Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy létezik, hogy sokan már...

Hogy létezik, hogy sokan már 1 hét home office után unatkoznak?

Figyelt kérdés

Én - egyelőre - örülök, hogy végre egyedül lehetek és kiszakadtam a rohanásból.

8 órákat aludtam és olyan hobbikkal foglalkoztam, amikre hónapok óta nem volt időm.


Annyi minden van:

Regényolvasás, ismeretterjesztő könyv olvasása, film megnézése, róla vélemények olvasása, színészek alapján más film keresése.

Játékok játszása - elvileg már baromi jók vannak.

Fórumok olvasása érdeklődési körökben.

Főzés, vadiúj receptek keresése, sütéssel szintúgy.

Rajzolás, kötés, horgolás.

Új tornagyakorlatok keresése.



Ráadásul aki home officeban van, annak annyival több a szabadideje, hogy nem kell utazni. Annak egy részét is alvással tölti az ember. Tehát napi fél - egy órát nyerünk.


Nem hinném, hogy sokan minden áldott nap társaságban lennének.


2020. márc. 22. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyunk egyformák, és ezt el kéne fogadni.
2020. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Amúgy inkább magamat nem fogadom el, azért stresszel ennyire ez a kérdés.



De aki unatkozik, azt a fentiek közül semmi se érdekli és minden nap társaságban van?


Nem bántás, tényleg érdekel.

2020. márc. 22. 21:02
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindenki örül, hogy kiszakad a rohanásból.

Nem mindenki rohanásként éli meg a munkáját.

Nem mindenki szeret és akar egyedül lenni.

Nem mindenki akar/tud 8 órákat aludni.

Nem mindenki akarja a hobbijára szánni a napja nagy részét, van akinek alapból bele fér az idejébe.


Nem mindenki szeret filmeket nézni egész nap.

Nem mindenki szeret olvasni egész nap.

Nem mindenki szeret fórumokat olvasni, net előtt dögleni.

Nem mindenki szeret játszani.

Nem mindenki szeret főzni.

Nem mindenki szeret rajzolni, kötni, horgolni, tornázni.

2020. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát én 17-kor lépek ki általában a rendszerből, 22-kor pedig takarodó.

Abban az 5 órában el tudom foglalni magam.


A net előtt nemcsak dögleni lehet. Tudom, attól, hogy új, utálni kell.

2020. márc. 22. 21:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én például szeretem elválasztani a munkát, hobbit, magánéletet, otthonlétet.


Munkában nem Facebookozok, otthon nem dolgozom, az utazás maga pedig egy "elválasztó" időben és térben is amit nem feltétlenül nyűgnek élek meg.

2020. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nyűgnek, mert az alapból igen kevés szabadidőből elvesz és a tömegnyomor is megvisel.
2020. márc. 22. 21:17
 7/18 anonim ***** válasza:

Szeretek főzni, de maradok a hagyományos konyhánál.

Szeretnék jó dolgokat kötni/horgolni, de 0 kézügyességgel, és 0 türelemmel rendelkezek.

A többi nem érdekel, bár Fable és önfejlesztő könyveket szoktam olvasni.

Én szeretek vezetni, elviszem a gyerekeket a helyükre, majd besétálok a munkahelyemre, beszélgetek a kollégákkal, végzem a napi munkám.

Hétvégente szeretek kirándulni, természetet járni, bobozni, libegőzni, strandolni, állatkertbe, kalandparka járni, vagy csak bóklászni, várost nézni, várakar, kastélyokat, templomokat látogatni.

Én ilyeneket szeretek csinálni.

2020. márc. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem amit írsz, abból havi egy elég, cserébe berakhatnál egy zárt szobába papírlapokkal és egy darab kék tollal. Hetekre.

Na jó, annyi darab tollal, hogy ne fogyjon ki.

2020. márc. 22. 21:29
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem is az unatkozás erre a jó szó, egyszerűen csak sokaknak szükség van a külvilág ingereire.

- Szeretek bent a kollégáimmal találkozni és beszélgetni

- Szeretek elmenni az étterembe, válogatni az ételek közül, és pár szót váltani a pultos csajokkal

- Szeretek délután 3 fele lemenni a büfébe, váltani pár szót a büfésekkel, majd a kávéval a kezemben kimenni a parkban a szökőkúthoz megnézni a kacsákat, és közben a kávét kortyolgatni

- Szeretek a barátaimmal munka után találkozni és beülni egy kávéra vagy egy koktélra

- Szeretek heti 1-2x elmenni edzeni

- Szeretek gyógytornára járni

- Szeretek munka után a plázában járkálni, benézni pár boltba, kipróbálni valamelyik új éttermet stb.

Ezek a dolgok mind hiányoznak.

Nyilván nem igénylem őket mindennap, de heti 1-2-3 alkalommal azért mindenképp, és a home officeban ezek nincsenek meg, tehát szenvedek.

Az unalom nem jó szó, mert végülis letölthetek egy sorozatot, vagy egy játékot, és ezzel csúnya szóval kiüthetem magam jópár órára, hogy legalább addig sem érdekel a külvilág meg semmi, de ennyi erővel meg is ihatnék egy fél üveg vodkát, és akkor sem érdekelne semmi.

2020. márc. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Szóval, érted, van egy életritmusom, egy napi/heti rutinom, ami emiatt a hülye vírus és kötelező home office miatt felborult, így valamilyen szinten unatkozom.

Időnként én is szeretek otthon lenni, és nem csinálni semmit, időnként, heti 1-2 napot, de nem heti 7 napban folyamatosan, akár esetleg hónapokon át.

2020. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!