Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nagy gond, hogy...

Miért ilyen nagy gond, hogy otthon vannak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Semmiképp sem szeretnék veszekedés szítani, csak nem értem azt, hogy sok cikkben vagy riportban miért az az alap gondolat, hogy a szülőnek szenvedés, ha otthon van a gyerek? Nem csak a mostani helyzetben, hanem minden szünetben, főleg nyáriszünetben van erről szó. Manapság már ennyire más a gyerekek igénye, hogy ez ennyire megterhelő?

A munkatársaim is panaszkodnak róla, hogy estig kell tanulni a gyerekkel. Velem pl. soha nem tanult senki, mégis jó tanuló voltam. Ha otthon voltam, sosem szórakoztattak.

Miért érzik úgy a szülők, hogy muszáj minden percet leszervezni, ha közben ez ekkora teher nekik?


2020. márc. 23. 06:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokan azt gondolták, hogy a gyerek a kiskorának nagy részét egy óvodában, iskolában fogja eltölteni - mások kötél idegzetén táncolva, - a köztes időket meg el lehet viselni annyi kedvezményért, amennyivel megkülönbözteti az állam a gyereket vállalókat a gyereket nem vállalóktól. Azzal nem számoltak ezek a "különleges" emberek, hogy beüthet olyan jellegű élethelyzet is, amikor kénytelenek lesznek megismerni és hosszútávon elviselni is a saját gyereküket.
2020. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

11es

Őszintén mi az az annyia kedvezmény? A családi pótlék? Ami tudjuk mennyi .... itt nem ez a kérdés de ne tulozzunk már.

2020. márc. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A gyerek életébe rendszer kell. Ha nincs, nagyon szét tud csúszni és jelenleg is ez van. Főleg, hogy nem is nagyon kellene kijárkálni... Ráadásul sokkal több feladatot is kapnak. Némelyik egészen röhejes (pl pár tesi órának hallottam hírét). Ha korábban sportoltak, de most nem tudnak, mert pl bezárt az uszoda, akkor nagyon sok energiát sem tudnak leadni. És közben a legtöbb szülő is dolgozik, home officeban. Nem tud mindig figyelni


Nyilván van olyan szülő is, aki eddig csak abból élt, hogy a nap nagy részében másokra tukmálta a kölkét, de ez a helyzet még a normális szülőket is megviseli.

2020. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem erre van senki sem berendezkedve... nem mindenkinek van lehetősége arra, hogy elmenjenek a gyerekekkel kimozdulni, a gyerekek felesleges energiáit levezessék. A barátaikkal sem tudnak a gyerekek ugyanolyan kötetlenül beszélgetni, mint a suliban.


A szülők többsége sem tanult tanárnak... a tanár el tudja magyarázni többször is az anyagot a gyereknek, ha nem érti; jobb esetben van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy hogy tudja fenntartani a figyelmet.


Vannak értelmes, kedves, a gyerekeiket alapvetően jól nevelő ismerőseim, akik most szenvednek, mert a gyerekeiknek van sok fölösleges energiája, amit nem tudnak levezetni, kb.2 napig értik meg, hogy miért nem mehetnek ki... egyik kolléganőmnek pl. diagnosztizáltan hiperaktív fia van, ő a 2. napon már levágott egy ilyen toporzékolós-hörgős hisztit, amiért nem mászkálhatott ki, pedig előtte többször elbeszélgettek vele erről...

2020. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy hatéves gyerekem van, és egész nap nyaggat. Anya menjünk ide, anya menjünk oda (ezt most már kb hiába), anya unatkozom, anya játsszál velem, anya éhes vagyok, anya még ennék valamit, ez nem jó, az nem jó, anya szomjas vagyok, anya vegyél nekem ilyen babát meg olyan lovat, anya, anya, anya. Ha nincs mit mondania, akkor is jön és kibök valami kamu szöveget, csak rá figyeljek. Nekem nincs home office, néha dolgozni is be kell menjek, főleg délután vagy este, mert napközben én vagyok otthon a gyerekkel és csak akkor érek rá, ha az apja hazajön és átveszi tőlem az otthoni műszakot.

A gyereknek baromira hiányzik a gyerektársaság, ráadásul az oviban aludni is hajlandó délután, itthon már csak olyankor, ha kidől valamitől, de ez már nagyon ritka eset. Én eközben levelező tagozatos egyetemista vagyok, néha foglalkoznom kéne a tanulnivalóimmal is, amikre oda kéne figyeljek, de elég nehéz úgy, ha két percenként a gyereket kell szórakoztatnom. És nem azért, mert én kötelességemnek érzem, hogy beosszam a napját, hanem azért, mert ő jön és nem száll le rólam. Félreértés ne essék, szeretek vele időt tölteni, de nekem is vannak feladataim, amikhez csend és nyugalom kéne...

2020. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!