Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az elítélendő, hogy azért nem...

Az elítélendő, hogy azért nem akarok gyereket vállalni, mert nem látom túl fényesen a jövőt?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy éppen elég lesz saját magamat a felszínen tartanom, ameddig lehetséges.
2020. márc. 29. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
A (leendő) párodon kívül senkinek semmi köze hozzá, hogy miért akarsz vagy nem akarsz gyereket.
2020. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
A két világháború idején is sokan vállaltak gyereket, sőt számos más válságos, ínséges időszakban is. Szerinted számukra bíztató volt a jövő? Nem, mégis csak felnevelték a családjukat. Miért?? mert éppen a család az ami menedék, ami az utolsó mentsvár a sok $zar között, a legnemesebb cél ami értelmes ad az amúgy értelmetlen életnek. Szerintem az hogy ma ennyien hangzotatják ugyanezt amit te is, ez semmi más mint lustaság. Túl kényelmes ma az ember élete, és nem akar erről lemondani, a gyerek pedig bizony áldozatokkal jár.
2020. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
A te dolgod, a te életed, ezért soha ne érdekeljen más véleménye.
2020. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem elítélendő, a saját döntésed az, hogy akarsz e gyereket, de az indoklás gyengelábakon áll.

Ennél erősebb indok még az is, ha csak szimplán nem akarsz gyereket.

2020. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Mindenki ilyen itélkezős kérdéseket tesz fel..mintha az emberek önjelölt bírók lennének. Inkább az a hülyeség, amikor úgy vállal valaki egy vagy több gyereket, hogy még magát is alig képes fenntartani. De annak se kötelező gyereket vállalnia aki megengedheti anyagilag
2020. márc. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos én már a jelent sem látom túl fényesen.

:(

2020. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem. Senkinek nem tartozol ebben a tekintetben elszámolással. Házasságok is bomlottak már fel ilyen okból, - mert utólag derült ki, hogy másként gondolja a gyermekvállalást férj és feleség.
2020. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én sem... A héten már közölte a főnök, hogy van még munka, ne aggódjunk, bár már sokkal kevesebb.. Úgyhogy most neki is álltam keresni. Szerencsére, ha minden kötél szakad, legalább lenne hol dekkolnom, de értelemszerűen nem éppen a karrierépítés időszaka fog elkövetkezni meglátásom szerint.
2020. márc. 29. 17:32
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Nekem gyerekek nélkül is van értelme az életemnek, nem is értem ezt a felfogást, hogy addig semmit se érsz.

Vagy szerinted akik 9 gyereket nevelnek nyomorban és bűnözők lesznek, azok értéket és értelmet teremtettek a saját életüknek? Aki megszüli a gyerekét, majd berakja árvaházba? Aki megöli a gyerekét, az értéket teremtett? Így már lett értelme az életüknek?

Abszolút nem kéne azt támogatni, hogy a gyerekek nyomorba szülessenek, mert kellett valakinek önigazolás, miszerint végre "értékes" lett ettől. A gyerekvállalásnak egy örömteli, várt eseménynek kéne lenni, a megfelelő körülmények között.

A Föld túlnépesedett, túlléptük a maximális eltartóképességet, de szülje mindenki csak a gyereket, lehet nem ők fognak nyomorban meghalni, hanem az ükunokák.

2020. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem az, csak számomra érthetetlen.
2020. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!