valahol, máahol ráadásul drágábbak az albérletek, mint itt.

Egy lényeges különbség akkor is van: emberszámba veszik az embert, talán jobbak a munkakörülmények, élhetőbb a unkaközeg, nem pedig begyepesedve várják napi 8-10-12 óra végét, ahol kvázi rabszolgaként vannak kezelve.

2016. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Én is így voltam ezzel. Otthon emberszámba sem vettek, jövőmről elképzelésem se volt. Mégis ebből a fizetésből hogyan beszélhetnénk bármilyen jövőről? Nagyon ráültem a gyelvekre, tényleg sokat tanultam és kijöttem külföldre. Ég és föld. Itt még a takarítót is megbecsülik! De tény, hogy nyelvtudás nélkül itt se lenne jobb, mint otthon. Sokan ott buknak el, hogy kijönnek de egyszerűen nem tudnak alkalmazkodni és a nyelvet sem értik, ezért rohannak is haza. Az első 1-2 zötykölődős év után már sokkal jobb a helyzet. Ha ebben az időszakban nem adod fel, akkor idővel jobb lesz minden.
2016. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

ez oké amit mindketten írtatok. hasonlóan látom.

ennyire élhetetlen ez az ország mégiscsak ? :(

egyébként amíg vele vagyok nem fogok külföldre menni ez biztos. Ő ugyanis nem akar, földhöz ragadt. De ezért nem haragszom rá, konzervatív, fél az új dolgoktól.

2016. nov. 22. 13:42
 5/22 acelsziv ***** válasza:
100%

külföldön sem fenékig tejfel. És lakáshoz ott sem egyszerű jutni. Tehát ott is hitel lesz keményen - vagy albérlet életed végéig.

És itthon is lehet boldogulni. Vannak olyan lehetőségek amelyekkel jól lehet keresni.

2016. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
nagyon gondolkozom hogy felsőfokú szakképzést levelezőn elkezdek valamit, de ötletem sincs mi az amibe megérné pénzt és energiát fektetni...
2016. nov. 22. 14:10
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos bolti eladóként nem sok perspektívája van az embernek. Nincs baj azzal, ha valaki ebben a munkakörben dolgozik, azzal van a gond, hogyha változtatni sem akar.

Én nem élem meg ilyen drasztikusan. A barátommal összesen kb. 360 ezer forintot keresünk havonta, ebből ~130 elmegy az albira. Mellette szeretünk jókat enni, néha elmenni szórakozni. A közös lakásról még csak beszélünk, és bár jól keresünk, nekünk is a hitel marad. Vagyis előbb egy kis önerőre kell spórolni. Autónk nincs, Budán lakunk egy egyszobás lakásban.

A barátom szereti a munkáját, én is az enyémet, de keresem az új lehetőségeket. Nem szabad beleragadni egy helyzetbe.

2016. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"egyszerű emberek vagyunk egyszerű álmokkal"


Sajna azt kell mondanom hogy az almaitok nem egyszeruek. Havi 200 nettobol hogyan akarnatok hazat? Most komolyan? Sajna tudomasul kell venni, hogy ilyen korulmenyek kozott nem lesz hazatok, de lehet meg sajat ingatlanotok sem.


Bedobtad a kulfoldet: ott a hozzatok hasonlo szinten levo embereknek SOHA nem lesz sajat ingatlana, az egesz eletuket alberletekben elik le.


Az "5-6 ev alatt siman osszesporol egy csaladi hazra" is eleg nagyivu kijelentes. Legyen egy olcsobb haz 20 milla, az egyszeruseg kedveert 66e euro. Ezt kellene 6 ev alatt megsporolni, azaz havi ~900 eurot kellene felretenni...


Na ez ami nem szokott menni.


Mindenkeppen ajanlom azt hogy probaljatok kitorni ebbol a helyzetbol, tanulassal, kepzessel.

2016. nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

én úgy vélem hogy mindössze egy saját ház, és egy autó nem akkor álom hogy milliókat kell keressek hozzá havonta.

a képzéssel egyetértek. de mint írtam az irányt nem tudom, bár napok óta nézelődök sajnos abba futok: az iskolában amit tanítanak pl egy programfejlesztőnek, az semmire sem elég, és sosem tud vele elhelyezkedni.

Ez csak egy példa.

2016. nov. 22. 14:30
 10/22 anonim ***** válasza:

" mindössze egy saját ház, és egy autó nem akkor álom hogy milliókat kell keressek hozzá havonta. "


Nezd meg mennyit tudsz megsporolni egy honapban, majd szamold ki hany honapig kell sporolnod egy hazhoz meg egy autohoz.


Utana szerintem magad is el tudod donteni hogy nagy alom-e vagy nem.

2016. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!