Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elítélendő, lenézendő hogy...

Elítélendő, lenézendő hogy gyári munkás akarok lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg irodán dolgozom,4 éve. Számomra nagyon stresszes,mert egyrészt rengeteg dolgot nekem kellett úgymond magamtól megtanulni,kilogikázni(nem volt aki betanítson(akinek kellett volna az vagy nem válaszolt,vagy ő se tudta csak leplezte). Nem is igazán számíthattam másra sosem,persze a kollégák jó fejek,de a munka oroszlán részét én vittem eddig is. Belefáradtam hogy 24 évesen minden nap 80 ember helyett gondolkodjak,problémát oldjak meg és emellett még a töménytelen adminisztráció ami ezzel jár...Ráadásul a fizetés is rossz...

Most márciusban lejár a szerződésem és nem fogom vállalni a hosszabbítást,3 hónapig kapok segélyt(ez kitart addig amíg a sulit amit végzek meló mellett nyugisan befejezzem)

Utána viszont pár évig gyári munkás akarok lenni mert ugye a pénz kell,enni kell stb....csak nem akarok mások helyett gondolkodni,stresszelni. Nekem baromira megfelelne a monotonitás,mert a mostani meg szélsőségesen az ellentéte.

De kicsit bennem van,hogy van olyan a környezetemben aki konkrétan ezt lenézi (holott ő sem vitte sokra,csak kényelmes a munkahelye,kicsit kötetlen ha szaris a fizetés)

Kérlek írjátok le a véleményeket!

Megjegyezném ambícióim vannak,csak úgy vagyok vele inább haladok lassan de baromi biztosan....


2017. jan. 18. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az.

De azért kíváncsi vagyok, vajon egy év gyári meló után is így fogsz-e vélekedni róla. :)

2017. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,erre én is gondoltam. Lehet nem így fogok,de a mostani helyzetem annyira rossz,meg annyi lelki sérülést hagyott bennem,hogy ennél a munkahelynél bármi jobb lehet,ha egy évig akkor egy évig :)
2017. jan. 18. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Én megértelek téged is!


Minden munkának vannak nehézségei, de gyári munkás szerintem nagyon ne akarj lenni, mert egy pokol az egész! Szerintem 2 hét elég lenne, hogy átgondold a dolgokat.


Inkább keress másik munkát, de ne gyári munkát legalábbis szerintem. Viszont a döntés a tiéd, ha ezt szeretnéd max megpróbálod igazából tapasztalat szerzésnek/tanulásnak jó.

2017. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Én is így fogom fel,hogy tapasztalat szerzésnek jó! Most nyáron befejezem a sulit,viszont amennyire érdekelt ez a szak,annyira nem érdekel most. És ilyenkor mindig úgy voltam nem erőltettem a következő lépést vagy hogy mit kellene tanulnom,mert ha új impulzus,új élethelyzet ér jobban kiformálódik merre tovább én is változom,de valóban addig tapasztalatot is szerzek,és ugye pénz is kell keresni :)
2017. jan. 18. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
GYári munkánál lehet, hogy fájni fog a lábad, egész nap állni kell. Meglátod, végülis el tudsz jönni, ha mégsem tetszik. Én isnkább a MC Donalds-ba mennék.
2017. jan. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs a a közelben meki :)
2017. jan. 18. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet az a 3 hónap is elég lesz, hogy kiheverd ezt a melót és egy jobb helyet találj ami nem a gyár.
2017. jan. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen erre én is gondoltam,nem lenne rossz ha ez így lenne :)
2017. jan. 18. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam dettó ugyanez van, csak csinálom is már jó ideje. Nekem bejött. Nem sok a fizetés, de egyedül élek, nekem bőven elég így is.


Persze attól is függ, hogy milyen beállítódottságú vagy. Én csavarhúzóval meg fogóval a kezemben nőttem fel, szeretek ilyesmit csinálni. Ha nem vagy ilyen, lehet, hogy nem szeretnéd jobban, mint az irodában dolgozni.

2017. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mégis miből gondolod, hogy a gyári meló nem stresszes??? Az is statisztikára megy, folyamatosan figyelik hogy dolgozol, és izélgetnek, ha nincsenek megelégedve a munkáddal (márpedig soha nincsenek megelégedve semmivel, még a legjobb dolgozóval sem). A műszakvezető vagy a főnökség úgy köröz feletted egész munkaidő alatt minden mozdulatodat lesve, mint egy keselyű. Ha túl lassan dolgozol, azért csesznek le. Ha túl gyorsan, és emiatt mások munkafolyamatába belerondítasz, mert ők nem tudják veled tartani a tempót, akkor azért. Ha hibázol, alapanyagot/csomagolóanyagot pocsékolsz, akkor azért.

Ráadásul a szalag mellől nem mehetsz el bármikor szünetre. Nincsen cigiszünet meg kávészünet, se pisiszünet, amikor neked úgy esik jól! A kijelölt időben vannak a szünetek és percre pontosan be vannak tartva! Olyankor leállnak a gépek 10 percre és azt csinálsz, amit akarsz. De ahogy vége a szünetnek, abban a másodpercben ott kell lenned a helyeden és dolgozni. Tök mindegy, hogy te még a szendvicsed felét sem etted meg ennyi idő alatt, vagy nem volt lehetőséged elmenni vécére, mert akkora sor állt előtte! Akkor majd szépen kivárod a következő szünetet, ami 3 óra múlva jön! Ha olyan helyen dolgozol, ahol székről nem lehet elvégezni a feladatot, akkor ha beteg vagy, leesik a vércukrod, rosszul vagy, szédülsz, akármi, akkor is állnod kell 8-12 órát, mégcsak leülni sem tudsz...

Szóval nem egy leányálom a gyári meló. És nem is fizetik meg jól. A legtöbb helyen csak a minimálbért kapod vagy afelett esetleg egy picivel. A megélhetéshez nem elég, hacsak nincs egy párod, aki jóval többet keres és eltart téged is.

2017. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!